Erik Satie

Pilt:Erik Satie - BNF1.jpeg
Erik Alfred Leslie Satie sat'i (17. mai 1866 – 1. juuli 1925) oli Prantsusmaa helilooja ja pianist. Ta kirjutas ka mitmeid muusikaalaseid artikleid pseudonüümi all Virginie Lebeau.

Biograafia


Satie sündis Prantsusmaal Alam-Normandias Honfleuris 17. mail 1866. Satie' isa oli muusikakirjastaja, ema oli helilooja ja pianist.
Satie õppis mõne aja (1883–1884) Pariisi konservatooriumis.
Ta ei olnud üksnes helilooja, vaid esines ka pianistina, kuigi ta tegi seda peamiselt rahapuudusel Montmartre'i kohvikutes ja kabareedes.
Satie kirjutas teater- ja ballettmuusikat, samuti klaverimuusikat.
Tema helilooming on originaalne, humoorikas, sageli veider, ning väga minimalism.
Satie' muusikat nimetatakse tema enda eeskujul ka "mööblimuusikaks" (''musique d'ameublement'') sest ta ei olnud mõeldud kuulamiseks, vaid igapäevaelu taustaks. See hoiak on ilmselt romantismi- ja impressionism (muusika)ivastane. Satie'st sai lõpuks üks prantsuse avangardi juhtkujusid.
Kaasaegsed hakkasid Satie'd heliloojana tõsiselt võtma alles siis, kui ta oli juba neljakümnendates aastates. 1917 tõi ballett ''Parade'' (''Paraad''; selle partituur sisaldas osi kirjutusmasinale, udusireenile ja kõristile) esietendus kaasa skandaali, mis tegi talle heliloojana nime. Selle balleti kirjutas Satie koostöös Jean Cocteau ja Pablo Picassoga vene impressaariole Sergei Djagilevile, kes juhtis balletitruppi Ballets Russes.
Satie andis oma klaveripaladele selliseid nimesid nagu ''Ebameeldivad pilguheidud'', ''Tõeliselt lodevad prelüüdid (koerale)'' või ''Vanad tsekiinid ja vabad rinnaplaadid'', samuti ''Paadi peal'', ''Laterna kohal'' või ''Kiivri kohal''. Nende palade noote saatsid mitmesugused kirjalikud märkused, mis õhutasid muusikaga jutustama, ning rõhutasid, et märkusi ei tohi pala ettekandmise ajal valjusti ette lugeda. Satie armastas kasutada oma nootide jaoks punast värvi ning ei armastanud takte joontega eraldada.
Puruvaene boheemlane Satie kandis peas torukübarat, kaelas ehisripatsit ja ninal näpitsprille. Tema naabertoas aadressil Rue Cortot 6 elas kunstnik Suzanne Valadon. Nende armusuhe algas jaanuaris 1893 ja Satie tegi kohe abieluettepaneku. See jäigi tema ainsaks suhteks. Satie, kes oli ilusasse kunstnikusse sügavalt armunud, kutsus teda oma Biqui'ks ning kirjutas kirglikke märkmeid, milles olid jutuks "kogu tema olemus, armsad silmad, õrnad käed ja tillukesed jalad". Suzanne Valadon maalis Satie'st portree ja kinkis selle talle. Kuue kuu pärast aga kolis Suzanne Valadon ära ning jättis Satie' murtud südamega maha. Pärast Satie surma leiti see maal tema toast Arcueil's.
Satie oli tuntud veidrik. Muuhulgas rajas ta oma kiriku, kus ta oli ainsaks liikmeks. Igal tööpäeval lahkus ta oma korterist Pariisi eeslinnas Arcueil's (kaheksas linnajagu), kuhu ta 1898. aastal Montmartre'ist kolis, ning kõndis läbi kogu linna umbes 15 km oma töötuppa Montmartre'ile või Montparnasse'ile, kus ta päev läbi komponeeris, et õhtul jälle tagasi kõndida.
Satie' sõprade seas olid Claude Debussy, kes oli vaimustatud tema elegantsetest harmooniatest, ja Maurice Ravel. Kuigi Satie ei olnud masside hulgas populaarne, imetlesid teda paljud noored heliloojad ja interpreedid. Eriti suur mõju oli tal Claude Debussyle, kes muutis pärast Satie'ga kohtumist radikaalselt oma maailmavaadet. Tänapäeval peetakse teda minimalismi üheks tähtsamaks eelkäijaks ja John Cage on teda nimetanud üheks oma olulisemaks mõjutajaks.
1905. aastal otsustas Satie muuta oma esteetikat ning oma loomingust impressionismi välja juurida. Selleks läks ta Albert Rousseli juurde ''Schola Cantorum'' 'isse kontrapunkti õppima. Seal õppimise esimeseks veenvaks tulemuseks oli teos ''Sokrates'' (1918) neljale sopranile ja kammerorkester, mille tekstid olid võetud Platoni dialoogidest. Seda peetakse tema parimaks teoseks.
Satie ümber koondus prantsuse heliloojate rühm ''Les Six'', mille ideoloogid olid Jean Cocteau ja Satie ning millesse kuulusid Georges Auric, Louis Durey, Arthur Honegger, Germaine Tailleferre, Darius Milhaud ja Francis Poulenc. Neid erineva loomingulise hoiakuga heliloojaid ühendas uudsusetaotlus, selge helikeel ja vastuseis impressionismile (näiteks Claude Debussy ja Maurice Ravel), slavismile (Igor Stravinski) ja postwagnerismile (Arnold Schönberg).
1920. aastad tekkis Satie' ümber juhtivatest Pariisi heliloojatest, kunstnikest ja luuletajatest koosnev kunstiline ring "Arcueil' kool".
Erik Satie suri Prantsusmaal Île-de-Franceis Val-de-Marne'i departemangus Arcueil's 1. juulil 1925 ning maeti Arcueil' kalmistule.
Arvamused Satie' kohta lahknevad. Praegugi nimetavad ühed teda geeniuseks, teised šarlataniks. Satie heitis publikule, kultuurile ja eriti kriitikutele, keda ta välja naeris, ühe väljakutse teise järel.
Satie' varajased teosed, eriti ''Kolm gümnopeediat'' sooloklaverile (1877), põhinevad nonakordide järgnevuste vabal kasutamisel, kuid sarnane võte leidub ka César Franckil ja Emmanuel Chabrier'l. Satie võttis esimesena kasutusele kvartide järgi üles ehitatud akordijärgnevused. See võte esines esimest korda tema teoses ''Tähtede poeg'' (1891). Seda laadi avastused võtsid üle praktiliselt kõik prantsuse heliloojad. Võib öelda, et Satie ennetas paljut sellest, mis on iseloomulik prantsuse modernistlikule muusikale.

Teosed


''Trois Gymnopédies'' (''Kolm gümnopeediat''; 1888), klaver
''Le fils des étoiles'' (''Tähtede poeg''; 1891)
''Messe des Pauvres'' (''Vaestemissa''; 1895)
''Trois morceaux en forme de poire'' (''Kolm pala pirnivormis''; 1901), klaver, neljale käele
''Hobusenahas'' (1911)
''Descriptions Automatiques'' (''Automaatsed kirjeldused''; 1913), klaver
''Parade'' (''Paraad''; 1917), ballett
''Sonatine bureaucratique'' (''Bürokraatlik sonatiin''; 1917), klaver
''Socrate'' (''Sokrates''; 1918), sümfooniline draama neljale sopranile ja kammerorkestrile
''Relâche'' (''Vaheaeg''; 1924), ballett
Satie' kogutud teosed on plaadistatud Olof Höjeri esituses. Satie' klaverimuusika tuntud esitajad on ka Reinhart de Leeuw, Klára Körmendi ja Aldo Ciccolini.
Louis Malle'i filmis ''Virvatuli'' (''Le feu follet''; 1963) ja Lars von Trieri filmis ''Orchidégartneren'' (''Orhideeaednik''; 1977) on kasutatud Satie' muusikat.

Välislingid


http://www.af.lu.se/~fogwall/pictures.html Pildid
http://www.gromko.ru/done/showbook/article2913.html Foto
http://www.abc-guitar.narod.ru/pages/satie.htm Foto
http://www.radiomayak.ru/schedules/108/5425-audio.html Venekeelne kommentaar ja klaveripala Aldo Ciccolini esituses (Aldo Ciccolini)
http://www.melody.ru/styles/riad/n66.shtml ''Gümnopeedia'' nr 1 Laurie Holloway töötluses (Laurie Holloway)
Kategooria:Prantsusmaa heliloojad
Kategooria:Sündinud 1866
Kategooria:Surnud 1925
be:Эрык Саці
bs:Erik Satie
ca:Erik Satie
cs:Erik Satie
cy:Erik Satie
da:Erik Satie
de:Erik Satie
en:Erik Satie
es:Erik Satie
eo:Erik Satie
eu:Erik Satie
fa:اریک ساتی
fr:Erik Satie
fy:Erik Satie
gl:Erik Satie
ko:에리크 사티
hr:Erik Satie
it:Erik Satie
he:אריק סאטי
ku:Erik Satie
la:Ericus Satie
lv:Eriks Satī
lb:Erik Satie
hu:Erik Satie
nl:Erik Satie
ja:エリック・サティ
no:Erik Satie
pl:Erik Satie
pt:Erik Satie
ro:Erik Satie
ru:Сати, Эрик
simple:Erik Satie
sl:Erik Alfred Leslie Satie
sr:Ерик Сати
sh:Erik Satie
fi:Erik Satie
sv:Erik Satie
th:เอริก ซาตี
tr:Erik Satie
uk:Ерік Саті
zh:埃里克·薩蒂

Edmund Hillary

Pilt:Edmund-Hillary.web.jpg
Pilt:Edmund Hilllary by Kubik 2004.JPG
Sir Edmund Hillary (20. juuli 1919 Tuakau, Auckland – 11. jaanuar 2008 Auckland) oli Uus-Meremaa alpinist ja maadeuurija, kes sai kuulsaks Džomolungma mäetipu vallutajana. Ta tõusis sellele tipule 29. mail 1953 koos Šerpad teejuhi Tenzing Norgayga.
Edmund alustas mägironimist teismelisena ning sooritas esimese tähtsama mäkketõusu 1939. aastal.
Teine maailmasõda ajal oli ta sõjaväelendur.
Hillary võttis osa Uus-Meremaa ebaõnnestunud Džomolungma-ekspeditsioonist. 1953. aastal osales ta Briti ekspeditsioonis, mille liikmena ta 29. mail jõudiski Džomolungma tippu.
Aastatel 1956, 1960-61, 1963-65 vallutas Hillary veel 10 Himaalaja tippu.
Samuti jõudis ta Briti Rahvaste Ühenduse transantarktilise ekspeditsiooni koosseisus 4. jaanuaril 1958 Lõunapoolusele.
Kuninganna Elizabeth II lõi Edmund Hillary 16. juulil 1953 rüütliks.
Hillary oli Ameerika Himaalaja Fondi auesimees. See Ameerika Ühendriigid fond aitab parandada nepallaste, šerpade ja tiibetlased keskkonna- ja elutingimusi Himaalajas.
Džomolungma vallutamise 50. aastapäeva tähistamise tseremoonial Katmandus anti Edmund Hillaryle esimese välismaalasena Nepali aukodaniku nimetus.

Välislingid


http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/article.php?id=17912566 Mälestusvideo Internetiportaalis "Delfi"
Kategooria:Uus-Meremaa inimesed
Kategooria:Alpinistid
Kategooria:Maadeavastajad
Kategooria:Sündinud 1919
Kategooria:Surnud 2008
af:Edmund Hillary
ar:إدموند هيلاري
an:Edmund Hillary
ast:Edmund Hillary
az:Edmund Hillari
id:Edmund Hillary
ms:Edmund Hillary
bn:এডমান্ড হিলারি
jv:Edmund Hillary
su:Edmund Hillary
be:Эдмунд Хілары
be-x-old:Эдмунд Гілары
bs:Edmund Hillary
bg:Едмънд Хилари
ca:Edmund Percival Hillary
cs:Edmund Hillary
cy:Edmund Hillary
da:Edmund Hillary
de:Edmund Hillary
el:Έντμουντ Χίλαρι
en:Edmund Hillary
es:Edmund Hillary
eo:Edmund Hillary
eu:Edmund Hillary
fa:ادموند هیلاری
fr:Edmund Hillary
fy:Edmund Hillary
ga:Edmund Hillary
gl:Edmund Hillary
xal:Хилари, Эдмунд
ko:에드먼드 힐러리
hi:एडमंड हिलारी
hr:Edmund Hillary
io:Edmund Hillary
bpy:এডমুন্ড হিলারী
ia:Edmund Hillary
is:Edmund Hillary
it:Edmund Hillary
he:אדמונד הילרי
pam:Edmund Hillary
ka:ედმუნდ ჰილარი
sw:Edmund Hillary
ku:Sir Edmund Percival Hillary
lad:Edmund Hillary
la:Edmundus Hillary
lv:Edmunds Hilarijs
lb:Edmund Hillary
lij:Edmund Hillary
lt:Edmund Hillary
hu:Edmund Hillary
mk:Едмунд Хилари
ml:എഡ്‌മണ്ട് ഹിലാരി
mr:एडमंड हिलरी
mn:Эдмунд Хиллари
nl:Edmund Hillary
ne:एडमण्ड हिलारी
new:एदमन्द हिलारी
ja:エドモンド・ヒラリー
no:Edmund Hillary
nn:Edmund Hillary
oc:Edmund Hillary
pa:ਏਡਮੰਡ ਹਿਲਾਰੀ
pnb:ایڈمنڈ ہلری
pms:Edmund Hillary
nds:Edmund Percival Hillary
pl:Edmund Hillary
pt:Edmund Hillary
ksh:Edmund Hillary
ro:Edmund Hillary
rm:Edmund Hillary
qu:Edmund Hillary
ru:Хиллари, Эдмунд
sco:Edmund Hillary
scn:Edmund Hillary
simple:Edmund Hillary
sk:Edmund Percival Hillary
sl:Edmund Percival Hillary
szl:Edmund Hillary
sr:Едмунд Хилари
sh:Edmund Hilari
fi:Edmund Hillary
sv:Edmund Hillary
tl:Edmund Hillary
ta:எட்மண்ட் இல்லரி
te:ఎడ్మండ్ హిల్లరీ
th:เอดมันด์ ฮิลลารี
vi:Edmund Hillary
tr:Edmund Hillary
uk:Едмунд Гілларі
ur:ایڈمنڈ ہلری
fiu-vro:Hillary Edmund
war:Edmund Hillary
yi:עדמונד הילארי
bat-smg:Edmund Hillary
zh:艾德蒙·希拉里

Eesti tähestik

Eesti tähestik on eesti keele ülesmärkimiseks kasutatavate täht (kiri)ede komplekt. See põhineb ladina tähestikul, mis on kohandatud eesti keelele.
Eesti tähestikus on 27 tähte:
''Aa'', ''Bb'', ''Dd'', ''Ee'', ''Ff'', ''Gg'', ''Hh'', ''Ii'', ''Jj'', ''Kk'', ''Ll'', ''Mm'', ''Nn'', ''Oo'', ''Pp'', ''Rr'', ''Ss'', ''Š'', ''Zz'', ''Ž'', ''Tt'', ''Uu'', ''Vv'', ''Õ'', ''Ä'', ''Ö'', ''Ü''.
''Cc'', ''Qq'', ''Ww'' (kaksisvee), ''Xx'' ja ''Yy'' (üpsilon ''ehk'' igrek) on harilikumad võõrtäht, mida kasutatakse ainult võõrnimede, võõrnimetuletiste ja võõrkeelsete sõnade (tsitaatsõnade) kirjutamiseks.
Koos nendega on eesti tähestikus 32 tähte.
''Aa'', ''Bb'', ''Cc'', ''Dd'', ''Ee'', ''Ff'', ''Gg'', ''Hh'', ''Ii'', ''Jj'', ''Kk'', ''Ll'', ''Mm'', ''Nn'', ''Oo'', ''Pp'', ''Qq'', ''Rr'', ''Ss'', ''Šš'', ''Zz'', ''Žž'', ''Tt'', ''Uu'', ''Vv'', ''Ww'', ''Õõ'', ''Ää'', ''Öö'', ''Üü'', ''Xx'', ''Yy''.
''Ff'' (''eff''), ''Šš'' (''šaa''), ''Zz'' (''zett'', hääldus: sett) ja ''Žž'' (''žee'', hääldus: šee) esinevad ainult võõrsõnades ja võõrnimi. Tähtede ''z'' ja ''ž'' eestipärane hääldus on vastavalt nõrk s ja š.
Ilma nendeta on eesti tähestikus 23 tähte:
''Aa'', ''Bb'', ''Dd'', ''Ee'', ''Gg'', ''Hh'', ''Ii'', ''Jj'', ''Kk'', ''Ll'', ''Mm'', ''Nn'', ''Oo'', ''Pp'', ''Rr'', ''Ss'', ''Tt'', ''Uu'', ''Vv'', ''Õõ'', ''Ää'', ''Öö'', ''Üü''.

Vaata ka


Pikk s

Välislingid


http://www.eki.ee/itstandard/2000/EVS8_rakendusjuhend.pdf EKI ITstandard,terminid ja mõistekäsitlused lk. 9
Kategooria:Eesti keel
Kategooria:Tähestikud
ba:Эстон алфавиты
de:Estnisches Alphabet
en:Estonian alphabet
it:Alfabeto estone
lv:Igauņu alfabēts
hu:Észt ábécé
mk:Естонска азбука
pl:Alfabet estoński
pt:Alfabeto estoniano
ru:Эстонский алфавит
tg:Алифбои эстонӣ
uk:Естонська абетка

Ettevõtte juhtimine


Ettevõtte juhtimine on tegevus, mille tulemusena saavutatakse ressursside efektiivsus ja edukus kasutamine kõiki töötajaid ja tervet ettevõtet kaasates.
Igapäevases ärielus puututakse kokku vägagi erinevate juhtimisliikidega:
aja juhtimine
integratsiooni juhtimine
kliendisuhete juhtimine
kommunikatsioonide juhtimine
koosotsustamine
kriiside juhtimine
kulude juhtimine
kvaliteedijuhtimine
lisandunud väärtuse juhtimine
meeskonna juhtimine
muutuste juhtimine
personalijuhimine
piirangute juhtimine
projektijuhtimine
protsessijuhtimine
ressursside juhtimine
riskide juhtimine
strateegiline juhtimine
stressi juhtimine
suhete juhtimine
süsteemide juhtimine
teadmistepõhine juhtimine
tootejuhtimine
tootlikkuse juhtimine

Vaata ka


Juhtimine
Kategooria:Juhtimine

Epistemoloogia

Epistemoloogia ehk teadmisteooria (ka tunnetusteooria, gnoseoloogia) on filosoofia filosoofia valdkonnad, mis tegeleb teadmine ja selle õigustus loomusega. Ta hõlmab inimteadmise päritolu, loomuse ja piiride uurimist.
Epistemoloogia tegeleb näiteks niisuguste küsimustega. Mis on teadmine? Mis on teadmise (tunnetus (filosoofia)e) allikad? Millal on uskumus õigustus? Kas ja kuidas on teadmine (tunnetus) võimalik? Kas teadmiste süsteemi saab rajada kindlale vundamendile? Mida tuleks teha, et teadmist saavutada?

Nimi


Sõna "epistemoloogia" esimene pool tuleb vanakreeka keel sõnast ''episteme'' (''ἐπιστήμη''), mida tavaliselt tõlgitakse 'teadmisena'. Kreekakeelse sõna tähendus on aja jooksul muutunud ning olnud eri filosoofidel erinev. Algselt tähendas ta lihtsalt 'oskust', hiljem aga hakkas enam-vähem tähendama 'teoreetilist teadmist'. Igatahes on filosoofiatraditsioonis olemas järjepidevus teadmise mõiste ja antiikfilosoofia ''epistēmē'' vahel. Epistemoloogia asemel võib öelda ka "teadmisteooria".
Epistemoloogiat nimetatakse vahel ka tunnetusteooriaks ehk gnoseoloogiaks. Viimase sõna algus tuleb vanakreeka sõnast ''gnōsis'', mis selles kontekstis osutab tunnetus (filosoofia)ele. Tunnetuseks nimetatakse tavaliselt protsessi, mis viib teadmiseni. Kuigi mitmesugustel motiividel hoitakse mõnikord epistemoloogia ja gnoseoloogia mõiste lahus, võib nad vähemalt kokkuleppeliselt samastada. Erinevad sõnad tulenevad ka eri keelte traditsioonist. Inglise keeles on kombeks rääkida teadmisteooriast (''theory of knowledge''; on eesti keelde tõlgitud ka "teadmusteooriana") ehk epistemoloogiast, ehkki inglise keeles leidub ka sõna ''cognition'', mis tähendab tunnetust. Saksa keeles ja vene keeles räägitakse tunnetusteooriast (''Erkenntnistheorie'', теория познания). Tõsi küll, sõna ''Erkenntnis'' saksa keeles ja sõna познаниe vene keeles võivad mõnes kontekstis tähendada ka tunnetuse saadust. Kuni 1990. aastateni oli eesti keeles tavalisim sõna "tunnetusteooria", millele sekundeeris ka "gnoseoloogia". Sõna "epistemoloogia" kuni selle ajani ei kasutatud, kuid nüüd on ta teised sõnad vaata et välja tõrjunud. See märgistab ümberorienteerumist ingliskeelsele traditsioonile (analüütiline filosoofia).

Ratsionalism ja empirism


Epistemoloogia ülesandele lähenetakse mitmeti; järgnev jaotus vastas algselt 17. ja 18. sajandi filosoofiakoolkondade vahelisele jaotusele, kuid on enam-vähem kasutatav kõikide aegade kohta filosoofia ajaloos:
:1) Ratsionalism arvates on olemas kaasasündinud ideed, mida ei saada kogemusest. Need ideed on olemas sõltumatult mis tahes kogemusest. Nad kas tulenevad kuidagi inimese vaim (meel)u ehitusest või nad on olemas inimese vaimust sõltumatult. Viimasel juhul eeldatakse tavaliselt, et indiviidi vaim mõistab neid, kui ta on jõudnud teatavale küpsusastmele.
:2) Empirisme (vaata ka: empirism, teaduslik meetod, teadusfilosoofia naiivne empirism) meelest ei ole olemas kogemusele eelnevaid arusaamu. Kogu teadmine on nende arvates tajule tugineva õppimise tulemus. Taju usaldatavus on aga küsimärgi all, sest illusioonid ja hallutsinatsioonid näitavad, et taju ei näita maailma alati sellisena, nagu ta tegelikult on.
:Mõned ütlevad, et empiristidele on komistuskiviks matemaatika teoreemide olemasolu: nende tõesus ei sõltu kogemusest ning neid on võimalik teada kogemuse-eelselt. Mõned empiristid vastavad, et matemaatika teoreemidel puudub tunnetuslik sisu, sest nad väljendavad vaid mõistetevahelisi suhe. Ratsionalistid peavad neid suhteid siiski tunnetuslikuks sisuks.
:3) Saksamaa filosoof Immanuel Kant töötas levinud arusaama kohaselt välja ratsionalismi ja empirismi sünteesi. Kanti järgi on inimesel olemas kogemuse-eelne teadmine, millel on tunnetuslik tähtsus. See väljendub aprioorne sünteetiline otsustus (näiteks põhjuslikkuse printsiip).

Vastuseta küsimused


Kõikidesse koolkondadesse kuuluvad mõtlejad on ühel meelel, et inimestel on võime mõelda küsimuste peale, millele kogemus põhimõtteliselt ei saa vastust anda. Näiteks: Kas aeg saab otsa? Kas Jumal on olemas? Kas filosoofide Jumal on sama mis Piibel Jumal? Kas meie aistingute taga on mingi reaalsus? Näiteks loogiline positiivne väitsid, et sellistel küsimustel puudub igasugune tunnetuslik tähtsus. Teised aga leiavad, et vähemalt mõningatel neist on tunnetuslik tähtsus.

Oma epistemoloogia valimine


Puudub konsensus selles suhtes, milline epistemoloogia on adekvaatse maailmamõistmise seisukohast kõige produktiivsem. Igal inimesel on oma epistemoloogia, millest ta kas või ebateadlikult lähtub. Informatsiooni mõtlev vastuvõtmine ja analüüsimine peab toetuma mingitele kriteeriumidele selle tõepärasuse hindamiseks. Isegi lastel on epistemoloogia mingil kujul olemas. Ent oma epistemoloogia teadlik valimine nõuab mingil määral filosoofia ja loogika õppimist.

Tõe taotlus


Meie analüüs sõltub sellest, milline epistemoloogia meil juba on. Võib küsida: mida ma pean tegema veendumaks, et valdan tõde? Kuidas ma saan kindel olla, et minu uskumused on tõesed? Kas on olemas mingisugune kriteerium, mille abil mul on võimalik otsustada, et see, mida ma usun, on tõesti tõsi?
Oletame, et ma arvan, et ma olen oma uskumuseni jõudnud ratsionaalsel teel. Ma kasutasin loogikat, ma tuginesin vaatlusele ja eksperiment, ma vastasin vastuväidetele ja nii edasi. Sellest ma järeldasin, et minu uskumus on ratsionaalne. Sel juhul saab minu uskumus mingil määral pretendeerida tõesusele. Ratsionaalsus on tõe indikaator. Uskumuse ratsionaalsus on vähemalt põhjendiks arvata, et uskumus on tõene.
Mitmed uskumuste tunnused on tõesuse indikaatorid. Nendeks on näiteks ratsionaalsus, õigustus ja tõenäolisus. Nimetame uskumuse mingit omadust episteemiliselt positiivseks omaduseks, kui selle olemasolu kas või mingil määrab viitab uskumuse tõesusele.
Paljudel meie uskumustel on mitmeid episteemiliselt positiivseid omadusi: nad on üsna ratsionaalsed, üsna õigustatud, väga tõenäoliselt tõesed jne. Ent vähemalt mõnel hetkel me ei ole sellega rahul. Me ei taha omada ratsionaalset uskumust, mis ei ole tõene. Nii võib ju juhtuda: ma võin oma uskumust kujundades väga hoolikalt ratsionaalsust järgida, kuid uskumus võib ometi osutada vääraks. Nii et ratsionaalsusest meile ei piisa.
Me taotleme, et meie uskumused oleksid teadmine. Kui ma midagi tean, siis mu uskumus ei ole ainult õigustatud ehk ratsionaalne, vaid ta on ka tõene. Küsimus on nüüd selles: millal mul on teadmine? Millal ma võin öelda, et ma tean? Mõned filosoofid ütlevad, et teadmine on võimatu: need on skeptitsism.

Epistemoloogia küsimuseasetused


Epistemoloogia uurib, 1) mida kujutab endast üks või teine uskumuse episteemiliselt positiivne omadus, näiteks õigustatus või ratsionaalsus (näiteks mis on õigustatud uskumus); 2) kust need tunnused pärinevad (ja seega kust pärineb teadmine); 3) mis on teadmine, st millised episteemilised tunnused teevad tõese uskumuse teadmiseks; 4) kas teadmine on võimalik.
Nii et epistemoloogid tegelevad palju uskumuse mitmesuguste episteemiliselt positiivsete omadustega, näiteks õigustatuse ja ratsionaalsusega, püüdes leida uskumuse õigustatuse või ratsionaalsuse tarvilikud ja piisavad tingimused.
Teiseks uurivad epistemoloogid, mis on episteemiliselt positiivsete uskumuste lähteallikas. Näiteks kui ma ütlen, et minu uskumus, et Riia on Läti pealinn, õigustatud, siis võib küsida: kust see õigustus pärineb? Võib-olla on mõni usaldatav isik mulle kunagi öelnud, et Riia on Läti pealinn, ja see ongi minu uskumuse õigustuseks? Sel juhul on üheks tunnetuse allikaks inimeste tunnistus (epistemoloogia)ed. Teiseks allikaks on taju. Epistemoloogia tõstatabki küsimuse, mis on uskumuse õigustatuse, ratsionaalsuse ja teiste episteemiliselt positiivsete omaduste lähteallikad. Sellel omakorda saab põhineda vastus küsimusele, mis on teadmise lähteallikad.
Kolmandaks huvitab epistemolooge, mis asi on üldse teadmine. See küsimuseasetus ei sõltu eeldusest, et meil on teadmine või et teadmine on võimalik. Küsimus on selles, missugused omadused peavad olema uskumusel, et ta oleks teadmine.
Neljandaks tegelevad epistemoloogid väljakutsega, mille epistemoloogiale esitab skeptitsism, mille kohaselt meil puudub teadmine või koguni teadmine on võimatu.

Fundatsionism ja koherentism


Üks põhilisi eraldusjooni epistemoloogide vahel on seotud küsimusega, kas õigustus peab põhinema baasuskumustel.
Fundatsionismi kohaselt on olemas baasuskumused, milles võib kindel olla. Sel juhul saab sama kindel olla uskumustes, mis on baasuskumustest rangelt tuletatud. Näiteks võib siin tuua Descartes'i ütluse: "Mõtlen, järelikult olen olemas." See, et ma mõtlen, on minu baasuskumus, millele tugineb kindlalt ka minu uskumus, et ma olen olemas. (Sellele on vastu väidetud, et vaatlus oma vaimutegevuse kohta ei erine põhimõtteliselt ega ole usaldatavam muud laadi vaatlustest ning et järeldus, et mõtleja on olemas, ei ole rangelt tuletatav.) Fundatsionism kipub takerduma vaidlustesse selle üle, millised uskumused on baasuskumused.
Koherentismi kohaselt on uskumusele õigustuseks see, et ta moodustab teiste uskumustega "koherentse" (umbes: kooskõlalise) terviku. Ent selle positsiooni puhul on raskus selles, et uskumuste omavaheline kooskõla iseenesest ei taga, et need uskumused vastaksid sellele, kuidas asjad tegelikult on.

Teised filosoofia harud


Esteetika
Eetika
Loogika
Metafüüsika
Ontoloogia
Teadusfilosoofia

Vaata ka


Epistemoloogia mõisteid
Category:Epistemoloogia
Category:Filosoofia
af:Epistemologie
ar:نظرية المعرفة
an:Epistemolochía
az:Epistemologiya
id:Epistemologi
ms:Epistemologi
zh-min-nan:Jīn-sek-lūn
be:Эпістэмалогія
be-x-old:Эпістэмалёгія
bs:Epistemologija
bg:Епистемология
ca:Epistemologia
cs:Gnozeologie
cy:Epistemoleg
da:Erkendelsesteori
de:Erkenntnistheorie
en:Epistemology
es:Epistemología
eo:Sciteorio
eu:Epistemologia
fa:معرفت‌شناسی
fr:Épistémologie
fy:Epistemology
gl:Epistemoloxía
gan:知識論
ko:인식론
hi:ज्ञानमीमांसा
hr:Teorija spoznaje
io:Epistemologio
ia:Epistemologia
is:Þekkingarfræði
it:Gnoseologia
he:תורת ההכרה
ka:ეპისტემოლოგია
kk:Эпистемология
ky:Гносеология
sw:Epistemolojia
la:Epistemologia
lv:Epistemoloģija
lt:Epistemologija
hu:Ismeretelmélet
mk:Епистемологија
ml:വിജ്ഞാനശാസ്ത്രം
nl:Kennistheorie
ja:認識論
no:Erkjennelsesteori
nn:Sannkjenningsteori
oc:Epistemologia
uz:Epistemologiya
pnb:ایپسٹیمولوجی
ps:پوهنپوهنه
pms:Epistemologìa
nds:Kennistheorie
pl:Epistemologia
pt:Epistemologia
ro:Epistemologie
ru:Эпистемология
rue:Епістемолоґія
sah:Эпистемология
stq:Epistemologie
sq:Epistemologjia
scn:Epistemoluggìa
simple:Epistemology
sk:Teória poznania
sl:Epistemologija
ckb:مەعریفەتناسی
sr:Епистемологија
sh:Gnoseologija
fi:Tietoteoria
sv:Epistemologi
tl:Epistemolohiya
ta:அறிவாய்வியல்
th:ญาณวิทยา
vi:Nhận thức luận
tg:Маърифатшиносӣ
tr:Epistemoloji
uk:Епістемологія
ur:علمیات
fiu-vro:Epistemoloogia
war:Epistemolohiya
zh-yue:知識論
yi:עפיסטעמאלאגיע
zh:知识论

Edi Rama


Pilt:Edi Rama.jpg
Edi Rama (sündinud 4. juulil 1964 Tiranas) on Albaania poliitik ja kunstnik. Ta oli Tirana linnapea alates oktoobrist 2000 kuni 2011. aastani.
Edi Rama on õpetanud Tirana Kunstide Akadeemia ning olnud Albaania kultuuri-, noorsoo- ja spordiminister (1998–2000). Ta on elanud ja töötanud kunstnikuna Pariisis.
Rama viibis kord Tiranas, kord Pariisis, ning kritiseeris valitsevat režiimi. Aastal 1997 peksid Sali Berisha julgeolekupolitsei agendid Rama tema oma maja ees peaaegu surnuks. Pärast pikka paranemist otsustas Rama jääda Pariisi elama.
Aastal 1998 tuli ta isa (Enver Hoxha aegse ametliku skulptori) matustele ning võttis Fatos Nano ettepanekul vastu kultuuriministri koha.
Edi Rama kandideeris linnapeaks sõltumatu kandidaadina Albaania Sotsialistlik Partei toetusel ja sai 54% häältest. Veidi aega pärast valimisi, 9. novembril 2000 tulistas tundmatu isik tema maja. Rama jäi terveks.
12. oktoobril 2003 valiti ta esialgsete teadete kohaselt 58-protsendise häältearvuga linnapeaks tagasi.
Linnapeana on ta ellu viinud palju radikaalseid ideid, et linna paremaks teha. Ta ei karda oma arvamust välja öelda, mistõttu on tal olnud ägedaid vaidlusi teiste linnametnikega ja linnaelanikega.
Kuigi Ramat on süüdistatud korruptsioonis ja saamatuses rahaasjades, tunnustatakse tema julget stiili ja samme linna välimuse kordategemisel. Tema projekt "Tagasi identiteedi juurde" puhastas linna paljudest linna maadele (näiteks parkidesse ja Lana oja kaldapealsetele) ebaseaduslikult ehitatud hoonetest ja kioskidest. Alates aastast 2000 rajati koostöös ÜRO Arenguprogrammiga projekti "Puhtaks ja roheliseks" raames 96 700 ruutmeetrit haljasalasid ja parke ning istutati ligikaudu 1800 puud. Need tööd on leevendanud ka tööpuudust. Samuti laskis Rama paljud vanad majad niinimetatud Edi Rama värvidega (väga ere kollane, roheline ja lilla) üle värvida.
Rama on tegelnud ka Lana jõe saastumisest tingitud keskkonnaprobleemidega.
Edi Rama juhib Albaania linnapeade assotsiatsiooni. Ta ei tegele enam kunstiga, kuid nimetab linnapeaks olemist kunstiks.
Aastal 2005 valiti Edi Rama Albaania Sotsialistlik Partei esimeheks.

Näitused


1992 Tirana Rahvusgalerii
1993 New York, ''Janos Gat Gallery''
1993 Berliin, ''Galerie ACUD''
1994 São Paulo biennaal
1995 Prantsusmaa, Place de la Médiathèque
1996 Vilnius, ''M. Žilinsko dailės galeria''
1997 Frankfurt, ''Palais Jalta''
1999 Tirana, Galerii XXI

Tunnustused


2002 ÜRO Arenguprogrammi vaesuse väljajuurimise auhind

Välislingid


http://www2.ronchiato.it/AlbaniaToday/Eng/rama.htm Edi Rama kunsti näidis
http://www.undp.org/idep02/awardees.html#Edi Video: Rama linnapeana
http://news.bbc.co.uk/2/hi/audiovideo/programmes/crossing_continents/europe/733629.stm Foto
http://www.internationalspecialreports.com/europe/albania/youvegottotear.html Foto
http://www.umb.edu/news/2003news/reporter/march/wood.html Foto
http://photo-hendel.de/portrait/ Foto
http://www.palais-jalta.de/geschichte.htm Foto
http://www.br-online.de/politik/ausland/themen/07982/ Foto
Category:Albaania inimesed
Kategooria:Sündinud 1964
als:Edi Rama
ca:Edi Rama
da:Edi Rama
de:Edi Rama
en:Edi Rama
es:Edi Rama
fr:Edi Rama
hi:एदि रामा
it:Edi Rama
lv:Edi Rama
mk:Еди Рама
nl:Edi Rama
pl:Edi Rama
pt:Edi Rama
ro:Edi Rama
ru:Рама, Эди
sq:Edi Rama
sr:Edi Rama
sh:Edi Rama
fi:Edi Rama
sv:Edi Rama

Eesti keele grammatika

Pilt:Er6 copy.jpg
Eeati keele grammatika on eesti keele grammatika.
Eesti keel kuulub Soome-ugri keeled läänemeresoome keeled lõunarühma. Eesti keele lähemad sugulaskeeled on vadja keel ja liivi keel (kui võru keelt pidada eesti keele murdeks).
Eesti keele kirjutamiseks kasutatakse ladina tähestikul põhinevat eesti tähestikku.
Erinevalt paljudest teistest keeltest puudub eesti keeles grammatiline sugu (keeleteadus).

Käänded


Eesti keeles on 14 käänet (sõna ''auto'' iga kääne singulares ja pluurales):
Eesti keeles puudub akusatiiv ehk sihitav kääne, selle asemel kasutatakse nimetavat, omastavat või osastavat käänet.
Mõnedel omasõnadel on võimalik moodustada sisseütleva käände lühivormi, nt keresse ~ kerre.

Rõhk


Eesti omasõnadel ja eestipärastel laensõna- ning võõrsõnadel on põhirõhk esimesel silp. Võõrapärastel võõr- ja laensõnadel vastab rõhk reeglina lähtekeelse sõna rõhule.

Välde


Lihthääliku välde


Vältus on hääliku hääldamise suhteline kestus. Eesti keeles on enamikul häälikuist kolm väldet — I, II ja III ehk lühike, pikk ja ülipikk. Välte märkimist kirjas iseloomustab järgmine tabel:
Erand. Mõnes ühesilbilises sõnas märgitakse pikk või ülipikk häälik ühe tähega: ''ma, sa, ta, me, te, nad; mul, sul, tal; mus, sus, tas'' jne; ''kel, sel, mil, tol, kes, kus, mis'' jne; ''et, ja, ka, ju; oh, ah, jah, noh, säh, kah, aitäh, tohoh'' jne.
Märkus. Väljatöötamisel on uus häälikuortograafia teooria, mille põhisisuks on see, et häälikul on kaks pikkust: lühike ja pikk.

Sõnavälde ja astmevaheldus


Sõnavälte ja astmevahelduse tundmine on aluseks käänamisele ja pööramisele.

Sõna sisehäälikud


Sõna sisehäälikuteks on häälikud alates pearõhulise silbi esimesest vokaalist kuni järgmise silbi esimese vokaalini (viimane välja arvatud). Eesti keeles on pearõhk tavaliselt esimesel silbil, võõrsõnades võib rõhk langeda ka järgsilp. Sisehäälikute hulka ei arvestata käände- ning pöördelõppe ja liite -gi, -ki häälikuid.

Sõnavälde


Sõna välde oleneb sõna sisehäälikute vältest:
Sõna on I vältes, kui kõik tema sisehäälikud on I vältes, st kui sisehäälikuteks on lühike vokaal ja sellele järgnev konsonant. (vilu, sadama)
Sõna on II vältes, kui sisehäälikute hulgas on mõni häälik või häälikuühend II vältes, kuid ükski pole III vältes. (lipud, sõbrad)
Sõna on III vältes, kui sisehäälikute hulgas on mõni häälik või häälikuühend on III vältes või kui sõna on ühesilbiline. (lippude, sõpru)

Astmevaheldus


Astmevahelduseks nimetatakse sõna sisehäälikute muutumist käänamisel ja pööramisel. (lipp – lipu, luba – loa; sadama – sajab). Astmevaheldus jaguneb välte- ja laadivahelduseks.
Vältevahelduse korral muutub sõna sisehäälikute välde (II välde vaheldub III-ga). II-vältelist vormi loetakse nõrgaks, III-vältelist aga tugevaks astmeks: ''karp'' (1silbiline => III välde, tugev aste) – ''karbi'' (II v, nõrk aste).
Laadivahelduse korral mõni sisehäälik kaob või muutub teiseks häälikuks – häälikud g, b, d, s ning k ja t ühendites ''sk, hk'' ja ''ht'' kaovad või asenduvad mõne teise häälikuga. Vorm, kus vaadeldav häälik ehk laadivaheldusele alluv häälik on olemas, on tugevas astmes. Vorm, kus laadivahelduslik häälik puudub või on asendunud mõne muu häälikuga, on nõrgas astmes, sõltumata sõna vältest: ''lugu'' (''g'' on, tugev aste) – ''loo'' (''g'' puudub, nõrk aste)
Astmevahelduse määramisel võrreldakse käändsõna ainsuse nimetavat, omastavat ning vajadusel ka osastavat käänet, tegusõnadel kindla kõneviisi oleviku 1. pööret ja ''da''-tegevusnime.
Astmevahelduseks ei loeta:
konsonandi pikenemist ainsuse sisseütlevas ja ''da''-tegevusnimes (pesa – pessa, tulema – tulla)
''n''-i ja ''s''-i vaheldust liites ''-ne'' (teine – teise, puine – puise)
välte muutumist ''d''-lõpulises ainsuse osastavas (tuld, merd, und)
täishääliku väljalangemist ''number''tüüpi sõnades (number – numbri, vanker – vankri)
Kui sõna käänamisel või pööramisel sisehäälikud ei muutu, on sõna astmevahelduseta.

Silbitamine


Üksik kaashäälik täishäälikute vahel kuulub järgmisesse silpi: ''ka-la, tu-ba, mi-da-gi'';
viimane kaashäälik kaashäälikuühendist kuulub järgmisesse silpi: ''kur-vad, mürts-ti'';
pikk või ülipikk täishäälik või diftong kuulub tavaliselt ühte silpi: ''suu-bu-ma, toe'';
kui kahe vokaali vahelt läheb sõnatüve piir, siis kuuluvad nad eri silpidesse: ''a-va-us'' (''-us'' on tuletusliide);
kolmest järjestikusest täishäälikust kuulub viimane teise silpi: ''põu-a-ne, kau-a'';
liitsõnades silbitatakse iga sõnaosa eraldi: ''liit-sõ-na, va-na-e-ma'';
võõrsõnu silbitatakse tavaliselt nagu eesti omasõnu: ''bar-rel, muu-se-um, o-aas''
liitvõõrsõnu võib silbitada kas:
nagu liitsõnu: ''fo-to-graaf'';
nagu lihtsõnu: ''fo-tog-raaf'';
võõrsõnaliited on soovitatav liigendada eraldi silbina: ''sub-troo-pi-ka, mo-no-gramm''

Võõrsõnad


Võõrsõnal on vähemalt üks järgmistest tunnustest:
''g, b, d'' sõna algul
häälikud ''f, š, z, ž''
pearõhk järgsilbil (''semester, grammatika'')
pikad täishäälikud järgsilbis (''akadeemia, idee'')
''o'' järgsilbis (''foto, neutron'')
eesti keeles tavatud häälikuühendid (''sfäär, anekdoot, röntgen'')

Sõnaliigid


Pilt:s6naliikide_skeem.png
Muutumisviisi järgi jaotatakse sõnad muutuvaiks ja muutumatuiks. Muutuvad sõnad jagunevad omakorda käänd- ja pöördsõnadeks.
Käändsõnad ehk noomenid muutuvad 14 käändes ja kahes arvus (ainsus ning mitmus).
Pöördsõnad ehk verbid pöörduvad kolmes isikus, kahes arvus, kahes ajas, neljas kõneviisis, kahes tegumoes ja kahes kõneliigis.
Muutumatud sõnad ei pöördu ega käändu või käänduvad ainult osaliselt.

Käändsõnad


Tähenduse põhjal jaotatakse käändsõnu järgmiselt:
nimisõnad ehk substantiivid – olendite, esemete või nähtuste nimetused. Nimisõnad jagunevad päris- ja üldnimedeks. Üldnimi on olendite, nähtuste või esemete liigi ühine nimetus; pärisnimi on üheainsa olendi, nähtuse või eseme nimi.
omadussõnad ehk adjektiivid – märgivad olendite, nähtuste ja esemete omadusi
arvsõnad ehk numeraalid – väljendavad olendite, nähtuste või esemete arvu ja järjekorda. Numeraalid jagunevad omakorda põhi- (märgivad arvu või hulka) ning järgarvsõnadeks (väljendavad järjekorda).
asesõnad ehk pronoomenid – asendavad nimi-, omadus- ning arvsõnu

Pöördsõnad


Pöördsõnu võib tähenduse poolest lugeda tegusõnadeks. Tegusõnal on käändelised ja pöördelised vormid (saadakse verbi pööramisel).
Tegusõna pöördelistel vormidel on:
kolm pööret ainsuses (ma loen, sa loed, ta loeb) ja kolm pööret mitmuses (me loeme, te loete, nad loevad)
kaks aega – 1) olevik (loen, loetakse); 2) minevik. Minevik jaguneb lihtminevikuks (lugesin, loeti), täisminevikuks (olen lugenud, on loetud), ja enneminevikuks (olin lugenud, oli loetud).
neli kõneviisi – 1) kindel (loevad, luges, loetakse, oli loetud), 2) tingiv (ma loeksin e ma loeks, ta oleks lugenud, loetaks), 3) Käskiv_kõneviis (loe, ära loe, lugegu, loetagu), 4) kaudne (lugevat, olevat lugenud)
kaks tegumoodi – 1) isikuline (ma loen, ma olin lugenud, ta lugegu, lugegem), 2) umbisikuline (loeti, loetavat, loetagu)
kaks kõnet (kõneliiki) – 1) jaatav (ma loen, nad lugesid, loetagu), 2) eitav (ma ei loe, ta ärgu lugegu, ärgu loetagu)
Tegusõna käändelised vormid väljendavad üldist tegevust, kuid ei väljenda kõneviisi, isikut ja arvu. Käändelisse vormi kuuluvad: ma- ja da-tegevusnimi (infinitiivid), v- ja tav-kesksõna (oleviku kesksõnad), nud- ja tud-kesksõna (mineviku kesksõnad) – lugema, lugeda, lugev, loetav, lugenud, loetud.

Muutumatud sõnad


Muutumatud sõnad jagunevad määr-, kaas-, side- ja hüüdsõnadeks.
Määrsõna väljendab aega, kohta, teoviisi, hulka jms. või annavad sõnale või lausele tähendusvarjundi (''Loen sinu artikli läbi.'') Määrsõnad jagunevad koha-, aja-, viisi-, hulga- ja mõõdu-, määra- ning seisundimäärsõnadeks
Kaassõna kuulub nimisõna juurde ning vastab sellega koos ühele ja samale küsimusele. Asendi järgi põhisõna suhtes liigitatakse kaassõnu eessõnadeks (prepositsioonid) ning tagasõnadeks (postpositsioonid). (''Mööda ''teed'' sõitsid autod.'')
Sidesõnad (konjunktsioonid) ühendavad sõnu või lauseid. (''Ilm oli selge, kuid külm.'')
Hüüdsõnad väljendavad hüüdeid, häälitsusi jms. (''Sulpsti! oli ta vee all.'')

Vaata ka


Eesti keele ajalugu
Eesti keele uurimine
Eesti kirjakeele norm
Eesti keele ortograafia
Eesti Keele Sihtasutus
Eesti keele seletav sõnaraamat
Eesti õigekeelsussõnaraamat

Välislingid


http://www.eki.ee Eesti Keele Instituudi koduleht
http://www.eki.ee/books/ekk09/ Eesti keele käsiraamatu veebiversioon
Kategooria:Eesti keel
en:Estonian grammar

Star Trek: Enterprise

"Star Trek: Enterprise" (kahel esimesel hooajal "Enterprise") oli Star Treki teemaline teleseriaal.
Seriaal kestis neli hooaega aastatel 2001-2005, kokku tehti 98 episoodi.

Sisu


Tegevus algab aastal 2151, üle saja aasta enne sarja "Star Trek (sari)" tegevust.

Laeva meeskond


Kapten Jonathan Archer (Scott Bakula)
Alam-Komandör T'Pol (Jolene Blalock)
Komandör Charles "Trip" Tucker (Connor Trinneer)
Leitnant Malcolm Reed (Dominic Keating)
Lipnik Travis Mayweather (Anthony Montgomery)
Lipnik Hoshi Sato (Linda Park)
Dr. Phlox (John Billingsley)
Laevaks on NX-01 Enterprise, esimene Maa Tähelaevastiku alus, mis on suuteline saavutama kiiruse Warp 5.

Episoodide loetelu


Esimene hooaeg


# "Broken Bow 1 & Broken Bow 2"
# "Fight or Flight"
# "Strange New World"
# "Unexpected"
# "Terra Nova"
# "The Andorian Incident"
# "Breaking the Ice"
# "Civilization"
# "Fortunate Son"
# "Cold Front"
# "Silent Enemy"
# "Dear Doctor"
# "Sleeping Dogs"
# "Shadows of P'Jem"
# "Shuttlepod One"
# "Fusion"
# "Rogue Planet"
# "Acquisition"
# "Oasis"
# "Detained"
# "Vox Sola"
# "Fallen Hero"
# "Desert Crossing"
# "Two Days and Two Nights"
# "Shockwave I"

Teine hooaeg


# "Shockwave II"
# "Carbon Creek"
# "Minefield"
# "Dead Stop"
# "A Night In Sickbay"
# "Marauders"
# "The Seventh"
# "The Communicator"
# "Singularity"
# "Vanishing Point"
# "Precious Cargo"
# "The Catwalk"
# "Dawn"
# "Stigma"
# "Cease Fire"
# "Future Tense"
# "Canamar"
# "The Crossing"
# "Judgment"
# "Horizon"
# "The Breach"
# "Cogenitor"
# "Regeneration"
# "Bounty"
# "The Expanse"
Kategooria:Star Trek
Kategooria:Ameerika Ühendriikide telesarjad
Kategooria:Draamasarjad
Kategooria:Ulmesarjad
be-x-old:Зорны шлях: Энтэрпрайз
bg:Стар Трек: Ентърпрайз
ca:Star Trek: Enterprise
cs:Star Trek: Enterprise
de:Star Trek: Enterprise
en:Star Trek: Enterprise
es:Star Trek: Enterprise
eo:Star Trek: Enterprise
fr:Star Trek : Enterprise
hr:Zvjezdane staze: Enterprise
it:Star Trek: Enterprise
he:מסע בין כוכבים: אנטרפרייז
hu:Star Trek: Enterprise
mr:स्टार ट्रेक:एंटरप्राइझ
nl:Star Trek: Enterprise
ja:スタートレック:エンタープライズ
pl:Star Trek: Enterprise
pt:Star Trek: Enterprise
ro:Star Trek: Enterprise
ru:Звёздный путь: Энтерпрайз
simple:Star Trek: Enterprise
sr:Звездане стазе: Ентерпрајз
fi:Star Trek: Enterprise
sv:Star Trek: Enterprise
uk:Зоряний шлях: Ентерпрайз
zh:星艦前傳

Eesti lipp


Pilt:Flag of Estonia.svg Proportsioonid 7:11. Normaalmõõtmed 105×165 cm.]]
Pilt:Presidential Flag of Estonia.svg
Eesti lipp on Eesti rahvuslipp- ja riigilipp.
Lipp on ristkülik, millel on kolm võrdset horisontaalset värvilaidu: sinine (285 C; CMYK C91/M43/Y0/K0; RGB R23/G145/B255; ülal), must (CMYK C0/M13/Y49/K98; RGB R51/G43/B3) ja valge (CMYK C0/M0/Y0/K0; RGB R255/G255/B255). See võeti kasutusele Tartu Ülikooli Eesti Üliõpilaste Seltsi lipuna ning pühitseti 4. juunil 1884. Hiljem seostus see eesti rahvuslusega ning seda kasutati riigilipuna, kui 24. veebruaril 1918 kuulutati välja Eesti Vabariik. Ametlikult võeti lipp riigilipuna kasutusele 21. november 1918.
Nõukogude Eestis keelati sinimustvalge lipu kasutamine. Lipp toodi jälle avalikult välja 1988. aastal ning heisati 24. veebruaril 1989 uuesti Pikk Hermann torni. Riigilipuna (Eesti Vabariigiks ümber nimetatud Eesti NSV lipuna) võeti see ametlikult tarvitusele 7. augustil 1990.
Vabariigi Presidendi lipp on riigilipp, mille keskel on suur riigivapp (vaata Eesti vapp).
Eesti keeles kasutatakse lipu kohta ka sõna "sinimustvalge".

Ajalugu


29. september 1881 määrati üliõpilaskorporatsiooni Vironia (Eesti Üliõpilaste Seltsi baasil registreerida loodetud korporatsiooni) asutamiskoosolekul Aleksander Mõtuse idee põhjal Tartus kindlaks korporatsiooni värvid:
sinine – Eestimaa taeva, järvede ja mere peegeldus, tõe ning rahvuslikele aadetele ustavuse sümbol;
must – kodumaa mulla ja rahvuskuue värv;
valge – rahva püüd õnne ja valguse poole.
Ühe teate järgi olevat võetud eeskujuks Soome rahvusvärvid ja lisatud must. Üldise arvamuse järgi sümboliseeris sinine usku eesti rahva tulevikku, must eesti mullapinda, rahvuslikku musta kuube ja rasket minevikku ning valge väljendas lootust ilusamale tulevikule. Lipuvärvide tõlgendus sisaldub ka Martin Lipp luuletuses "Eesti lipp".
Et korporatsiooni ei lubatud asutada, anti värvid "hoiule" Eesti Üliõpilaste Seltsi (EÜS-i). 26. märtsiks 1884 (Juliuse kalender järgi; 7. aprilliks Gregoriuse kalender järgi) valmis Karl August Hermanni abikaasa Paula eestvõttel ja Miina Hermanni (Miina Härma) ning Põltsamaa kihelkond koolmeister Gustav Beermanni tütre Emilie Beermanni kaasabil Eesti Üliõpilaste Seltsi lipp. Teise versiooni järgi ostis Emilie Põltsamaalt Liehbergi riidekauplusest kolm tükki siidriiet ja õmbles selle kokku oma toas jõeäärses kihelkonnakooli majas. Gustav Beermanni puutöötoas valmis varras ja tema poeg Christoph Beermann viis lipu Tartusse. See siidist lipp, mida hiljem säilitati rahvusliku reliikviana, sai Eesti lipu emalipuks.
4. juunil 1884 õnnistas selle lipu Otepää kirikla saalis õpetaja Rudolf Kallas. Heinrich Rosenthal ütles tseremoonial: “Olgu Eestimaa täis kuradeid, meie lippu nad ei võida.”
1. november 1905 esines EÜS-i lipp esimest korda avalikult Tartu meeleavaldusrongkäigul.
24. veebruaril 1918 kuulutati sinimustvalgete lippude lehvides välja Eesti Vabariik.
12. november või 12. detsember 1918 heisati sinimustvalge lipp esimest korda Toompeale Pikk Hermann torni tippu. Lipu heiskajad olid Kaarel Uusma, Oskar Siiak ja Karl Kriisk.
21. november 1918 määras Ajutine Valitsus sinimustvalge lipu Eesti riigilipuks.
27. juunil 1922 võttis Riigikogu vastu Riigilipu seaduse, mis lõplikult fikseeris lõplikult sinimustvalge lipu staatuse riigilipuna.
4. juunil 1934 tähistati üle Eesti pidulikult esimese sinimustvalge lipu 50. aastapäeva. Pärast pidustusi andis EÜS ajaloolise lipu hoiule Eesti Rahva Muuseumi.
21. juunil 1940 kõrvaldati Pika Hermanni tornist Eesti Vabariigi lipp.
22. juunil tõsteti sinimustvalge küll oma kohale tagasi, kuid selle kõrvale pandi punalipp.
27. juulil või 6. augustil 1940 kadus sinimustvalge lipp Pika Hermanni tornist.
EÜS-i liikmed viisid ajaloolise lipu Nõukogude Liit võimu eest varjule Vaimastvere lähedale Lääne-Mardi tallu.
28. augustil 1941 heiskas 16-aastane Fred Ise koos kaaslastega lipu Pika Hermanni torni.
1941–1944 tunnustasid Saksa okupatsioonivõimud sinimustvalget eestlaste rahvuslipuna, kuid mitte riigilipuna.
21. september 1944 tõsteti Eesti lipp sakslaste lahkudes korraks veel Pika Hermanni tippu, ent 22. september 1944, kui Punaarmee oli Tallinnasse sisenenud, asendati see taas punalipuga.
21. oktooberl 1987 lehvis Võrus ja seega esmakordselt okupeeritud Eestis sinimustvalge lipp mida võimurid ei söandanud maha rebida. Umbes 1000 vihast võrulast suundus Võru kesklinna nõudes Ain Saare ja tema naise vabastamist.
24. detsember 1987 lehvis taas Võrus Vaba-Sõltumatu Noorte Kolonn Nr. 1 poolt korraldatud Lydia Koidula mälestusõhtul sinimustvalge lipp. Lipp varastati KGB töötajate poolt.
17. aprillil 1988 kasutati Tartu muinsuskaitsepäevadel avalikult rahvusvärve. Esialgu oli iga värv eraldi vardas EÜS-i maja peal. Maja ees peetud kõnekoosolekul osales umbes 7000 inimest. Sinimustvalged lipud olid rahval kaasas ja sellest päevast peale jäi lipp avalikku kasutusse. Rahvusvärvide väljatoojad olid Margus Kasterpalu, Eerik-Niiles Kross ja Tiit Pruuli.
14. mail 1988 Tartu levimuusikapäevade kontserdil Tähtvere lauluväljakul kuulasid kümned tuhanded inimesed vaimustunult Alo Mattiiseni ja Jüri Leesmendi isamaalisi laule ja Eesti Põllumajanduse Akadeemia esimese kursuse tudengid lehvitasid lava ees suurt sinimustvalget lippu.
2. juunil 1988 võttis Eesti Muinsuskaitse Seltsi Volikogu vastu deklaratsiooni "Eesti rahvusvärvidest ja eesti rahvuslipust", milles tunnustati Eesti rahvussümboleid ja tõotati neid nüüd ja edaspidi väärikalt kanda kui rahvuslikku pühadust.
4. juunil 1988 algasid Tallinna Vanalinna päevad, mille puhul toimusid öölaulupeod, kus lehvitati sinimustvalgeid lippe.
15. juulil 1988 heiskas Vaba-Sõltumatu Noorte Kolonn Nr.1 Suure Munamäe torni Eesti rahvuslipu. Sellest ajast peale on tornis lehvinud taas sinimustvalge lipp.
17. juunil 1988 lehvitati lippe Lauluväljakul NLKP 17. konverentsi delegaatide teelesaatmisel.
23. juunil 1988 avaldati ENSV Ülemnõukogu Presiidiumi seadlus "Riikliku ja rahvussümboolika kohta Eesti NSV-s", millega tunnistati sinine, must ja valge eesti rahvusvärvideks.
20. oktoober 1988. a. seadlusega tunnustati sinimustvalget lippu rahvuslipuna. Ühtlasi rõhutati, et rahvuslipp ei asenda riigilippu. Selleks jäi endiselt Eesti NSV lipp.
Pilt:EstFlagTallHrmn.jpg
Pilt:EstFlagMunaMagi.jpg
24. veebruaril 1989 tõusis Pika Hermanni torni sinimustvalge lipp rahvuslipuna.
8. mail 1990 võttis Eesti NSV Ülemnõukogu vastu seaduse Eesti sümboolikast, millega sätestati, et Eesti riigivärvid on sinine, must ja valge. Riigilipu kuju määrab seadus.
7. augustil 1990 võttis Eesti Vabariigi Ülemnõukogu vastu seaduse "Riigilipu ja riigivapi kohta", milles otsustati riigilipuna kasutusele võtta kuni 1940. aasta augustini Eestis kehtinud riigilipp.
Pärast Eesti iseseisvuse taastamist 1991 tõi perekond Kork ajaloolise lipu peidupaigast välja ning andis selle 1992. aasta algul üle EÜS-ile. Pärast lipu korrastamist restauraatorite poolt andsid üliõpilased selle taas hoiule Eesti Rahva Muuseumi. Otepää kiriku seinal avati vahepeal varjul olnud bareljeefid.
7. juulil 1992 kinnitas Riigikogu vastava seadusega riigilipu ja riigivapi etalonkujutised.
11. juunil 1993 kehtestati valitsuse määrusega nr 174 riigilipu kasutamise kord. Seda muudeti 7. aprillil 1994, 10. oktoober 1996 ja viimati 11. augustil 1998.
4. juuni 1994 oli lipu õnnistamise juubelina valitsuse poolt kuulutatud lipupäevaks.
2. veebruaril 2004 kuulutas president Arnold Rüütel välja lipuaasta.
14. aprillil 2004 sätestas Riigikogu 4. juuni riiklik tähtpäev Eesti lipu päevaks.
27. aprillil eraldas valitsus lipu aastapäeva tähistamiseks Rahandusministeeriumi ettepanekul 545 150 Eesti krooni. Riigikantselei oli taotlenud 781 000 krooni.
29. mail 2004 pühitseti Pärnu Eliisabeti kirikus emalipu koopia, mille oli lasknud valmistada Eesti peaminister Juhan Parts.
31. mail 2004 emiteeris Eesti Pank Eesti lipu 120. aastapäeva puhul 10-Eesti kroon meenemünt. Selle kujundas kunstnik Tiit Jürna. Mündi esiküljel on Eesti vapp, tagaküljel Eesti lipu kujutis. Münti oli kavas vermimine Soomes kuni 10 000 tükki. Münt on puhtast hõbedast ja kaalub 28,28 grammi. Esimest korda emiteeris Eesti Pank mitmevärvilise meenemündi.
4. juunil 2004 Otepää kirikus tähistati lipu pühitsemise 120. aastapäeva. Kohal oli emalipp. Jaan Kiivit juunior, Gustav Piir ja Udo Petersoo pühitsesid selle.
4. juunil 2004 pühitseti Viljandi Vana kalmistu esimese sinimustvalge lipu õmbleja Emilie Beermanni hauaplats ja mälestuskivi. Kohal viibisid Eesti Lipu Seltsi esimees Trivimi Velliste ja Mart Laar, kes sõlmisid lahti Viljandi kunstniku Aate-Heli Õuna kujundatud kivi ümber oleva sinimustvalge lindi. Viljandi Pauluse kogudus Mart Salumäe pühitses kivi.
4. juunil 2004 avasid kunstnikud Signe Kivi ja Maile Grünberg Tallinna kesklinnas näituse "Sinimustvalge", kus oli väljas 18-meetrine sinimustvalge.
23. märtsil 2005 võttis riigikogu vastu lipuseaduse parandused, mis hakkavad kehtima 1. jaanuarist 2006. Nendega jäeti alates 1. jaanuarist 2006 eraisikutele kohustuslikeks lipupäevadeks iseseisvuspäev, võidupüha ja taasiseseisvuspäev. Alates 1. septembrist 2005 hakkasid koolid õppetöö ajal kandma riigilippu.
5. aprillil 2005 kuulutas Vabariigi President otsusega nr 805 lipuseaduse uue redaktsiooni välja.
Otepää kiriklas on sinimustvalge lipu muuseumituba.
Maailma riikidest vähem kui kümnendikul on lipp üle 100 aasta vana. Veel haruldasem on see, et esimene lipp on alles.

Heiskamine


Pilt:Estonia-bandera.jpg
Pilt:Embassy of Estonia in Helsinki.jpg matusepäeval poolde vardasse heisatuna Eesti saatkonna hoone ees Helsingis]]
Igaühel on õigus heisata ja kasutada Eesti lippu järgides Eesti lipu seadust ning head tava. Iseseisvuspäeval, võidupühal ja taasiseseisvumispäeval heisatakse Eesti lipp elu-, äri- ja büroohoonetel.
Lipupäevad on:
3. jaanuar – Vabadussõjas võidelnute mälestuspäev
2. veebruar – Tartu rahulepingu aastapäev
24. veebruar – Eesti iseseisvuspäev, Eesti Vabariigi aastapäev (kohustuslik)
14. märts – emakeelepäev
mai teine pühapäev – emadepäev
9. mai – Euroopa päev
4. juuni – Eesti lipu päev (alates 2004. aastast)
14. juuni – leinapäev (lipp heisatakse leinalipuna)
23. juuni – võidupüha (kohustuslik)
24. juuni – jaanipäev
20. august – taasiseseisvuspäev (kohustuslik)
1. september – teadmistepäev
novembri teine pühapäev – isadepäev
Riigikogu või kohaliku omavalitsuse volikogu valimise päev, rahvahääletuse toimumise päev ja Euroopa Parlamendi valimise päev.
Lipupäevadel heiskavad Eesti lipu riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutused ning avalik-õiguslikud juriidilised isikud.
Vabariigi Valitsuse korraldusel võidakse välja kuulutada ka teisi lipupäevi. Maavanema korraldusel võidakse heisata riigilipud vastavas maakonnas ka mõne kohaliku tähtsusega sündmuse puhul.
Riigilipu võib heisata avalikel üritustel. Igaühel on õigus riigilippu heisata perekondlike tähtsündmuste puhul.

Heiskamise ja langetamise ajad


Riigilipp heisatakse päikesetõusul, kuid mitte hiljem kui kell 8.00. Lipp langetatakse päikeseloojangul, kuid mitte hiljem kui kell 22.00, kui valitsus ei ole andnud erikorraldust riigilipu heiskamise ja langetamise kohta mõnel teisel kellaajal.
Jaaniööl riigilippu ei langetata.

Heiskamise viis


Riigilipp heisatakse lipumasti või pannakse lipuvardaga vastavasse hoidjasse, mis asub hoone peasissekäigu juures, või mujale selleks sobivas (väärikas ja hästinähtavas) kohas. Lipul peab olema piisavalt lehvimisruumi. Lipukangas ei tohi puutuda vastu hoonete seinu, puid, juhtmeid ja muud sellist.
Heisatud riigilipu alumine serv peab olema vähemalt kolme meetri kõrgusel maapinnast. Lipuvardad ja -mastid on soovitatav värvida valgeks.
Linnas kasutatakse enamasti 2,5–3 m pikkuste puidust varraste külge kinnitatud normaalsuuruses lippe. Suuremad hooned ja avaram planeering eeldavad ka suuremaid lippe, mis tuleks heisata kas seinalt eenduvasse, katuselt tõusvasse või hoopis eraldi seisvasse lipumasti.
Maapinnalt tõusva lipumasti kõrgus on lipu laiusest ligikaudu kuus korda suurem. Seinal asuva lipuvarda pikkus on ligikaudu kolm korda suurem kui lipu laius.

Lipulaul


Eesti lipulaul on "Eesti lipp (laul)", mille muusika on kirjutanud Enn Võrk ja sõnad Martin Lipp. Laulu sõnu on kõvasti muudetud võrreldes algsega, näiteks Martin Lipu viis salmi koondati kokku kolmeks.
Algversiooni esimene ja viimane salm:
Ehitagem eesti kojad kolme kodu-värviga!<br>
Võtku nendel Eesti pojad ennast ükskord ühenda', <br>
võtku kuldse armuköie venna-arm neil veerita', <br>
vastaku neil vägev hüüe: «Eesti, Eesti, ela sa!»
Sinine ja must ja valge ehitagu Eestimaad! <br>
Vili võrsugu siin selge, paisugu tal täieks pead! <br>
Vaprast meelest, venna-armust eesti kojad kõlagu, <br>
kostku taeva poole põrmust: «Eesti, Eesti, ela sa!»

Ajutise Valitsuse otsus 21. novembrist 1918 (nr. II)


Riigilipp.
Võetakse vastu järgmised määrused ajutise riigilipu kohta Maapäevale kinnitamiseks ettepanna:
Ajutine Valitsus määrab kuni sellekohase väljakuulutamiseni järgmist:
I. Riigilipust.
1. Eesti riigilipu värvid on sinine (rukkilille sinine), must ja valge, horitsontaalses järjekorras.
2.Riigilipp on puutumata väline riigimärk. Isikud, kes riigilipu miski viisil teotavad, võetakse seaduslikkusele vastutusele.
II. Riigilipu tarvitamisest.
1. Riigilipp tarvitatakse kõigil juhtumisel, kus Eestiriigi võim ennast avaldab, nii riigi sisemises kui välimises elus.
2. Riigilipp ei või ühegi eraisiku, seltsi, ühenduse või asutuse eratarvituseks olla.
3. Riigilipu värvide tarvitamine nende poolt võib ainult Ajutise Valitsuse lubal sündida.
4. Kõik riigi ja valitsuse asutused, kesk- kui ka kohalikud, on kohustatud riigilipu enesele muretsema ja avalikkudel pühadel välja panema.
5. Kõigil eraisikutel ja eraseltsidel, ühisustel ja asutustel on luba riigilipu väljapanna avalikkudel pühadel.
6. Kes nende määruste vastu eksivad, langevad kohtuliku vastutuse alla ja karistatakse vangistusega kuni 1 kuuni või rahatrahviga kuni 500 margani.
III. Miilitsa valitsuste kohuseks jääb selle üle valvata, et need määrused täitmist leiavad.

Viited

Kirjandus


Artur Taska. ''Eesti riigilipu seaduse sünd'', Stockholm 1955.
Artur Taska (koostaja). ''Sini-must-valge värvikolmik eesti luules'', Stockholm 1959.
Karl Aun. ''Sini-must-valge lipu 100 aastat'', Toronto 1984.
Artur Taska. ''Mõtteid eesti rahva sümbolitest'', Lund 1988.
Artur Taska. ''Sini-must-valge 100 aastat: pühendus Eesti Vabariigile'', Tallinn 1992.
Juhan Reimann. Sini-must-valge lipp Läänemardil. – ''Jõgeva valla ajaloo- ja muuseumisõprade ühingu "Ambior" I album'', Jõgeva 1998, lk 13–15 (alglipu peidukohast poolesajandilise okupatsiooniaja jooksul Vaimastveres Karl Auna isatalus).
Ivo Manfred Rebane. ''Eesti lipp'', Tallinn 1999.
Viktor Merila. Pool sajandit ühest hulljulgest tembust. – Sakala kalender: 2000, Viljandi 1999, lk 88–90 (Eesti lipu heiskamisest Suure-Jaani kiriku torni 1950. aastal).
Meeli Müüripeal. ''Head liputavad alles kujunevad''. – Maakodu (ajakiri), 2000, oktoober, lk 48–49.
Mare Kask. ''Eesti hümni, lipu ja vapi saamislugu'', Tallinn 2002.
Catharina von Yngling. Eesti lipp ja vapp muinasteaduste valgusel. – ''Päikesetuul (ajakiri)'' 2002, nr 3, lk 8–9.Möldre, Tõnis. http://www.eys.ee/lipulugu.htm Lipulugu
''Eesti lipp 120'', EÜS 2007. ISBN 978-9985-9022-7-1

Vaata ka


Eesti vapp
Eesti NSV lipp
Kümnekroonine meenemünt (2004)

Välislingid


http://www.youtube.com/watch?v=HzSfV34mTa8 Eesti lipu laul
http://eestilipp.err.ee/ Eesti lipp 125
http://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=882755&replstring=33 2006. aastast kehtiv Eesti lipu seadus
http://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=24419 2005. aasta lõpuni kehtinud Eesti lipu seadus
http://www.hot.ee/seadustekogu/ski-6-2.html Riigilipu seadus (SK I 1938, 6, 2)
http://www.riigikantselei.ee/?id=5898 Riigilipu kasutamise kord ja hea tava
http://www.riigikantselei.ee/index.html?id=1295 Riigilipu kasutamise korra rikkumine
http://www.kodanik.ee/est/kasulik_vapp.html Eesti lipu ajalugu ja heiskamise kord; käesoleva artikli oluline allikas
http://www.miksike.ee/referaadid/eesti_symbolid.htm Põhjalikum ülevaade Eesti lipu ajaloost
http://www.terviseleht.ee/200139/39_lipud.php Lippude valmistamine
http://www.epl.ee/artikkel_266926.html Foto: lipu kaarikusõit Otepääle 120. aastapäeval
http://www.epl.ee/artikkel_266927.html 120. aastapäev Otepääl, foto lipu pühitsemisest
http://www.epl.ee/artikkel_266906.html Foto: lipp EÜS-i 130. aastapäeval
http://www.helsinki.fi/~jnuotio/mids/eestilip.html Lipulaulu sõnad ja meloodia
http://www.fotw.net/images/e/ee_scx.jpg Eesti lipu kavandid Eesti Päevalehe uudisest
http://www.eys.ee/lipulugu.htm Lipulugu, Tõnis Möldre
http://www.postimees.ee/?id=127562 Peep Ilmet: sinivalge maa Postimees.ee, 4. juuni 2009
Kategooria:Eesti lipud
Kategooria:Riigilipud
am:የኢስቶንያ ሰንደቅ ዓላማ
ar:علم إستونيا
az:Estoniya bayrağı
id:Bendera Estonia
jv:Gendéra Éstonia
be:Сцяг Эстоніі
be-x-old:Сьцяг Эстоніі
bs:Zastava Estonije
bg:Национално знаме на Естония
ca:Bandera d'Estònia
cs:Estonská vlajka
cy:Baner Estonia
da:Estlands flag
de:Flagge Estlands
dsb:Estniska chórgoj
el:Σημαία της Εσθονίας
en:Flag of Estonia
es:Bandera de Estonia
eo:Flago de Estonio
eu:Estoniako bandera
fa:پرچم استونی
fr:Drapeau de l'Estonie
gl:Bandeira de Estonia
ko:에스토니아의 국기
hy:Էստոնիայի դրոշ
hi:एस्टोनिया का ध्वज
hsb:Estiska chorhoj
hr:Zastava Estonije
bpy:এস্তোনিয়ার ফিরালহান
it:Bandiera dell'Estonia
he:דגל אסטוניה
ka:ესტონეთის დროშა
lv:Igaunijas karogs
lt:Estijos vėliava
hu:Észtország zászlaja
mk:Знаме на Естонија
nl:Vlag van Estland
ja:エストニアの国旗
no:Estlands flagg
nn:Det estiske flagget
pl:Flaga Estonii
pt:Bandeira da Estónia
ro:Drapelul Estoniei
ru:Флаг Эстонии
sco:Banner o Estonie
sq:Flamuri i Estonisë
scn:Bannera èstuni
simple:Flag of Estonia
sk:Vlajka Estónska
sr:Застава Естоније
sh:Zastava Estonije
fi:Viron lippu
sv:Estlands flagga
th:ธงชาติเอสโตเนีย
vi:Quốc kỳ Estonia
tr:Estonya bayrağı
uk:Прапор Естонії
fiu-vro:Eesti lipp
yo:Àsìá ilẹ̀ Estóníà
zh:爱沙尼亚国旗

Edmund Gettier

Edmund L. Gettier (sündinud 1927 Baltimore'is) on Ameerika Ühendriigid filosoof.

Gettieri probleem


Tema kuulsus põhineb ühelainsal kolmeleheküljelisel artiklil "Is Justified True Belief Knowledge?" ("Kas Õigustus tõesus Uskumus on teadmine?"; 1963; ajakirjas ''Analysis'', 23, ''pp.'' 121-3; eesti keeles ajakirjas ''Akadeemia (ajakiri)'' nr 4, 1998 Anto Unt tõlkes). Selles artiklis seadis Gettier kahtluse alla tol ajal enamiku filosoofide poolt aktsepteeritud definitsiooni, mille kohaselt teadmine on õigustatud tõene teadmine. Kuigi selle definitsiooni oli kahtlaseks teinud juba Ludwig Wittgensteini looming, leidis Gettier uue argumendi selle definitsiooni kahjuks.
Gettier toob mitu näidet uskumustest, mis on nii tõesed kui ka õigustatud, ent mida me intuitiivselt teadmiseks ei nimetaks. Selliseid juhtumeid nimetatakse Gettieri vastunäideteks ehk Gettieri näideteks.
Üks tüüpiline (mitte Gettierilt pärinev) näide oleks niisugune. Oletame, et ma lähen oma sõbrale Katile külla, helistan ukse taga ja ma kuulen vastust "Sisse!" Ma teen ukse lahti ja näen, et Kati seisab esiku teises otsas, umbes 10 meetri kaugusele minust. Sel hetkel ma võib-olla mõtlen: "Kati seisab minust umbes 10 meetri kaugusel" ja ma usun seda. Tegelikult Kati seisabki umbes 10 meetri kaugusel minust, nii et minu uskumus on tõene. Ja minu uskumus on ka õigustatud, sest mul on selleks küllalt palju tõendusmaterjal: ma näen Katit ja ma kuulsin tema häält. Normaaljuhul ma ütleksin, et ma tean, et Kati seisab umbes 10 meetri kaugusel minust.
Teisendame nüüd seda näidet. Tegelikult ma näen esiku teises otsas Kati elusuuruses portreed. Kuigi ma kuulsin, et tema hääl tuleb sealtpoolt, tuli see tegelikult sisesidesüsteemist, nii et see ei saanud olla tõendiks selle kohta, kus Kati tegelikult seisis. Võib-olla Kati on keldris. Sel juhul oli minu uskumus küll õigustatud, ent väärus. Me ütleksime, et ma ei teadnud, et Kati on umbes 10 meetri kaugusel minust.
Teeme veel ühe teisenduse. Oletame, et Kati köök on kohe teisel pool esiku otsaseina maali taga. Tegelikult on ta praegu köögis ja nõjatub vastu seina. Sel juhul ma usun, et ta on minust umbes 10 meetri kaugusel, mul on selleks uskumuseks õigustus ja see uskumus ongi tegelikult tõene. Ometi tundub, et pole õige nimetada seda uskumust teadmiseks. Kati oli seal täiesti juhuslikult, ja kui ta seal poleks olnud, poleks see minu uskumust muutnud. Seda laadi näitest teeb Gettier järelduse, et õigustatud tõene uskumus ei pruugi veel olla teadmine.
Gettieri vastunäited on pannud filosoofid otsima teadmise definitsiooni, mis töötaks. Vastuseks Gettierile on öeldud näiteks:
Gettier mõistab õigustust liiga laialt ja arvesse tulevad ainult mõned õigustuse liigid;
Gettieri näidetes ei olegi tegemist õigustusega ning ainult teatavat laadi tõendid annavad õigustuse:
Teadmine peab seisnema õigustatud tõeses uskumuses, mis on "tõesust jälitav" (''truth-tracking'') niisugune uskumus, et kui see osutuks vääraks, siis seda ei omataks, ja ümberpöördult.

Välislingid


http://www.ditext.com/gettier/gettier.html Gettieri artikkel inglise keeles
Kategooria:Ameerika Ühendriikide filosoofid
Kategooria:Sündinud 1927
ca:Edmund Gettier
de:Edmund Gettier
en:Edmund Gettier
es:Edmund Gettier
fa:ادموند گتیه
fr:Edmund Gettier
is:Edmund Gettier
it:Edmund Gettier
nl:Edmund Gettier
pl:Edmund Gettier
pt:Edmund Gettier
ckb:ئێدمۆند گەتیەر
fi:Edmund Gettier
sv:Edmund Gettier

Ernest Koliqi


Ernest Koliqi (20. mai 1903 Shkodër – 15. jaanuar 1975 Rooma) oli Albaania (geegi) kirjanik, albanoloogia, poliitik ja diplomaat, usutunnistuselt katoliiklus. Ta oli geegi novelli rajaja, Itaalia okupatsiooni ajal Albaania haridusminister ning hiljem üks albaania emigratsiooni keskseid tegelasi.

Elu ja teadus


1918 saadeti ta Itaaliasse õppima.
1921 tuli ta Albaaniasse tagasi ning asus innukalt albaania keelt uurima. 1924 oli ta sunnitud viieks aastaks Jugoslaaviasse eksiili minema. Seal õppis ta serbia-horvaadi keelt ning hakkas uurima selles keeles kirjutavaid olulisi kirjanikke. 1930–1933 oli Koliqi Shkodëris ja Vlorës õpetaja.
1937 lõpetas ta õpingud Padova ülikoolis lõputööga ''Epica popolare albanese'' (''Albaania eepiline rahvaluule''), mida väga hindasid Norbert Jokl, Maximilian Lambertz ja paljud teised nimekad albanoloogid.
12. aprillist 1939 kuni 31. veebruarini 1941 oli ta Shefqet Verlaci valitsuse haridusminister. Peaaegu kohe koondas ta ministeeriumi peaaegu kõik tuntumad õpetlased ning hakkas avaldama raamatuid kesk- ja algkoolidele. Nende seas olid kaheköiteline ''Shkrimtarët Shqiptarë'' (''Albaania kirjanikud''), ''Bota Shqiptare'' (''Albaania maailm''), ''Rreze Drite'' (''Valguskiired'') ja ''Te praku i jetës'' (''Elu lävel'') ja sari ''Visaret e Kombit'' (''Rahvuse aarded''), millest seni olid ilmunud ainult kolm köidet, ent Koliqi ministriajal jõuti 14. köiteni. Tänini on see jäänud tähtsaimaks albaania folkloori väljaandeks.
1939 nimetati ta ka Rooma ülikooli albaania keele ja albaania kirjanduse kateedri juhataks. Varem oli tal olnud sama ametikoht Padova ülikoolis.
1940 korraldas Koliqi Tiranas Albaania uuringute kongressi, millest albaanlaste kõrval võtsid osa rahvusvaheliselt tuntud albanoloogid Carlo Tagliavini, Antonio Baldacci, Francesco Ercole, Angelo Leoti, Gaetan Petrotta jt. Sellest kongessist sai alguse Albaania uuringute instituut Tiranas. Hakati välja andma suuri köiteid Studime e Tekste ('Uurimused ja tekstid', millele tegid kaastööd keeleteadlased, juristid ja folkloristid, teiste seas Giuseppe Valentini, Bernardin Palaj ja Ernesto Cozzi.
Õppeaastaks 1941/42 saatis Koliqi haridusministrina Kosovosse umbes 200 õpetajat. Seoses sellega avati hulk alg- ja keskkoole ning näärati hulk stipendiume. Esimene albaania õppekeelega keskkool Kosovos avati 12. detsember 1941.
1942 eemaldus Koliqi tööst hariduse alal ning ta nimetati Albaania uuringute instituudi presidendiks. Ta tegi koostööd Mustafa Merlika Kruja, Karl Gurakuqi, Asdkeni, Ali Asllani, Lasgush Poradeci, Anton Logoreci, Ismet Toto ja teistega.
1943 asus ta koos vanemate, abikaasa ja pojaga elama Itaaliasse, kuhu ta nimetati suursaadikuks Püha Tooli juures. Seetõttu ta ei viibinud Albaania territooriumil, kui võimule tulid kommunistid, kes mõistsid ta kollaboratsionismisüüdistusega surma. Albaaniasse jäänud perekonnaliikmeid kiusati taga, eriti tema venda Mikel Koliqi’t, kes veetis 45 aastat vanglas ja sunnitööl, sest ta oli preester ja Ernesti vend. Kui Mikel pärast kommunistide kukutamist vabanes, nimetas paavst Johannes Paulus II ta kardinaliks.
1953 hakkas Koliqi avaldama kirjutisi, millest kujunes raamat ''Dy shkollat shkodrane - Shkollat e jezuitve dhe e shkollat e françeskajve'' (''Kaks Shkodëri kooli – jesuiitide kool ja frantsisklaste kool'').
1957 moodustati Itaalia Vabariigi presidendi seadlusega 2. september 1957 Rooma Ülikooli albaania keele ja kirjanduse kateedri baasil Albaania uuringute instituut (''Istituto di Studi Albanesi''; ''Instituti i Studimeve Shqiptare'').
1957 avaldas Koliqi Firenzes kogumiku
''Poesia popolare Albanese'' (''Albaania rahvaluule'') albaaniakeelse tekstiga ja itaaliakeelse tõlkega.
1960 avaldas ta ajakirjas Quaderni Dannunziani (köited XVIII–XIX) uurimuse "Gabriele d'Annunzio e gli albanesi" (Gabriele d’Annunzio ja albaanlased).
1961 tõlkis ta itaalia keelde ja avaldas ajakirjas Ali Asllani lühipoeemi "Darsma shiqptare" (Albaania ööd), lisades sellele selgitavaid märkusi.
1962 tõlkis ta itaalia keelde ja varustas märkustega 26. laulu "Koha e re" (Uus aeg) Gjergj Fishta poeemist ''Lahuta e Malcís'' (''Mägede lauto'').
1963 avaldas Koliqi albaania lüürika antoloogia ''Antologia della lirica albanese''. Selles raamatus on esimest korda mõnda võõrkeelde tõlgitud vanemate ja uuemate albaania (sealhulgas Kosovo) luuletajate paremad luuletused.
1965 ilmus Milanos itaaliakeelne monograafia ''Albaania'' (''Albania'') sarjast ''Euroopa rahvaste entsüklopeedia'' (''Enciclopedia dei popoli d'Europa''). See oli esimene üksikasjaline objektiivne entsüklopeediline esitus Albaania geograafiast, kirjandusest ja ajaloost. Raamatu maht on 160 lehekülge ning ta sisaldab palju fotosid.
1967 hakkas Ernest Koliqi avaldama kolmeköitelist sarja ''Studi Albanesi'' (''Albaania uuringud''). Osa "Tradizioni Popolari degli Albanesi d'Italia" (Itaalia albaanlaseds raamat ''Esseed albaania kirjandusest'' (''Saggi di letteratura albanese''). Sellesse on kogutud esseesid ja ettekandeid viimasest 20 aastast. Samal aastal ilmus itaalia keeles poeemi ''Lahuta e Malcís'' episood "Oso Kuka" (laulud 2–3–4 ja 5).
15 jaanuaril 1975 suri Ernest Koliqi ootamatult Roomas oma korteris. 18. jaanuaril maeti ta Prima Porta kalmistule, kus juba puhkasid tema vanemad, abikaasa ja poeg Marco.

Looming ja ajakirjad


1918 asutas Koliqi Itaalias Bergamos koos teistega ajakirja ''Noi giovani'' (’Meie, noored’), kus ta avaldas oma esimesed itaalia keel luuletused.
Tagasi Albaanias 1921, hakkas ta jäljendama patrioot Luigj Gurakuqi kirjanduslikku tegevust ning sõbrunes Shkodëri noorte Kolë Thaçi, Shuk Gurakuqi ja Karl Gurakuqi, Loro Ashiku, Dom Lazër Shantoja ning Kolë Kamsi ja Lin Kamsiga.
Ta võitis Haridusministeeriumi poolt Ministrite Nõukogu ettepanekul korraldatud riigihümnikonkursi. ᜝üriisse kuulusid Gjergj Fishta, Fan Noli, Mid-hat Frashëri ja Luigj Gurakuqi.
1923 asutas ta koos Antonio Harapi ja Nush Topalliga ajakirja Ora e Maleve (’Mägede haldjas’). See väljaanne oli väga menukas nii poliitika valdkonnas kui ka kirjanduse valdkonnas, kus Koliqi tegi esimesi samme Luigj Gurakuqi ja Gjergj Fishta juhendamisel.
1924 hakkas Koliqi osalema Avni Rustemi poolt loodud seltsis Bashkimi (’Liit’). Emigratsioonis Jugoslaavias kirjutas ja avaldas ta ikka veel Luigj Gurakuqi nõuandeid järgides patriootilise sisuga dramaatilise lühipoeemi ''Kushtrimi i Skanderbeut''. See teos andis talle suuri lootusi siseneda albaania kirjandusmaailma.
1928 avaldas ta Zaras novellikogu ''Hija e Maleve'' (''Mägede vari''), kus ta kujutas episoode mägilaste elust, mis põhineb Kanunil. Albaaniasse tagasi tulles omandas ta selle koguga albaania novelli rajaja maine.
1932 ilmus esimene kaunis väljaanne tõlkekogumikust ''Poetët e Mëdhej t'Italisë'' (''Itaalia suured poeedid''), mis sisaldas Dante Alighieri, Francesco Petrarca, Ludovico Ariosto ja Torcato luulet. Eessõna kirjutas sellele Gjergj Fishta. Tõlked võeti lugejate ja kriitikute poolt hästi vastu.
1933 avaldas ta luulekogu ''Gjurmat e Stinve'' (''Aastaaegade jäljed''), kus ta täiesti uues väljenduslaadis kujutas stseene Shkodëri elust.
1934 hakkas ta tegema koostööd uue kultuuriajakirjaga Illyria.
1935 ilmus teine novellikogu ''Tregtar Flamujsh'' (''Lipukaupmees''), kus ta kujutas Shkodëri elu kõigis selle psühholoogilistes nüanssides. Seda teost peetakse sõjaeelse Albaania proosaparemikku kuuluvaks ja ühtlasi Koliqi parimaks teoseks, millega ta jääb albaania kirjanduse ajalukku. 1935 ilmus ka
lühipoeem proosas ''Quattuor''.
1936 avaldas ta teise köite antoloogiast ''Poetët e Mëdhej t'Italisë'' (''Itaalia suured poeedid'') Giuseppe Parini, Vincenzo Monti, Ugo Foscolo ja Alessandro Manzoni. Ta kavatses avaldada ka kolmanda köite, ent see ei saanud teoks. Siiski ilmusid paljud luuletused ja katkendid
Giacomo Leopardilt, Giosuè Carduccilt, Giovanni Pascolilt ja Gabriele D'Annunziolt ajakirjades ja ajalehtedes ning Fulvio Cordignano raamatus ''Manuale di lingua albanese'' (''Albaania keele õpik''). Teist köodet esitles tema õpetaja, albanoloogia Carlo Tagliavini ning seda Ndré Mjedja ajakirjas Leka. Samuti tõlkis ta Diego Valeri, Enrico Grassi, Émile Verhaereni ja Charles Baudelaire’i luuletusi.
1939 asutas Koliqi ajakirja Shkëndija (’Säde’), mis tutvustas lugejatele paljusid uusi andeid.
1940. aastate algus oli Põhja-Albaania geegimurdelise kirjanduse ja üldse Shkodëri kultuuri kulminatsioon. Selles on suured teened Ernest Koliqil kui kirjanikul ja kirjastajal. Kommunistide võimuletulekuga see traditsioon Albaanias hääbus.
1947 hakkas Koliqi tegema kaastööd ajakirjale L'Albania Libera ('Vaba Albaania'). Muuhulgas avaldati seal eepiline poeem "Kânga e Kapidan Markut" (Kapten Marko laul), mis ülistab isamaa vabaduse ja albaania õilsate kommete eest 1946 langenud kangelast ja jutustab tema tegudest.
1957 asutas ta ka albaania kirjanduse ajakirja Shêjzat ('Plejaadid'). Igas numbris oli mõni Koliqi kirjutis. Ajakiri ilmus tema surmani, kokku 18 aastakäiku.
1959 avaldas Koliqi luulekogu ''Kangjelet e Rilindjes'' (''Taassünni laulud'') koos itaaliakeelse tõlkega. Selles kutsus ta Itaalia albaanlased (arbëreshë) üles säilitama keelt ja isamaa tavasid ning uskuma albaanlaste soo surematusse.
1960 ilmus romaan ''Shija e bukës së mbrûme'' varjunime Hilush Vilza all. Selles on tunda pagulase armastust oma maa vastu ning soovi näha oma maad jälle vabana.
1961 avaldas ta ka luulekogu ''Rapsodi e rapsodie delle Alpi albanesi'' (''Albaania Alpide rapsoodid ja rapsoodiad''), kus ta ülistab albaania rahva mehisust.
1963 avaldas ta uuesti proosaluulekogu ''Shtatë pasqyrat e Narçizit'' (''Narkissose peeglid''), mis oli ilmunud albaania keeles Baris trükitud ajalehes Gazeta Shqiptare. Nende sisu on peamiselt vaimulik.
1970 avaldas ta uuesti lühipoeemi ''Symfonija e Shqipeve'' (''Kotkaste sümfoonia''), mis oli esimest korda avaldatud 1936 Bari ajalehes Gazeta Shqiptare. Teos ülistab albaanlaste minevikku. 1972 tõlkis Anesti Andrea selle teose inglise keelde.
Ernest Koliqi on teinud kaastööd muuhulgas ajakirjadele Hylli i Dritës, Leka (ajakiri), Minerva (ajakiri), Besa, Koha e Jonë, Jeta Katolike, Lajmtari jt.
Koliqi teoseid on tõlgitud saksa keel, itaalia keel, inglise keel, araabia keel ja uuskreeka keel.

Hinnangud


Karl Gurakuqi on 1963 kirjutanud: "Ei ole palju meie kirjanikke, kelle nimi oleks albaania kirjanduse ringkondades nii tuntud kui Ernest Koliqi oma; vähe on neid, kelle teosed oleksid nii levinud igas Albaania nurgas, kui need, mis Koliqi on kirjandusele andnud. Nelikümmend aastat näeme tema nime katkematult igat laadi kultuuriilmingutes, mitmesuguste ajalehtede ja ajakirjade – millest mõned on tema enda poolt asutatud ja rahastatud – publikatsioonides, selliste teoste publikatsioonides, mis on tahes-tahtmata määratud omandama olulise koha meie kirjanduse ajaloos.”
Kommunistlik võim nimetas Koliqit kodanliku, reaktsioonilise ja fašistliku kirjanduse peamiseks pooldajaks. Ismail Kadare (1990) kirjutas: "Põhja reaktsiooniliste kirjanike seas oli Euroopa (s.o. Itaalia) orientatsiooniga Ernest Koliqi tüüpiliseks näiteks kahjulikust mõjust, mida ehtsale andele avaldas fašistlike ideede pooldamine. Tema ekslik poliitilise leeri valik, mis viis teda algselt sümpaatialt fašismi vastu kollaboratsionistliku kabineti ministrikoha vastuvõtmiseni, osutus saatuslikuks."

Tsitaat


Itaalia albaanlaste kohta: "Pigem ainulaadseks kui haruldaseks tuleb pidada selle rahva fenomeni, kes pärast viie sajandi pikkust elu välismaal jääb visalt truuks päritolumaa keelele, tavale ja kommetele."

Isiklikku


1942 sündis abielust õpetaja Vangjelija Vuçani’ga esimene laps Marco.
1943 asus perekond elama Itaaliasse, ent Albaaniasse jäänud sugulasi kiusati taga. Ernesti vend preester Mikel Koliqi oli 45 aastat vanglas ja sunnitööl. Hiljem nimetati ta kardinaliks. Ernest ise mõisteti Albaanias tagaselja surma.
1948 sündis Rapallos Koliqi teine laps Elisabetta.
4. mail 1969 suri abikaasa Vangjelija, kes oli olnud tema parem käsi.
Marco suri enne isa.
Elisabetta on abielus itaallase Carlo Olivieriga.

Teosed


Ilukirjandus ja tõlked albaania keelde
"Viimne nägemus" (poeem)
''Kushtrimi i Skënderbeut'' ("Skanderbegi vägi"; 1924)
''Hija e Maleve'' ("Mägede varjud"; 1928; novellikogu)
''Tregtar flamujsh''("Lipukaupmees"; 1935; novellikogu)
''Poetët e Mëdhej t'Italis'' ("Itaalia suured poeedid"; kaks köidet 1932 ja 1936; tõlkeantoloogia);
''Gjurmat e Stinve'' ("Aastaaegade jäljed"; 1933; luulekogu; pagulaslüürika);
''Shtatë Pasqyrat e Narçizit'' ("Narkissose seitse peeglit"; luuletaja draama tumeda tuleviku ees; vaimulikud motiivid)
''Shija e bukës së mbrûme'' (romaan; 1960)
Esseed ja tõlked itaalia keelde
''Epica popolare albanese'' ("Albaania eepiline rahvaluule"; esseed; Padova 1937)
''Poesia popolare albanese'' ("Albaania rahvaluule"; Firenze 1957, Bologna 1985)
''I tre maggiori poeti d’Albania'' ("Kolm suurimat albaania luuletajat"; Rooma 1961)
''Antologia della lirica albanese'' ("Albaania lüürika antoloogia"; Milano 1963, 1969)
''Saggi di letteratura albanese'' ("Esseed albaania kirjandusest"; Firenze 1972)
''Kriitika ja esteetika'' (postuumne albaaniakeelne esseedekogu, mille pani kokku Stefan Capaliku)

Tunnustused


Dante Alighieri seltsi kuldmedal
Kooliteenete kuldtäht
''Accademia Tiberina'' akadeemik
''Accademia Teatina delle Scienze di Chieti'' auakadeemik
Abruzzo Teaduste ja Kunstide Akadeemia liige
Vahemere Akadeemia tegevliige
Palermo Rahvusvahelise Albaania Uuringute Keskuse auliige

Välislingid


http://www.shkoder.net/en/ekoliqi.htm Foto
http://web.tiscali.it/no-redirect-tiscali/delta/index.html Lin Delija joonistus
Kategooria:Albaania kirjanikud
Kategooria:Sündinud 1903
Kategooria:Surnud 1975
Kategooria:Akadeemikud
en:Ernest Koliqi
it:Ernest Koliqi
pl:Ernest Koliqi
sq:Ernest Koliqi

Eberhard von Groote

Eberhard Rudolf von Groote (19. märts 1789 Köln – 15. aprill 1864 Köln) oli Saksamaa germanistika.
Ta õppis Heidelbergi ülikoolis õigusteadust, filosoofiat ja ajalugu ning lõpetas selle doktorikraadiga.
Ta oli Kölni ülikoolis Saksa õiguse professor.
Friedrich Wilhelm IVi adjutant tegi ta 1814 kaasa sõjakäigu Prantsusmaale. Pariisis tegi Gebhard Leberecht Blücher talle ülesandeks leida ja tagasi tuua arvukad prantslaste poolt Reinimaalt röövitud kunstivarad, sealhulgas Peter Paul Rubensi ''Peetruse ristilöömine'' ja kuulsad Aacheni sambad. Selle ülesandega tuli Groote väga edukalt toime.
1816-1827 oli ta Kölni valitsuse assessor ning sealsamas 1831-1851 sõjaväehalduse president. Viimases ametis, samuti Kölni toomkiriku ehituse seltsi eestseisuse liikmena ja esimehena töötas ta väga viljakalt.
Samal ajal tegeles ta innukalt germanistikaga. Ta andis 1816 koos Friedrich Wilhelm Carovéga välja aastaraamatu ''Taschenbuch für Freunde altdeutscher Zeit und Kunst auf das Jahr 1816'' (Taskuraamat vanasaksa aja ja kunsti sõpradele aastaks 1816). Groote andis välja vanasaksa kirjandust, sealhulgas esmaväljaannetena.
Tema väljaannete seas olid:
Gottfried von Strassburgi ''Tristan'' koos Ulrich von Türkheimi järjega (''Tristan, von Meister Gotfrit von Straszburg, mit der Fortsetzung des Meisters Ulrich von Turheim''; Berliin 1821; Ulrichi tekst oli esmaväljaanne)
Gottfried Hageni ''Kölni linna riimkroonika'' (''Reimchronik der Stadt Köln''; Köln 1834)
''Muskatblüti laulud'' (''Lieder des Muskatblut''; Köln 1852
Christian Wierstraati ''Neussi linna riimkroonika'' (''Reimchronik der Stadt Neuß''; Köln 1855
''Rüütel Arnold von Harffi palverännak'' (''Pilgerfahrt des Ritters Arnold von Harff''; Köln 1860; esmaväljaanne)
Adolf Giesen on 1929 kirjutanud temast monograafia.
Kategooria:Kirjandusteadlased
Kategooria:Õigusteadlased
Kategooria:Sündinud 1789
kategooria:Surnud 1864
de:Everhard von Groote

Eliel Saarinen

Pilt:Eliel Saarinen.jpg
Pilt:Helsinki Railway Station 20050604.jpg
Pilt:Eliel saarinen - pärnu 10 - pilt 2.JPG
Gottlieb Eliel Saarinen (20. august 1873 – 1. juuli 1950) oli Soome arhitekt, kes sai kuulsaks oma juugendstiilis ehitistega 20. sajandi algul.
Eliel Saarinen õppis aastatel 1893–1897 Helsingi tehnikakõrgkoolis arhitektuuri ja Helsingi Ülikoolis maalikunsti. Aastal 1896 asutas ta koos Armas Lindgreni ja Herman Geselliusega arhitektuuribüroo Gesellius, Lindgren & Saarinen, mis tegutses kuni 1905. aastani.
Pärast Esimene maailmasõda läks Saarinen USA, kus jätkas ühiskondlike hoonete projekteerimist. Samal ajal töötas ka arhitektuuriõppejõuna.
Tema poeg Eero Saarinen oli samuti silmapaistev arhitekt.

Olulisemad ehitised


Soome Rahvusmuuseum Helsingis (koos Geselliuse ja Lindgreniga; 1902–1911)
1900. aasta Pariisi maailmanäituse Soome paviljon (koos Geselliuse ja Lindgreniga)
Helsingi raudteejaam (1904–1911)

Eestis


Pilt:Lutheri vabriku rahvamaja fassaad.IMG 7659.jpg
Lutheri vabriku töölissöökla-rahvamaja Tallinnas Vana-Lõuna tänaval (koos Geselliuse ja Lindgreniga; 1905)
Endine Krediidipanga peahoone Tallinnas (Pärnu mnt. 10, praegu Kultuuriministeerium) (1912)
Tallinna raekoja projekt
Tallinna 1913. aasta generaalplaan (Suur-Tallinn vt ISBN 9789985958506)
Tartu Pauluse kirik (1911–1913)
Ekslikult on Eliel Saarineni tööks nimetatud ka Narva-Jõesuu rannahoonet (1935–1941), mille projekteeris insener Erich Otting.

Tunnustused


1950 – Kuninglik kuldmedal

Kirjandust


Igor Djomkin, "Eliel Saarinen ja "Suur-Tallinn": Tallinna esimene generaalplaan ajaloolisest ja linnaehituslikust aspektist". Kunst, 1977 (Tallinn : Punane Täht) (''Tekst eesti, saksa ja vene keeles'')
Karin Hallas-Murula, Suurlinn Tallinn : Eliel Saarineni "Suur-Tallinna" projekt, 1913, ISBN 9789985958506
Kategooria:Soome arhitektid
Kategooria:Sündinud 1873
Kategooria:Surnud 1950
ar:إلييل سآرينن
be:Эліэль Саарынен
be-x-old:Эліель Саарынэн
bg:Елиел Сааринен
ca:Eliel Saarinen
de:Eliel Saarinen
en:Eliel Saarinen
es:Eliel Saarinen
fr:Eliel Saarinen
ga:Eliel Saarinen
io:Eliel Saarinen
it:Eliel Saarinen
ka:ელიელ საარინენი
nl:Eliel Saarinen
ja:エリエル・サーリネン
pl:Eliel Saarinen
ro:Eliel Saarinen
ru:Сааринен, Элиэль
sk:Eliel Saarinen
sr:Готлиб Елијел Саринен
fi:Eliel Saarinen
sv:Eliel Saarinen
zh:有机疏散理论

Eesti jugade loend

''Siin on loetletud Eesti jugasid, koski ja joastikke, mille kõrgeim astang on kõrgem kui 1 meeter.
Maailma joad on loetletud jugade loendis.

A


Ahermu juga
Aidu joastik
Aluoja joastik
Aseri juga

H


Harku joastik
Hundikuristiku joastik

J


Joaveski joastik
Jõelähtme joastik
Jägala juga

K


Karjaoru joastik
Keila juga
Kersalu joastik
Kohina joastik
Kõrtsialuse joastik

L


Langevoja joastik

M


Madise juga

N


Narva juga
Nõmmeveski juga

O


Orasoja joastik

P


Pakri juga
Paldiski juga
Purde juga
Põllküla juga

R


Rocca al Mare juga

S


Saka joastik ehk Kivisilla joastik

T


Toilamõisa juga
Tornimäe juga
Treppoja joastik
Turjekeldri juga
Tõrvajõe juga
Türisalu joastik

U


Uhaku juga
Ukuoru juga
Utria juga

V


Vahiküla joastik
Valaste juga
Valli juga
Vanaaseme joastik
Vasaristi joastik

Kirjandus


Avo Miidel: http://www.loodusajakiri.ee/eesti_loodus/EL/vanaweb/9705/joad.html "Mitu juga on Eestis?" Eesti Loodus, 1997, nr 5, lk 210–212.
Kalle Suuroja. ''Eesti joad'', Tallinn 2003.
Kategooria:Eesti joad
Kategooria:Eesti geograafia loendid

Eesti saarte loend

Eesti saarte loend loetleb Eesti saared, mis piirnevad Meri või siseveekoguga.
Eestis on 1521 saart.
Pilt:Bucht von Riga.jpg
__NOTOC__

A


Abruka - Adralaid - Aegna - Ahelaid - Aherahu – Aherahu (Väinameri) - Ahessäär - Aksi - Allirahu (Kõiguste) - Allirahu (Pihtla) - Allu saar - Alumine Vaika saar - Anekäbrud – Ankrurahu - Annilaid – Antsulaiud – Anulaid - Asalaiud

E


Eedikrava - Eerikukivi - Eerikulaid - Elmrahu - Esirahu

G


Gretagrund

H


Hanemaa - Hanerahu - Hanerahu (Jausa laht) - Hanikatsi laid - Hara saar - Harilaid - Kõiguste Heinlaid - Heinlaid - Hellamaa rahu - Hiiumaa - Hobulaid - Hõralaid - Härjakare - Härjamaa - Hülgelaid – Hülgerahu

I


Imutilaid - Innarahu

J


Juksirahu

K


Kadakalaid - Kaevatsi laid - Kahtla laid - Kajakarahu - Kakralaid - Kakrarahu - Kakrasaar - Kalarahu - Kalmelaid - Karirahu - Kassari - Kasselaid - Keri - Kerju - Keskmine Vaika saar - Kesselaid - Kihnu - Kitselaid - Kiveslaid - Koerakuiv - Koipsi – Kolmekivirahu - Krassi - Kreenholm - Kriimi laid - Kräsuli - Kuivarahu (Soonlepa laht) - Kuivarahu (Tauksi saarterühm) - Kuivarahu (Väinameri) - Kolpin - Kullilaid - Kullipank - Kumari laid - Kumbli - Kuningasaar - Kunnati laid - Kuradisäär – Kuralaid - Kurgurahu - Kustase rahu – Kõbajad - Kõbajalaid - Kõinastu laid - Kõrgelaid - Kõrksaar - Kõverlaid - Käkimaa – Käkirahu – Külalaid - Küll-laid

L


Laasirahu – Laidu – Laimadal – Langekare – Leemetikare – Liialaid (Liialaid) – Liisi laid – Liivakari – Linnusitamaa – Lombimaa – Loonalaid – Luigerahu – Läkumätas

M


Maakrirahu – Manilaid – Mardirahu – Maturahu – Mihklirahu – Mohni – Mondelaid – Muhu – Munaderahu – Munasaar – Mustarahu – Mustpank – Mustpank (Vaika) – Mõndelaid

N


Nabralaid – Naissaar – Naistekivi maa – Ninalaid – Noogimaa – Nootamaa – Nosurahu

O


Oitma laid – Ojurahu – Orikalaid – Oosla maa – Osmussaar

P


Paelaid – Pakri saared – Pakulaid – Pandju – Papilaid – Papirahu – Papissaar (endine saar) - Pasilaid – Pedassaar – Pihanasu – Pihelgalaid – Pihlakared – Pihlalaid (Muraja laht) – Pihlalaid (Soela väin) – Piirissaar – Piiukare – Pikknasv – Piskumadal — Pitkasääremaa – Porgi – Prangli – Puhtulaid – Puningalaid – Põdvalaid – Põiksäär – Pätsurahu – Pühadekare

R


Rammu saar – Rampsilaid – Rannasitik – Rauarahu - Riinurahu – Ristlaid – Rohurahu – Rohusi saar – Rooglaid – Rootsiku laid – Ruhnu – Rukkirahu – Rusulaid

S


Saare ots – Saaremaa – Saarnaki laid – Salava – Sangelaid – Seasaar – Selglaid – Sepasitik – Siiasaar – Sillalaid – Sill-laid – Sipelgarahu – Sitakare — Sokulaid — Sorgu – Suuregi laid – Suurepoldi laiud – Suurlaid – Suur-Pakri – Suur-Paljassaare (endine) – Suur-Pihlakare – Suurrahu – Suurrahu (Kaavi) – Suurrahu (Sääre) - Sõmeri – Sääri

T


Taguküla laid – Tarja – Tauksi – Telve – Tiirloo – Tondirahu – Tondisaar – Täkulaid – Täkunasv

U


Udrikulaid — Uhtju saar — Uhtju saared — Umalakotid — Umblu — Urverahu — Uuemererahu — Uus-Nootamaa

V


Vahase – Vahelmisrahu – Vaika saared – Vaindloo – Valgerahu – Vareslaid (Käina laht) – Vareslaid (Väinameri) – Varesrahu – Vasikakuiv - Vasikalaid – Vassiklaid - Vesiloo – Vesitükimaa – Vesitükimaa laiud – Viirekare - Viirelaid – Vilsandi – Vissulaid – Vohilaid – Vormsi – Võilaid – Võrgukare – Väike-Pakri – Väike-Paljassaare (endine) – Väike-Pihlakare – Väike-Tulpe

Ö


Öakse

Ü


Ülemine Vaika saar
----

Vaata ka


Eesti madalate loend
Kategooria:Eesti saared
Kategooria:Eesti geograafia loendid
cs:Seznam ostrovů Estonska
de:Liste estnischer Inseln
en:List of islands of Estonia
es:Anexo:Islas de Estonia
fr:Liste des îles d'Estonie
hr:Popis otoka Estonije
it:Lista delle isole estoni
nl:Lijst van Estische eilanden
no:Liste over øyer i Estland
nn:Øyar i Estland
pl:Wyspy Estonii
pt:Anexo:Lista de ilhas da Estónia
sk:Zoznam ostrovov Estónska
fi:Luettelo Viron saarista

Eesti külade loend


''Siin on loetletud Eesti külad seisuga 18. august 2008. Endised külad tuleb lisada alajaotusse Eesti külade loend#Endised külad.
__NOTOC__

A


Aa, Ida-Viru maakond, Lüganuse vald, Lüganuse kihelkond
Aabra, Võru maakond, Rõuge vald, Rõuge kihelkond
Aadami, Tartu maakond, Haaslava vald
Aadma, Hiiu maakond, Käina vald, Käina kihelkond
Aakaru, Tartu maakond, Kambja vald, Kambja kihelkond
Aakre, Valga maakond, Puka vald, Rõngu kihelkond
Aamse, Lääne maakond, Ridala vald, Ridala kihelkond
Aandu, Rapla maakond, Kohila vald, Hageri kihelkond
Aardla, Tartu maakond, Haaslava vald, Kambja kihelkond
Aardlapalu, Tartu maakond, Haaslava vald, Kambja kihelkond
Aarna, Põlva maakond, Põlva vald, Põlva kihelkond
Aasa, Pärnu maakond, Halinga vald
Aaspere, Lääne-Viru maakond, Haljala vald
Aasu, Lääne-Viru maakond, Haljala vald
Aasukalda, Lääne-Viru maakond, Viru-Nigula vald
Aasumetsa, Lääne-Viru maakond, Vihula vald
Aasuvälja (Rägavere), Lääne-Viru maakond, Rägavere vald
Aasuvälja (Väätsa), Järva maakond, Väätsa vald
Aavere (Anija), Harju maakond, Anija vald
Aavere (Tamsalu), Lääne-Viru maakond, Tamsalu vald
Aavere (Väike-Maarja), Lääne-Viru maakond, Väike-Maarja vald
Aaviku (Haljala), Lääne-Viru maakond, Haljala vald
Aaviku (Laimjala), Saare maakond, Laimjala vald
Aaviku (Rae), Harju maakond, Rae vald
Abaja (Koeru), Järva maakond, Koeru vald
Abaja (Kihelkonna), Saare maakond, Kihelkonna vald
Abissaare, Põlva maakond, Valgjärve vald
Abja-Vanamõisa, Viljandi maakond, Abja vald
Abjaku, Viljandi maakond, Abja vald
Abruka küla, Saare maakond, Kaarma vald
Abula, Saare maakond, Kihelkonna vald
Aburi, Lääne-Viru maakond, Väike-Maarja vald
Adaka, Lääne-Viru maakond, Vihula vald
Adila, Rapla maakond, Kohila vald
Adiste, Põlva maakond, Põlva vald
Adra, Harju maakond, Harku vald
Adraku, Ida-Viru maakond, Avinurme vald
Aela, Harju maakond, Kõue vald
Aesoo, Pärnu maakond, Tori vald
Aespa, Rapla maakond, Kohila vald
Agali, Tartu maakond, Võnnu vald
Ageri, Järva maakond, Albu vald
Agusalu, Ida-Viru maakond, Illuka vald
Ahaste, Pärnu maakond, Audru vald
Ahekõnnu, Rapla maakond, Kehtna vald
Ahisilla, Harju maakond, Kose vald
Ahitsa, Võru maakond, Rõuge vald
Ahula, Järva maakond, Albu vald
Ahunapalu, Tartu maakond, Võnnu vald
Aiamaa, Tartu maakond, Nõo vald
Aiaste, Põlva maakond, Valgjärve vald
Aidu (Maidla), Ida-Viru maakond, Maidla vald
Aidu (Paistu), Viljandi maakond, Paistu vald
Aidu (Pajusi), Jõgeva maakond, Pajusi vald
Aidu-Liiva, Ida-Viru maakond, Maidla vald
Aidu-Nõmme, Ida-Viru maakond, Maidla vald
Aidu-Sooküla, Ida-Viru maakond, Maidla vald
Aila, Harju maakond, Saue vald
Aimla, Viljandi maakond, Suure-Jaani vald
Aindu, Viljandi maakond, Saarepeedi vald
Ainja, Viljandi maakond, Karksi vald
Aitsra, Valga maakond, Hummuli vald
Akste, Põlva maakond, Ahja vald
Ala (Helme), Valga maakond, Helme vald
Ala (Pühalepa), Hiiu maakond, Pühalepa vald
Ala-Palo, Võru maakond, Haanja vald
Ala-Suhka, Võru maakond, Haanja vald
Ala-Tilga, Võru maakond, Haanja vald
Ala-Tsumba, Võru maakond, Meremäe vald
Alajõe, Ida-Viru maakond, Alajõe vald
Alajõe (Vara), Tartu maakond, Vara vald
Alaküla (Haaslava), Tartu maakond, Haaslava vald
Alaküla (Lihula), Lääne maakond, Lihula vald
Alaküla (Märjamaa), Rapla maakond, Märjamaa vald
Alakülä, Võru maakond, Sõmerpalu vald
Alamõisa, Valga maakond, Hummuli vald
Alansi, Harju maakond, Kõue vald
Alapõdra, Võru maakond, Sõmerpalu vald
Alasoo, Tartu maakond, Alatskivi vald
Alastvere, Jõgeva maakond, Põltsamaa vald
Alavere, Harju maakond, Anija vald
Alavere (Jõgeva), Jõgeva maakond, Jõgeva vald
Alavere (Vinni), Lääne-Viru maakond, Vinni vald
Albu, Järva maakond, Albu vald
Alekere, Ida-Viru maakond, Avinurme vald
Alekvere, Lääne-Viru maakond, Laekvere vald
Aljava, Saare maakond, Muhu vald
Allaste, Viljandi maakond, Karksi vald
Allika (Kernu), Harju maakond, Kernu vald
Allika (Kuusalu), Harju maakond, Kuusalu vald
Allika (Käina), Hiiu maakond, Käina vald
Allika (Ridala), Lääne maakond, Ridala vald
Allika (Varbla), Pärnu maakond, Varbla vald
Allika (Vinni), Lääne-Viru maakond, Vinni vald
Allikjärve, Järva maakond, Roosna-Alliku vald
Alliklepa, Harju maakond, Padise vald
Allikmaa, Lääne maakond, Taebla vald
Allikotsa, Lääne maakond, Martna vald
Alliku (Iisaku), Ida-Viru maakond, Iisaku vald
Alliku (Saue), Harju maakond, Saue vald
Allikõnnu, Pärnu maakond, Vändra vald
Altja, Lääne-Viru maakond, Vihula vald
Altküla (Halinga), Pärnu maakond, Halinga vald
Altküla (Märjamaa), Rapla maakond, Märjamaa vald
Altküla (Padise), Harju maakond, Padise vald
Altküla (Toila), Ida-Viru maakond, Toila vald
Altmäe, Tartu maakond, Nõo vald
Altnurga, Jõgeva maakond, Puurmani vald
Alu küla, Pärnu maakond, Tõstamaa vald
Alu-Metsküla, Rapla maakond, Rapla vald
Alupere, Lääne-Viru maakond, Tamsalu vald
Aluste, Pärnu maakond, Vändra vald
Alustre, Viljandi maakond, Pärsti vald
Aluvere, Lääne-Viru maakond, Sõmeru vald
Ama, Lääne-Viru maakond, Kadrina vald
Ammuta, Järva maakond, Kareda vald
Ammuta (Ridala), Lääne maakond, Ridala vald
Amula, Ida-Viru maakond, Kohtla vald
Andi, Lääne-Viru maakond, Vihula vald
Andineeme, Harju maakond, Kuusalu vald
Andja, Lääne-Viru maakond, Sõmeru vald
Andre, Põlva maakond, Põlva vald
Andsumäe (Haanja), Võru maakond, Haanja vald
Andsumäe (Lasva), Võru maakond, Lasva vald
Anelema, Pärnu maakond, Halinga vald
Anepesa, Saare maakond, Kärla vald
Angerja, Rapla maakond, Kohila vald
Angla, Saare maakond, Leisi vald
Anguse, Lääne-Viru maakond, Vinni vald
Anija, Harju maakond, Anija vald
Anijala, Saare maakond, Kaarma vald
Anikatsi, Viljandi maakond, Tarvastu vald
Anna küla, Järva maakond, Paide vald
Anne küla, Võru maakond, Antsla vald
Annikoru, Tartu maakond, Konguta vald
Annikvere (Põltsamaa), Jõgeva maakond, Põltsamaa vald
Annikvere (Vihula), Lääne-Viru maakond, Vihula vald
Anseküla, Saare maakond, Salme vald
Ansi, Saare maakond, Kaarma vald
Antkruva, Võru maakond, Meremäe vald
Antsu, Võru maakond, Antsla vald
Ao, Lääne-Viru maakond, Rakke vald
Aovere, Tartu maakond, Tartu vald
Apandiku, Ida-Viru maakond, Mäetaguse vald
Arandi, Saare maakond, Kärla vald
Aranküla, Rapla maakond, Rapla vald
Arase, Pärnu maakond, Halinga vald
Araski, Lääne-Viru maakond, Tamsalu vald
Araste, Rapla maakond, Vigala vald
Arava, Harju maakond, Anija vald
Aravere, Rapla maakond, Märjamaa vald
Aravu, Tartu maakond, Meeksi vald
Aravuse, Lääne-Viru maakond, Vinni vald
Arbavere, Lääne-Viru maakond, Kadrina vald
Ardla, Saare maakond, Pöide vald
Ardu, Harju maakond, Kõue vald
Are, Pärnu maakond, Are vald
Are küla, Saare maakond, Pöide vald
Aresi, Lääne-Viru maakond, Sõmeru vald
Ariste, Saare maakond, Valjala vald
Ariste (Orissaare), Saare maakond, Orissaare vald
Arisvere, Jõgeva maakond, Pajusi vald
Arjadi, Viljandi maakond, Suure-Jaani vald
Arjassaare, Viljandi maakond, Kõo vald
Arju, Saare maakond, Orissaare vald
Arkma, Järva maakond, Türi vald
Arkna, Lääne-Viru maakond, Rakvere vald
Aru (Kuusalu), Harju maakond, Kuusalu vald
Aru (Leisi), Saare maakond, Leisi vald
Aruaia, Tartu maakond, Mäksa vald
Aruaru, Harju maakond, Jõelähtme vald
Arukse, Lääne-Viru maakond, Laekvere vald
Aruküla (Koeru), Järva maakond, Koeru vald
Aruküla (Maidla), Ida-Viru maakond, Maidla vald
Aruküla (Mäetaguse), Ida-Viru maakond, Mäetaguse vald
Aruküla (Märjamaa), Rapla maakond, Märjamaa vald
Aruküla (Pühalepa), Hiiu maakond, Pühalepa vald
Aruküla (Varbla), Pärnu maakond, Varbla vald
Aruküla (Vinni), Lääne-Viru maakond, Vinni vald
Arula, Valga maakond, Otepää vald
Arumetsa, Pärnu maakond, Häädemeeste vald
Arumäe, Ida-Viru maakond, Vaivara vald
Arupää, Tartu maakond, Tartu vald
Arupäälse, Ida-Viru maakond, Maidla vald
Arussaare, Viljandi maakond, Kõo vald
Arusta, Harju maakond, Kiili vald
Aruste, Saare maakond, Leisi vald
Aruvalla, Harju maakond, Rae vald
Aruvälja (Audru), Pärnu maakond, Audru vald
Aruvälja (Maidla), Ida-Viru maakond, Maidla vald
Aruvälja (Vinni), Lääne-Viru maakond, Vinni vald
Arvila, Ida-Viru maakond, Mäetaguse vald
Aseriaru, Ida-Viru maakond, Aseri vald
Assamalla, Lääne-Viru maakond, Tamsalu vald
Assikvere, Jõgeva maakond, Pala vald
Aste küla, Saare maakond, Kaarma vald
Astuvere, Valga maakond, Palupera vald
Asuka, Saare maakond, Leisi vald
Asuküla, Saare maakond, Kaarma vald
Asva, Saare maakond, Laimjala vald
Ataste, Järva maakond, Kareda vald
Atika küla, Viljandi maakond, Abja vald
Atla, Saare maakond, Lümanda vald
Atla (Juuru), Rapla maakond, Juuru vald
Atra, Valga maakond, Palupera vald
Atsalama, Ida-Viru maakond, Mäetaguse vald
Auaste küla, Lääne maakond, Oru vald
Aude, Harju maakond, Nissi vald
Audevälja, Harju maakond, Padise vald
Audjassaare, Põlva maakond, Mikitamäe vald
Audla, Saare maakond, Laimjala vald
Augli, Võru maakond, Rõuge vald
Auksi, Viljandi maakond, Saarepeedi vald
Auküla, Lääne-Viru maakond, Haljala vald
Aula-Vintri, Saare maakond, Kaarma vald
Aulepa, Lääne maakond, Noarootsi vald
Austla, Saare maakond, Lümanda vald
Auvere, Ida-Viru maakond, Vaivara vald
Avanduse, Lääne-Viru maakond, Väike-Maarja vald
Avaste, Rapla maakond, Vigala vald
Avispea, Lääne-Viru maakond, Väike-Maarja vald

B


Beresje, Põlva maakond, Mikitamäe vald
Borrby, Lääne maakond, Vormsi vald, Vormsi kihelkond

D


Diby, Lääne maakond, Vormsi vald, Vormsi kihelkond
Dirhami (Derhamn), Lääne maakond, Noarootsi vald, Noarootsi kihelkond

E


Eametsa (Halinga), Pärnu maakond, Halinga vald, Pärnu-Jaagupi kihelkond
Eametsa (Sauga), Pärnu maakond, Sauga vald
Eassalu, Pärnu maakond, Audru vald, Audru kihelkond
Easte, Saare maakond, Salme vald, Anseküla kihelkond
Eavere, Pärnu maakond, Are vald, Pärnu-Jaagupi kihelkond ja Tori kihelkond
Ebavere, Lääne-Viru maakond, Väike-Maarja vald, Väike-Maarja kihelkond
Edise, Ida-Viru maakond, Jõhvi vald, Jõhvi kihelkond
Edivere, Ida-Viru maakond, Illuka vald
Edru, Lääne-Viru maakond, Rakke vald
Eense, Pärnu maakond, Halinga vald, Pärnu-Jaagupi kihelkond
Eeriksaare, Saare maakond, Lümanda vald, Kihelkonna kihelkond
Eerikvere, Jõgeva maakond, Palamuse vald, Palamuse kihelkond
Eerma, Pärnu maakond, Halinga vald, Pärnu-Jaagupi kihelkond
Eesküla, Lääne-Viru maakond, Rakvere vald
Eesnurga, Viljandi maakond, Kolga-Jaani vald
Ehavere, Jõgeva maakond, Palamuse vald, Palamuse kihelkond
Ehmja, Lääne maakond, Martna vald, Martna kihelkond
Eikla, Saare maakond, Kaarma vald
Einbi (Enby), Lääne maakond, Noarootsi vald
Eipri, Lääne-Viru maakond, Väike-Maarja vald
Eisma, Lääne-Viru maakond, Vihula vald
Eiste, Saare maakond, Pihtla vald
Eistvere, Järva maakond, Imavere vald
Eivere, Järva maakond, Paide vald
Elbi, Pärnu maakond, Tori vald
Elbiku (Ölbäck), Lääne maakond, Noarootsi vald
Elbu, Pärnu maakond, Are vald
Elistvere, Jõgeva maakond, Tabivere vald
Ellakvere, Jõgeva maakond, Jõgeva vald
Ellamaa (Kehtna), Rapla maakond, Kehtna vald
Ellamaa (Nissi), Harju maakond, Nissi vald
Emmaste, Hiiu maakond, Emmaste vald
Emmu, Pärnu maakond, Koonga vald
Emmuvere, Lääne maakond, Ridala vald
Emumäe, Lääne-Viru maakond, Rakke vald
Endla (Kaarma), Saare maakond, Kaarma vald
Endla (Jõgeva), Jõgeva maakond, Jõgeva vald
Enge, Pärnu maakond, Halinga vald
Enivere, Lääne maakond, Martna vald
Enno, Tartu maakond, Nõo vald
Ennu, Saare maakond, Pihtla vald
Eoste, Põlva maakond, Põlva vald
Epra, Viljandi maakond, Suure-Jaani vald
Erala, Tartu maakond, Tartu vald
Erastvere, Põlva maakond, Kanepi vald
Ereda, Ida-Viru maakond, Mäetaguse vald
Ereste, Viljandi maakond, Halliste vald
Erja, Lääne maakond, Ridala vald
Ermakova, Võru maakond, Meremäe vald
Ermistu, Pärnu maakond, Tõstamaa vald
Erra-Liiva, Ida-Viru maakond, Sonda vald
Ertsma, Pärnu maakond, Halinga vald
Eru, Lääne-Viru maakond, Vihula vald
Ervita, Järva maakond, Koeru vald
Ervu, Tartu maakond, Rannu vald
Esiküla, Hiiu maakond, Käina vald
Esivere, Lääne maakond, Hanila vald
Esku, Jõgeva maakond, Põltsamaa vald
Esna, Järva maakond, Kareda vald
Esna, Järva maakond, Kareda vald
Espre, Lääne maakond, Ridala vald
Essu, Lääne-Viru maakond, Haljala vald
Etsaste, Tartu maakond, Nõo vald

F


Fällarna, Lääne maakond, Vormsi vald
Förby, Lääne maakond, Vormsi vald

H


Haabsaare, Võru maakond, Antsla vald
Haabsilla, Võru maakond, Rõuge vald
Haage, Tartu maakond, Tähtvere vald
Haakla, Rapla maakond, Kehtna vald
Haamaste, Võru maakond, Sõmerpalu vald
Haamse, Saare maakond, Kaarma vald
Haanja, Võru maakond, Haanja vald
Haapse, Harju maakond, Jõelähtme vald
Haapsi, Pärnu maakond, Varbla vald
Haapsipea, Tartu maakond, Alatskivi vald
Haapsu, Saare maakond, Orissaare vald
Haaslava, Tartu maakond, Haaslava vald
Haava (Sõmerpalu), Võru maakond, Sõmerpalu vald
Haava (Tartu), Tartu maakond, Tartu vald
Haava (Vastseliina), Võru maakond, Vastseliina vald
Haavakannu, Harju maakond, Kuusalu vald
Haavakivi, Jõgeva maakond, Pala vald
Haavametsa, Tartu maakond, Meeksi vald
Haavapää, Põlva maakond, Veriora vald
Haavistu, Võru maakond, Haanja vald
Habaja, Harju maakond, Kõue vald
Haeska (Pihtla), Saare maakond, Pihtla vald
Haeska (Ridala), Lääne maakond, Ridala vald
Hagaste, Hiiu maakond, Pühalepa vald
Hageri küla, Rapla maakond, Kohila vald
Hagudi küla, Rapla maakond, Rapla vald
Haiba, Harju maakond, Kernu vald
Haidaku, Võru maakond, Sõmerpalu vald
Haili, Lääne-Viru maakond, Vihula vald
Haimre, Rapla maakond, Märjamaa vald
Haki, Võru maakond, Rõuge vald
Hakjala, Saare maakond, Kaarma vald
Haldi, Hiiu maakond, Emmaste vald
Haldreka, Hiiu maakond, Emmaste vald
Halinga, Pärnu maakond, Halinga vald
Haljava, Harju maakond, Jõelähtme vald
Halla, Võru maakond, Vastseliina vald
Halliku, Jõgeva maakond, Saare vald
Hallimäe, Võru maakond, Rõuge vald
Hammaste, Tartu maakond, Võnnu vald
Handimiku, Võru maakond, Rõuge vald
Hanija, Võru maakond, Haanja vald
Hanikase, Põlva maakond, Orava vald
Hanila, Lääne maakond, Hanila vald
Hannuste, Võru maakond, Võru vald
Hansi, Võru maakond, Rõuge vald
Hapsu, Võru maakond, Rõuge vald
Hara (Kuusalu), Harju maakond, Kuusalu vald
Hara (Noarootsi), Lääne maakond, Noarootsi vald
Hargi, Võru maakond, Sõmerpalu vald
Hargla, Valga maakond, Taheva vald
Harju (Emmaste), Hiiu maakond, Emmaste vald
Harju (Pühalepa), Hiiu maakond, Pühalepa vald
Harju-Risti, Harju maakond, Padise vald
Harkujärve, Harju maakond, Harku vald
Harmi, Harju maakond, Kõue vald
Hatu, Harju maakond, Padise vald
Hauka, Põlva maakond, Valgjärve vald
Hausma, Hiiu maakond, Pühalepa vald
Heedu, Võru maakond, Rõuge vald
Heeska, Võru maakond, Sõmerpalu vald
Heibri, Võru maakond, Rõuge vald
Heigi, Hiiu maakond, Kõrgessaare vald
Heimtali, Viljandi maakond, Pärsti vald
Heinasoo, Võru maakond, Vastseliina vald
Heisri, Põlva maakond, Kanepi vald
Heiste, Hiiu maakond, Kõrgessaare vald
Heistesoo, Hiiu maakond, Kõrgessaare vald
Helbi, Võru maakond, Meremäe vald
Helenurme, Pärnu maakond, Halinga vald
Hellamaa (Pühalepa), Hiiu maakond, Pühalepa vald
Hellamaa (Muhu), Saare maakond, Muhu vald
Hellekunnu, Võru maakond, Lasva vald
Hellenurme, Valga maakond, Palupera vald
Helmküla, Pärnu maakond, Varbla vald
Heltermaa, Hiiu maakond, Pühalepa vald
Hendrikumõisa, Viljandi maakond, Paistu vald
Herjava, Lääne maakond, Ridala vald
Hertu, Rapla maakond, Kehtna vald
Hiie, Rapla maakond, Kehtna vald
Hiiemetsa, Ida-Viru maakond, Vaivara vald
Hiiessaare, Hiiu maakond, Pühalepa vald
Hiietse, Rapla maakond, Märjamaa vald
Hiievälja, Saare maakond, Leisi vald
Hilana, Võru maakond, Meremäe vald
Hilleste, Hiiu maakond, Pühalepa vald
Hilläkeste, Võru maakond, Meremäe vald
Himma, Põlva maakond, Laheda vald
Himmaste, Põlva maakond, Põlva vald
Himmiste, Saare maakond, Lümanda vald
Himmiste (Veriora), Põlva maakond, Veriora vald
Hindaste, Lääne maakond, Nõva vald
Hindsa, Võru maakond, Misso vald
Hindu (Emmaste), Hiiu maakond, Emmaste vald
Hindu (Orissaare), Saare maakond, Orissaare vald
Hindu (Salme), Saare maakond, Salme vald
Hingu, Harju maakond, Kernu vald
Hinniala, Võru maakond, Vastseliina vald
Hino (Kanepi), Põlva maakond, Kanepi vald
Hino (Misso), Võru maakond, Misso vald
Hinsa, Võru maakond, Vastseliina vald
Hintsiko, Võru maakond, Varstu vald
Hinu, Võru maakond, Rõuge vald
Hirla, Lääne-Viru maakond, Väike-Maarja vald
Hirmuküla, Viljandi maakond, Karksi vald
Hirmuse, Ida-Viru maakond, Maidla vald
Hirmuste, Saare maakond, Kärla vald
Hirmuste (Kõrgessaare), Hiiu maakond, Kõrgessaare vald
Hirvli, Harju maakond, Kuusalu vald
Hobulaiu, Lääne maakond, Ridala vald
Holdi (Haanja), Võru maakond, Haanja vald
Holdi (Meremäe), Võru maakond, Meremäe vald
Holdre, Valga maakond, Helme vald
Holsta, Võru maakond, Vastseliina vald
Holstre, Viljandi maakond, Paistu vald
Holvandi, Põlva maakond, Põlva vald
Horma, Võru maakond, Sõmerpalu vald
Horoski, Võru maakond, Haanja vald
Horosuu, Võru maakond, Misso vald
Horsa, Võru maakond, Rõuge vald
Hosby (Noarootsi), Lääne maakond, Noarootsi vald
Hosby (Vormsi), Lääne maakond, Vormsi vald
Hotõmäe, Võru maakond, Rõuge vald
Hulaku, Võru maakond, Haanja vald
Hullo, Lääne maakond, Vormsi vald
Humala, Harju maakond, Harku vald
Hundinurga, Ida-Viru maakond, Vaivara vald
Hurda (Haanja), Võru maakond, Haanja vald
Hurda (Rõuge), Võru maakond, Rõuge vald
Hurmi, Põlva maakond, Kanepi vald
Husari, Võru maakond, Lasva vald
Hutita, Võru maakond, Sõmerpalu vald
Huuksi, Järva maakond, Koigi vald
Hõbeda (Kadrina), Lääne-Viru maakond, Kadrina vald
Hõbeda (Koonga), Pärnu maakond, Koonga vald
Hõbemäe, Viljandi maakond, Halliste vald
Hõbesalu, Pärnu maakond, Varbla vald
Hõreda, Rapla maakond, Juuru vald
Hälvati, Lääne maakond, Lihula vald
Hämkoti, Võru maakond, Haanja vald
Hämmelepa, Saare maakond, Pihtla vald
Hänga, Saare maakond, Torgu vald
Hänike, Võru maakond, Sõmerpalu vald
Härgla, Rapla maakond, Juuru vald
Härjadi, Lääne-Viru maakond, Kadrina vald
Härjanurme (Puurmani), Jõgeva maakond, Puurmani vald
Härjanurme, Tartu maakond, Puhja vald
Härma (Emmaste), Hiiu maakond, Emmaste vald
Härma (Raasiku), Harju maakond, Raasiku vald
Härmakosu, Harju maakond, Anija vald
Härmä, Võru maakond, Meremäe vald
Härämäe, Võru maakond, Rõuge vald
Häärmäni, Võru maakond, Misso vald
Häätaru, Põlva maakond, Kõlleste vald
Höbringi, Lääne maakond, Noarootsi vald
Hübja, Saare maakond, Kaarma vald
Hürova, Võru maakond, Mõniste vald
Hürsi, Võru maakond, Misso vald
Hüti (Kõrgessaare), Hiiu maakond, Kõrgessaare vald
Hüti (Mõniste), Võru maakond, Mõniste vald
Hüüru, Harju maakond, Saue vald

I


Ibaste, Põlva maakond, Ahja vald
Idaotsa, Harju maakond, Viimsi vald
Idavere, Lääne-Viru maakond, Haljala vald
Igaküla, Saare maakond, Muhu vald
Igavere (Raasiku), Harju maakond, Raasiku vald
Igavere (Tartu), Tartu maakond, Tartu vald
Igevere, Tartu maakond, Haaslava vald
Ignase, Tartu maakond, Haaslava vald
Ignasõ, Võru maakond, Meremäe vald
Igrise, Põlva maakond, Mikitamäe vald
Ihamaru, Põlva maakond, Kõlleste vald
Ihasalu, Harju maakond, Jõelähtme vald
Ihatsi, Võru maakond, Haanja vald
Iia, Viljandi maakond, Kõpu vald
Iide, Saare maakond, Torgu vald
Iigaste, Valga maakond, Tõlliste vald
Iila, Lääne-Viru maakond, Viru-Nigula vald
Iilaste, Saare maakond, Pihtla vald
Iira, Rapla maakond, Rapla vald
Ikla, Pärnu maakond, Häädemeeste vald
Ilbaku, Viljandi maakond, Suure-Jaani vald
Ilistvere, Lääne-Viru maakond, Laekvere vald
Illi (Nõo), Tartu maakond, Nõo vald
Illi (Vastseliina), Võru maakond, Vastseliina vald
Illuka, Ida-Viru maakond, Illuka vald
Illurma, Harju maakond, Keila vald
Ilmandu, Harju maakond, Harku vald
Ilmatsalu küla, Tartu maakond, Tähtvere vald
Ilmaste, Ida-Viru maakond, Sonda vald
Ilmatsalu, Tartu maakond, Tähtvere vald
Ilmjärve, Valga maakond, Otepää vald
Ilpla, Saare maakond, Pihtla vald
Ilumäe, Lääne-Viru maakond, Vihula vald
Ilvese, Pärnu maakond, Surju vald
Imara, Saare maakond, Salme vald
Imastu, Lääne-Viru maakond, Tapa vald
Imatu, Ida-Viru maakond, Iisaku vald
Imavere, Järva maakond, Imavere vald
Imavere (Orissaare), Saare maakond, Orissaare vald
Imste, Tartu maakond, Võnnu vald
Imukvere, Jõgeva maakond, Palamuse vald
Imukvere (Väike-Maarja), Lääne-Viru maakond, Väike-Maarja vald
Inda, Rapla maakond, Märjamaa vald
Indra küla, Võru maakond, Vastseliina vald
Ingküla, Lääne maakond, Oru vald
Ingliste, Rapla maakond, Kehtna vald
Inju, Lääne-Viru maakond, Vinni vald
Intsu, Viljandi maakond, Paistu vald
Irase, Saare maakond, Kaarma vald
Iravere, Jõgeva maakond, Torma vald
Irta, Pärnu maakond, Koonga vald
Iru, Harju maakond, Jõelähtme vald
Iruste, Saare maakond, Pöide vald
Irvala, Ida-Viru maakond, Lüganuse vald
Isabella küla, Hiiu maakond, Kõrgessaare vald
Iska, Pärnu maakond, Koonga vald
Issaku, Tartu maakond, Võnnu vald
Ivaski, Viljandi maakond, Suure-Jaani vald
Ivaste, Tartu maakond, Kambja vald

J


Jaagupi, Pärnu maakond, Häädemeeste vald
Jaakna, Lääne maakond, Risti vald
Jaama (Illuka), Ida-Viru maakond, Illuka vald
Jaama (Saare), Jõgeva maakond, Saare vald
Jaamaküla, Pärnu maakond, Surju vald
Jaani, Saare maakond, Orissaare vald
Jaanika, Harju maakond, Nissi vald
Jaanikese, Valga maakond, Tõlliste vald
Jaanikeste, Põlva maakond, Räpina vald
Jaanimäe (Haanja), Võru maakond, Haanja vald
Jaanimäe (Meremäe), Võru maakond, Meremäe vald
Jaanimõisa, Põlva maakond, Mooste vald
Jaanipeebu, Võru maakond, Rõuge vald
Jaaniveski, Rapla maakond, Märjamaa vald
Jabara, Ida-Viru maakond, Lüganuse vald
Jakobimõisa, Viljandi maakond, Tarvastu vald
Jalalõpe, Järva maakond, Järva-Jaani vald
Jalametsa, Järva maakond, Imavere vald
Jalase, Rapla maakond, Raikküla vald
Jalgsema, Järva maakond, Järva-Jaani vald
Jalukse, Lääne maakond, Oru vald
Jaluse, Rapla maakond, Juuru vald
Jantra, Põlva maakond, Orava vald
Jaska, Viljandi maakond, Suure-Jaani vald
Jauni, Saare maakond, Mustjala vald
Jausa, Hiiu maakond, Emmaste vald
Jeedasküla, Võru maakond, Vastseliina vald
Jeti, Valga maakond, Hummuli vald
Joandu, Lääne-Viru maakond, Vihula vald
Joaveski, Harju maakond, Kuusalu vald
Joonuse, Pärnu maakond, Koonga vald
Joosu, Põlva maakond, Laheda vald
Jootme, Saare maakond, Kaarma vald
Jootme (Tapa), Lääne-Viru maakond, Tapa vald
Juba, Võru maakond, Võru vald
Jugu, Võru maakond, Rõuge vald
Juminda, Harju maakond, Kuusalu vald
Juraski, Võru maakond, Vastseliina vald
Jursi, Saare maakond, Valjala vald
Juula (Rapla), Rapla maakond, Rapla vald
Juula (Tabivere), Jõgeva maakond, Tabivere vald
Juuliku, Harju maakond, Saku vald
Juusa, Võru maakond, Meremäe vald
Jõe (Kaarma), Saare maakond, Kaarma vald
Jõe (Laimjala), Saare maakond, Laimjala vald
Jõeküla (Koeru), Järva maakond, Koeru vald
Jõeküla (Käina), Hiiu maakond, Käina vald
Jõeküla (Käru), Rapla maakond, Käru vald
Jõeküla (Viiratsi), Viljandi maakond, Viiratsi vald
Jõelepa, Saare maakond, Valjala vald
Jõelähtme, Harju maakond, Jõelähtme vald
Jõemetsa, Ida-Viru maakond, Lohusuu vald
Jõempa, Saare maakond, Kärla vald
Jõepera (Antsla), Võru maakond, Antsla vald
Jõepera (Meeksi), Tartu maakond, Meeksi vald
Jõepere, Lääne-Viru maakond, Kadrina vald
Jõeranna, Hiiu maakond, Kõrgessaare vald
Jõesse, Lääne maakond, Martna vald
Jõesuu (Jõelähtme), Harju maakond, Jõelähtme vald
Jõesuu (Kõrgessaare), Hiiu maakond, Kõrgessaare vald
Jõesuu (Tori), Pärnu maakond, Tori vald
Jõetaguse (Kadrina), Lääne-Viru maakond, Kadrina vald
Jõetaguse (Mäetaguse), Ida-Viru maakond, Mäetaguse vald
Jõevaara, Põlva maakond, Veriora vald
Jõeveere, Põlva maakond, Veriora vald
Jõeääre, Rapla maakond, Märjamaa vald
Jõgehara, Põlva maakond, Kanepi vald
Jõgela, Saare maakond, Lümanda vald
Jõgeveste, Valga maakond, Helme vald
Jõgisoo (Ambla), Järva maakond, Ambla vald
Jõgisoo (Kullamaa), Lääne maakond, Kullamaa vald
Jõgisoo (Saue), Harju maakond, Saue vald
Jõhvi küla, Ida-Viru maakond, Jõhvi vald
Jõiste, Saare maakond, Leisi vald
Jõksi (Kanepi), Põlva maakond, Kanepi vald
Jõksi (Meremäe), Võru maakond, Meremäe vald
Jõuga, Ida-Viru maakond, Iisaku vald
Jõune, Jõgeva maakond, Puurmani vald
Jõusa, Tartu maakond, Tartu vald
Jõõdre, Lääne maakond, Ridala vald
Jõõpre, Pärnu maakond, Audru vald
Jädivere, Rapla maakond, Vigala vald
Jägala, Harju maakond, Jõelähtme vald
Jägala-Joa, Harju maakond, Jõelähtme vald
Jälevere, Viljandi maakond, Suure-Jaani vald
Jälgimäe, Harju maakond, Saku vald
Jämaja, Saare maakond, Torgu vald
Jämejala, Viljandi maakond, Pärsti vald
Jändja, Järva maakond, Türi vald
Jäneda, Lääne-Viru maakond, Tapa vald
Jänistvere, Pärnu maakond, Koonga vald
Järavere, Järva maakond, Imavere vald
Järise (Lihula), Lääne maakond, Lihula vald
Järise (Mustjala), Saare maakond, Mustjala vald
Järiste, Tartu maakond, Nõo vald
Järlepa, Rapla maakond, Juuru vald
Järni, Lääne-Viru maakond, Rakvere vald
Järsi, Harju maakond, Raasiku vald
Järsi (Tamsalu), Lääne-Viru maakond, Tamsalu vald
Järtsaare, Viljandi maakond, Kolga-Jaani vald
Järva-Madise, Järva maakond, Albu vald
Järvajõe, Lääne-Viru maakond, Tamsalu vald
Järvaküla, Tartu maakond, Puhja vald
Järve (Kohtla), Ida-Viru maakond, Kohtla vald
Järve (Koonga), Pärnu maakond, Koonga vald
Järve (Salme), Saare maakond, Salme vald
Järveküla (Orissaare), Saare maakond, Orissaare vald
Järveküla (Rae), Harju maakond, Rae vald
Järveküla (Rannu), Tartu maakond, Rannu vald
Järveküla (Tarvastu), Viljandi maakond, Tarvastu vald
Järvekülä, Võru maakond, Rõuge vald
Järvepalu, Võru maakond, Rõuge vald
Järvepera, Jõgeva maakond, Palamuse vald
Järvepää, Põlva maakond, Mikitamäe vald
Järvere, Võru maakond, Sõmerpalu vald
Järvselja, Tartu maakond, Meeksi vald
Jäärja, Pärnu maakond, Saarde vald
Jäätma (Rakke), Lääne-Viru maakond, Rakke vald
Jäätma (Sõmeru), Lääne-Viru maakond, Sõmeru vald
Jööri, Saare maakond, Valjala vald
Jüriküla, Jõgeva maakond, Puurmani vald

K


Kaagjärve, Valga maakond, Karula vald
Kaagna, Põlva maakond, Kanepi vald
Kaagu, Võru maakond, Vastseliina vald
Kaagvere, Tartu maakond, Mäksa vald
Kaagvere (Kanepi), Põlva maakond, Kanepi vald
Kaalepi, Järva maakond, Albu vald
Kaali, Saare maakond, Pihtla vald
Kaansoo, Pärnu maakond, Vändra vald
Kaaratautsa, Võru maakond, Haanja vald
Kaare, Lääne maakond, Martna vald
Kaarepere, Jõgeva maakond, Palamuse vald
Kaarli (Sõmeru), Lääne-Viru maakond, Sõmeru vald
Kaarli (Halliste), Viljandi maakond, Halliste vald
Kaarlijärve, Tartu maakond, Rannu vald
Kaarlimõisa, Tartu maakond, Mäksa vald
Kaarma, Saare maakond, Kaarma vald
Kaarmise, Saare maakond, Kaarma vald
Kaaru, Põlva maakond, Mooste vald
Kaaruka, Järva maakond, Roosna-Alliku vald
Kaasikaia, Ida-Viru maakond, Kohtla vald
Kaasiksaare, Lääne-Viru maakond, Laekvere vald
Kaasiku (Kasepää), Jõgeva maakond, Kasepää vald
Kaasiku (Kernu), Harju maakond, Kernu vald
Kaasiku (Käina), Hiiu maakond, Käina vald
Kaasiku (Martna), Lääne maakond, Martna vald
Kaasikvälja, Ida-Viru maakond, Kohtla vald
Kaatermu, Ida-Viru maakond, Illuka vald
Kaatsi, Tartu maakond, Kambja vald
Kaave, Jõgeva maakond, Pajusi vald
Kaavere (Kolga-Jaani), Viljandi maakond, Kolga-Jaani vald
Kaavere (Põltsamaa), Jõgeva maakond, Põltsamaa vald
Kaavere (Rakke), Lääne-Viru maakond, Rakke vald
Kaavi, Saare maakond, Torgu vald
Kabala (Türi), Järva maakond, Türi vald
Kabeli (Martna), Lääne maakond, Martna vald
Kabeli (Viru-Nigula), Lääne-Viru maakond, Viru-Nigula vald
Kabelimetsa, Ida-Viru maakond, Kohtla vald
Kaberla, Harju maakond, Kuusalu vald
Kaberneeme, Harju maakond, Jõelähtme vald
Kabila (Kernu), Harju maakond, Kernu vald
Kabila (Suure-Jaani), Viljandi maakond, Suure-Jaani vald
Kabina, Tartu maakond, Luunja vald
Kablaküla, Jõgeva maakond, Põltsamaa vald
Kabli, Pärnu maakond, Häädemeeste vald
Kablima, Pärnu maakond, Halinga vald
Kabrametsa, Lääne maakond, Ridala vald
Kabriste, Pärnu maakond, Audru vald
Kabuna, Hiiu maakond, Emmaste vald
Kadaja, Põlva maakond, Mooste vald
Kadaka (Kohila), Rapla maakond, Kohila vald
Kadaka (Rae), Harju maakond, Rae vald
Kadaka (Ridala), Lääne maakond, Ridala vald
Kadaka (Varbla), Pärnu maakond, Varbla vald
Kadapiku (Kadrina), Lääne-Viru maakond, Kadrina vald
Kadapiku (Tamsalu), Lääne-Viru maakond, Tamsalu vald
Kadarpiku, Lääne maakond, Taebla vald
Kaderna, Hiiu maakond, Emmaste vald
Kadiküla, Lääne-Viru maakond, Rakke vald
Kadila, Lääne-Viru maakond, Vinni vald
Kadja, Harju maakond, Kõue vald
Kadjaste, Pärnu maakond, Vändra vald
Kadrina (Pala), Jõgeva maakond, Pala vald
Kadõni, Võru maakond, Rõuge vald
Kaelase, Pärnu maakond, Halinga vald
Kaera, Jõgeva maakond, Jõgeva vald
Kaerepere küla, Rapla maakond, Kehtna vald
Kaeva, Lääne-Viru maakond, Tamsalu vald
Kaevere, Lääne maakond, Ridala vald
Kaevussaare, Ida-Viru maakond, Avinurme vald
Kagavere, Järva maakond, Järva-Jaani vald
Kaguvere, Rapla maakond, Märjamaa vald
Kahala (Koigi), Järva maakond, Koigi vald
Kahala (Kuusalu), Harju maakond, Kuusalu vald
Kahala (Türi), Järva maakond, Türi vald
Kahkva, Põlva maakond, Mikitamäe vald
Kahkva (Orava), Põlva maakond, Orava vald
Kahro, Võru maakond, Sõmerpalu vald
Kahru, Võru maakond, Rõuge vald
Kahtla, Saare maakond, Laimjala vald
Kahula, Ida-Viru maakond, Jõhvi vald
Kahutsi, Saare maakond, Pöide vald
Kaiavere (Palamuse), Jõgeva maakond, Palamuse vald
Kaiavere (Tabivere), Jõgeva maakond, Tabivere vald
Kaidma, Ida-Viru maakond, Illuka vald
Kaigepere, Rapla maakond, Raikküla vald
Kaigutsi, Hiiu maakond, Käina vald
Kaika, Võru maakond, Antsla vald
Kailuka, Saare maakond, Pihtla vald
Kaimi, Tartu maakond, Puhja vald
Kaimri, Saare maakond, Salme vald
Kaisa, Saare maakond, Leisi vald
Kaisma, Pärnu maakond, Vändra vald
Kaisvere, Saare maakond, Kaarma vald
Kaitsemõisa, Jõgeva maakond, Tabivere vald
Kajamaa, Harju maakond, Saku vald
Kaku (Lasva), Võru maakond, Lasva vald
Kaku (Rõuge), Võru maakond, Rõuge vald
Kakumetsa, Tartu maakond, Luunja vald
Kakumäe (Vinni), Lääne-Viru maakond, Vinni vald
Kakuna, Saare maakond, Pöide vald
Kakusuu, Põlva maakond, Orava vald
Kakuvälja, Lääne-Viru maakond, Vihula vald
Kalana (Kõrgessaare), Hiiu maakond, Kõrgessaare vald
Kalana (Pajusi), Jõgeva maakond, Pajusi vald
Kalatsova, Võru maakond, Meremäe vald
Kalbu, Rapla maakond, Kehtna vald
Kalbuse, Viljandi maakond, Tarvastu vald
Kalda, Pärnu maakond, Surju vald
Kaldemäe, Võru maakond, Haanja vald
Kalesi, Harju maakond, Raasiku vald
Kaleste, Hiiu maakond, Kõrgessaare vald
Kalevi, Rapla maakond, Rapla vald
Kalgi, Hiiu maakond, Pühalepa vald
Kaliküla, Jõgeva maakond, Põltsamaa vald
Kaliküla (Viru-Nigula), Lääne-Viru maakond, Viru-Nigula vald
Kalina, Ida-Viru maakond, Mäetaguse vald
Kalita, Pärnu maakond, Saarde vald
Kalitsa, Järva maakond, Koeru vald
Kalju (Kullamaa), Lääne maakond, Kullamaa vald
Kalju (Valjala), Saare maakond, Valjala vald
Kallaste (Haanja), Võru maakond, Haanja vald
Kallaste (Kihelkonna), Saare maakond, Kihelkonna vald
Kallaste (Muhu), Saare maakond, Muhu vald
Kallaste (Mõniste), Võru maakond, Mõniste vald
Kallavere, Harju maakond, Jõelähtme vald
Kallemäe, Saare maakond, Valjala vald
Kalli, Saare maakond, Valjala vald
Kalli (Koonga), Pärnu maakond, Koonga vald
Kalliküla, Valga maakond, Taheva vald
Kallivere, Jõgeva maakond, Saare vald
Kallukse, Lääne-Viru maakond, Kadrina vald
Kalma, Saare maakond, Orissaare vald
Kalmaküla, Ida-Viru maakond, Lohusuu vald
Kalmaru, Pärnu maakond, Vändra vald
Kalme (Helme), Valga maakond, Helme vald
Kalme (Kuusalu), Harju maakond, Kuusalu vald
Kalme (Põltsamaa), Jõgeva maakond, Põltsamaa vald
Kalme (Rõngu), Tartu maakond, Rõngu vald
Kalmu, Saare maakond, Kihelkonna vald
Kaloga, Võru maakond, Haanja vald
Kaluka, Võru maakond, Rõuge vald
Kalvi, Ida-Viru maakond, Aseri vald
Kalvre, Viljandi maakond, Halliste vald
Kamali, Pärnu maakond, Saarde vald
Kamara, Viljandi maakond, Abja vald
Kamariku, Lääne-Viru maakond, Rakke vald
Kamarna, Ida-Viru maakond, Illuka vald
Kammeri, Tartu maakond, Kambja vald
Kamnitsa, Põlva maakond, Orava vald
Kanaküla, Pärnu maakond, Saarde vald
Kanama, Harju maakond, Saku vald
Kanamardi, Pärnu maakond, Varbla vald
Kanapeeksi, Hiiu maakond, Kõrgessaare vald
Kanassaare, Põlva maakond, Mooste vald
Kanavere, Harju maakond, Kose vald
Kandiküla, Tartu maakond, Tähtvere vald
Kandla, Saare maakond, Kärla vald
Kandle, Lääne-Viru maakond, Haljala vald
Kangavitsa, Võru maakond, Meremäe vald
Kangru (Halinga), Pärnu maakond, Halinga vald
Kangru (Märjamaa), Rapla maakond, Märjamaa vald
Kangrussaare, Viljandi maakond, Kõo vald
Kangrusselja, Saare maakond, Pihtla vald
Kangsti, Võru maakond, Varstu vald
Kanguristi, Lääne-Viru maakond, Viru-Nigula vald
Kanissaare, Saare maakond, Pöide vald
Kannastiku, Lääne-Viru maakond, Vinni vald
Kannu (Lasva), Võru maakond, Lasva vald
Kannu (Võnnu), Tartu maakond, Võnnu vald
Kannuküla, Viljandi maakond, Tarvastu vald
Kantküla (Kõue), Harju maakond, Kõue vald
Kantküla (Rägavere), Lääne-Viru maakond, Rägavere vald
Kantküla (Torma), Jõgeva maakond, Torma vald
Kantsi, Saare maakond, Muhu vald
Kapera, Võru maakond, Vastseliina vald
Kapi, Saare maakond, Muhu vald
Kapra, Saare maakond, Laimjala vald
Kapsta, Tartu maakond, Konguta vald
Kapu, Järva maakond, Koeru vald
Karala, Saare maakond, Lümanda vald
Karamsina, Võru maakond, Meremäe vald
Karaski (Rõuge), Võru maakond, Rõuge vald
Karaski (Kõlleste), Põlva maakond, Kõlleste vald
Karba, Võru maakond, Rõuge vald
Kardla, Tartu maakond, Tähtvere vald
Kareda, Järva maakond, Kareda vald
Kareda (Orissaare), Saare maakond, Orissaare vald
Karepa, Lääne-Viru maakond, Vihula vald
Kargaja, Tartu maakond, Vara vald
Kargi, Saare maakond, Torgu vald
Karida, Saare maakond, Kärla vald
Karijärve, Tartu maakond, Konguta vald
Karilatsi (Kõlleste), Põlva maakond, Kõlleste vald
Karilatsi (Vastse-Kuuste), Põlva maakond, Vastse-Kuuste vald
Karilepa, Harju maakond, Padise vald
Karinu, Järva maakond, Järva-Jaani vald
Karinõmme, Pärnu maakond, Koonga vald
Karisilla, Põlva maakond, Mikitamäe vald
Karisöödi, Võru maakond, Mõniste vald
Karitsa (Rakvere), Lääne-Viru maakond, Rakvere vald
Karitsa (Kaiu), Rapla maakond, Kaiu vald
Karivärava, Lääne-Viru maakond, Rakvere vald
Karja, Saare maakond, Leisi vald
Karjaküla (Türi), Järva maakond, Türi vald
Karjamaa (Alajõe), Ida-Viru maakond, Alajõe vald
Karjasoo, Viljandi maakond, Suure-Jaani vald
Karjatnurme, Valga maakond, Helme vald
Karksi, Viljandi maakond, Karksi vald
Karkuse (Tapa), Lääne-Viru maakond, Tapa vald
Karkuse (Vinni), Lääne-Viru maakond, Vinni vald
Karla (Kose), Harju maakond, Kose vald
Karla (Rae), Harju maakond, Rae vald
Karoli, Ida-Viru maakond, Illuka vald
Karste, Põlva maakond, Kanepi vald
Karu küla, Valga maakond, Põdrala vald
Karuba, Pärnu maakond, Koonga vald
Karujärve, Saare maakond, Kihelkonna vald
Karula, Valga maakond, Karula vald
Karula (Saarepeedi), Viljandi maakond, Saarepeedi vald
Karula (Vihula), Lääne-Viru maakond, Vihula vald
Karunga, Lääne-Viru maakond, Rakvere vald
Karuse, Lääne maakond, Hanila vald
Karuste, Saare maakond, Torgu vald
Kasakova, Võru maakond, Meremäe vald
Kasari, Lääne maakond, Martna vald
Kasaritsa, Võru maakond, Võru vald
Kaseküla, Lääne maakond, Hanila vald
Kasemetsa, Harju maakond, Saku vald
Kasepere, Harju maakond, Padise vald
Kasepää küla, Jõgeva maakond, Kasepää vald
Kasevälja, Ida-Viru maakond, Iisaku vald
Kasispea, Harju maakond, Kuusalu vald
Kassari küla, Hiiu maakond, Käina vald
Kassema, Jõgeva maakond, Tabivere vald
Kassi (Urvaste), Võru maakond, Urvaste vald
Kassi (Paistu), Viljandi maakond, Paistu vald
Kassilaane, Põlva maakond, Räpina vald
Kassinurme, Jõgeva maakond, Jõgeva vald
Kassiratta, Valga maakond, Otepää vald
Kassivere, Jõgeva maakond, Palamuse vald
Kastamara, Võru maakond, Meremäe vald
Kasti, Rapla maakond, Märjamaa vald
Kasti (Kaarma), Saare maakond, Kaarma vald
Kastja, Lääne maakond, Kullamaa vald
Kastli, Tartu maakond, Tartu vald
Kastmekoja, Põlva maakond, Mooste vald
Kastna (Tõstamaa), Pärnu maakond, Tõstamaa vald
Kastna (Kehtna), Rapla maakond, Kehtna vald
Kastolatsi, Valga maakond, Otepää vald
Kastre, Tartu maakond, Mäksa vald
Kasvandu, Rapla maakond, Kaiu vald
Kata, Harju maakond, Kose vald
Katase, Ida-Viru maakond, Alajõe vald
Katela, Lääne-Viru maakond, Sõmeru vald
Katku, Lääne-Viru maakond, Sõmeru vald
Katsina, Harju maakond, Kõue vald
Kaubi (Kaarma), Saare maakond, Kaarma vald
Kaubi (Misso), Võru maakond, Misso vald
Kaubi (Põdrala), Valga maakond, Põdrala vald
Kauda, Tartu maakond, Vara vald
Kaude, Jõgeva maakond, Jõgeva vald
Kaugatoma, Saare maakond, Salme vald
Kaugu, Võru maakond, Rõuge vald
Kauksi (Mooste), Põlva maakond, Mooste vald
Kauksi (Iisaku), Ida-Viru maakond, Iisaku vald
Kaukvere, Lääne-Viru maakond, Vinni vald
Kaunispe, Saare maakond, Torgu vald
Kaunissaare, Harju maakond, Anija vald
Kauru, Jõgeva maakond, Pajusi vald
Kaurutootsi, Valga maakond, Otepää vald
Kause, Lääne maakond, Hanila vald
Kausi, Rapla maakond, Vigala vald
Kauste, Hiiu maakond, Kõrgessaare vald
Kautjala, Harju maakond, Rae vald
Kavandi, Saare maakond, Orissaare vald
Kavandu, Tartu maakond, Kambja vald
Kavaru, Pärnu maakond, Tõstamaa vald
Kavastu (Haljala), Lääne-Viru maakond, Haljala vald
Kavastu (Luunja), Tartu maakond, Luunja vald
Kavõldi, Võru maakond, Rõuge vald
Kedre, Lääne maakond, Taebla vald
Keedika, Lääne maakond, Oru vald
Keelva, Harju maakond, Keila vald
Keema, Võru maakond, Sõmerpalu vald
Keeni, Valga maakond, Sangaste vald
Keerba, Võru maakond, Meremäe vald
Keeri, Tartu maakond, Nõo vald
Kehala, Lääne-Viru maakond, Vinni vald
Kehila, Saare maakond, Kihelkonna vald
Kehra küla, Harju maakond, Anija vald
Kehtna-Nurme, Rapla maakond, Kehtna vald
Keibu, Harju maakond, Padise vald
Kelba, Rapla maakond, Rapla vald
Kellamäe (Kaarma), Saare maakond, Kaarma vald
Kellamäe (Rakke), Lääne-Viru maakond, Rakke vald
Kellassaare, Ida-Viru maakond, Tudulinna vald
Kellavere, Lääne-Viru maakond, Laekvere vald
Kellämäe, Võru maakond, Rõuge vald
Kelnase, Harju maakond, Viimsi vald
Kelu, Lääne maakond, Lihula vald
Kelvingi, Harju maakond, Viimsi vald
Kemba, Harju maakond, Kuusalu vald
Kenni, Rapla maakond, Kehtna vald
Keo, Rapla maakond, Raikküla vald
Keravere, Lääne maakond, Martna vald
Kerema, Hiiu maakond, Pühalepa vald
Kerepäälse, Võru maakond, Vastseliina vald
Keressaare, Tartu maakond, Vara vald
Kergatsi, Võru maakond, Haanja vald
Kergu, Pärnu maakond, Vändra vald
Kerguta, Lääne-Viru maakond, Tamsalu vald
Keri küla, Järva maakond, Koigi vald
Kerita, Viljandi maakond, Suure-Jaani vald
Kernu, Harju maakond, Kernu vald
Kersalu, Harju maakond, Keila vald
Kersleti, Lääne maakond, Vormsi vald
Keskküla (Märjamaa), Rapla maakond, Märjamaa vald
Keskküla (Martna), Lääne maakond, Martna vald
Kesklahe, Tartu maakond, Alatskivi vald
Keskranna, Saare maakond, Kaarma vald
Keskvere, Saare maakond, Pöide vald
Keskvere (Kaarma), Saare maakond, Kaarma vald
Keskvere (Martna), Lääne maakond, Martna vald
Kesse, Saare maakond, Muhu vald
Kestla, Ida-Viru maakond, Aseri vald
Kesu (Martna), Lääne maakond, Martna vald
Kesu (Vigala), Rapla maakond, Vigala vald
Ketneri, Tartu maakond, Nõo vald
Kibaru, Viljandi maakond, Suure-Jaani vald
Kibeküla, Viljandi maakond, Viiratsi vald
Kibena, Valga maakond, Puka vald
Kibuna, Harju maakond, Kernu vald
Kibura, Pärnu maakond, Koonga vald
Kidaste, Hiiu maakond, Kõrgessaare vald
Kidise, Pärnu maakond, Varbla vald
Kiduspe, Hiiu maakond, Kõrgessaare vald
Kihlepa, Pärnu maakond, Audru vald
Kihlevere, Lääne-Viru maakond, Kadrina vald
Kihme, Järva maakond, Roosna-Alliku vald
Kihmla, Harju maakond, Anija vald
Kiia, Harju maakond, Saue vald
Kiideva, Lääne maakond, Ridala vald
Kiidi, Võru maakond, Rõuge vald
Kiidjärve, Põlva maakond, Vastse-Kuuste vald
Kiigevere, Järva maakond, Imavere vald
Kiikla, Ida-Viru maakond, Mäetaguse vald
Kiilaspere, Rapla maakond, Märjamaa vald
Kiini, Viljandi maakond, Pärsti vald
Kiiova, Võru maakond, Meremäe vald
Kiirassaare, Saare maakond, Kihelkonna vald
Kiisa (Pärsti), Viljandi maakond, Pärsti vald
Kiisa (Saku), Harju maakond, Saku vald
Kiisa (Sauga), Pärnu maakond, Sauga vald
Kiisamaa, Pärnu maakond, Koonga vald
Kiisli, Jõgeva maakond, Saare vald
Kiislova, Võru maakond, Meremäe vald
Kiissa, Ida-Viru maakond, Avinurme vald
Kiiu-Aabla, Harju maakond, Kuusalu vald
Kiivera, Hiiu maakond, Kõrgessaare vald
Kikaste, Tartu maakond, Luunja vald
Kikepera, Pärnu maakond, Surju vald
Kikivere, Tartu maakond, Tartu vald
Kikka, Põlva maakond, Veriora vald
Kikkaoja, Võru maakond, Antsla vald
Kiksova, Võru maakond, Meremäe vald
Kiku, Lääne-Viru maakond, Kadrina vald
Kildemaa, Pärnu maakond, Tori vald
Kildu, Viljandi maakond, Suure-Jaani vald
Kilgi (Märjamaa), Rapla maakond, Märjamaa vald
Kilgi (Varbla), Pärnu maakond, Varbla vald
Kilksama, Pärnu maakond, Sauga vald
Killinge, Valga maakond, Õru vald
Kilomani, Võru maakond, Haanja vald
Kiltsi küla, Lääne maakond, Ridala vald
Kimalasõ, Võru maakond, Misso vald
Kingli, Saare maakond, Laimjala vald
Kingu, Viljandi maakond, Pärsti vald
Kinksi, Lääne maakond, Hanila vald
Kipastu, Tartu maakond, Rannu vald
Kipi, Saare maakond, Lümanda vald
Kiraste, Pärnu maakond, Tõstamaa vald
Kiratsi, Saare maakond, Kaarma vald
Kirbla, Lääne maakond, Lihula vald
Kirbu (Haanja), Võru maakond, Haanja vald
Kirbu (Karula), Valga maakond, Karula vald
Kirdalu, Harju maakond, Saku vald
Kirepi, Tartu maakond, Rõngu vald
Kirikla küla, Harju maakond, Kernu vald
Kirikuküla (Helme), Valga maakond, Helme vald
Kirikuküla (Lihula), Lääne maakond, Lihula vald
Kirikuküla (Kaarma), Saare maakond, Kaarma vald
Kirikuküla (Kärla), Saare maakond, Kärla vald
Kirikuküla (Urvaste), Võru maakond, Urvaste vald
Kirikumäe, Võru maakond, Vastseliina vald
Kirikumõisa, Pärnu maakond, Vändra vald
Kirikuvalla, Jõgeva maakond, Puurmani vald
Kirila, Järva maakond, Paide vald
Kirimäe, Lääne maakond, Taebla vald
Kirisaare, Järva maakond, Roosna-Alliku vald
Kiritu, Saare maakond, Pihtla vald
Kirivalla, Harju maakond, Kõue vald
Kirivere, Viljandi maakond, Kõo vald
Kirmsi, Põlva maakond, Veriora vald
Kirna (Martna), Lääne maakond, Martna vald
Kirna (Märjamaa), Rapla maakond, Märjamaa vald
Kirna (Türi), Järva maakond, Türi vald
Kirtsi, Jõgeva maakond, Pala vald
Kiruma, Saare maakond, Mustjala vald
Kirumpää, Võru maakond, Võru vald
Kiruvere, Harju maakond, Kõue vald
Kiska, Lääne maakond, Hanila vald
Kisuvere, Lääne-Viru maakond, Haljala vald
Kitsa, Hiiu maakond, Emmaste vald
Kitseküla, Tartu maakond, Haaslava vald
Kitsemetsa, Lääne-Viru maakond, Rakke vald
Kitsõ, Võru maakond, Meremäe vald
Kiuma, Põlva maakond, Põlva vald
Kiva, Lääne-Viru maakond, Vihula vald
Kivi-Vigala, Rapla maakond, Vigala vald
Kivijärve, Jõgeva maakond, Jõgeva vald
Kiviküla (Ridala), Lääne maakond, Ridala vald
Kiviküla (Viru-Nigula), Lääne-Viru maakond, Viru-Nigula vald
Kiviküla (Õru), Valga maakond, Õru vald
Kiviloo, Harju maakond, Raasiku vald
Kivilõppe, Viljandi maakond, Tarvastu vald
Kivimäe, Jõgeva maakond, Palamuse vald
Kivinõmme, Ida-Viru maakond, Illuka vald
Kiviora, Võru maakond, Misso vald
Kivitammi, Harju maakond, Nissi vald
Kleemu, Hiiu maakond, Käina vald
Kliima küla, Põlva maakond, Orava vald
Klistina, Võru maakond, Meremäe vald
Kloodi, Lääne-Viru maakond, Rakvere vald
Kloogaranna, Harju maakond, Keila vald
Kloostri, Lääne maakond, Lihula vald
Kobilu, Tartu maakond, Konguta vald
Kobra küla, Pärnu maakond, Vändra vald
Kobratu, Tartu maakond, Tartu vald
Kobru, Harju maakond, Padise vald
Kobruvere, Viljandi maakond, Suure-Jaani vald
Kodasema, Järva maakond, Roosna-Alliku vald
Kodasoo, Harju maakond, Kuusalu vald
Kodavere, Jõgeva maakond, Pala vald
Kodesmaa, Pärnu maakond, Halinga vald
Kodeste, Hiiu maakond, Kõrgessaare vald
Kodijärve, Tartu maakond, Kambja vald
Kodila, Rapla maakond, Rapla vald
Kodila-Metsküla, Rapla maakond, Rapla vald
Kodismaa, Jõgeva maakond, Torma vald
Koela, Lääne maakond, Taebla vald
Koemetsa, Võru maakond, Mõniste vald
Koeravere, Lääne-Viru maakond, Vinni vald
Koeri, Pärnu maakond, Varbla vald
Kogri, Hiiu maakond, Käina vald
Kogrõ, Võru maakond, Rõuge vald
Kogula (Kärla), Saare maakond, Kärla vald
Kogula (Valjala), Saare maakond, Valjala vald
Koguva, Saare maakond, Muhu vald
Kohala, Lääne-Viru maakond, Sõmeru vald
Kohala-Eesküla, Lääne-Viru maakond, Sõmeru vald
Kohatu (Kernu), Harju maakond, Kernu vald
Kohatu (Märjamaa), Rapla maakond, Märjamaa vald
Koheri, Lääne maakond, Ridala vald
Kohtla, Ida-Viru maakond, Kohtla vald
Kohtru, Rapla maakond, Märjamaa vald
Koidma, Hiiu maakond, Kõrgessaare vald
Koidu (Kaarma), Saare maakond, Kaarma vald
Koidu (Ridala), Lääne maakond, Ridala vald
Koidu (Saue), Harju maakond, Saue vald (loodi 2012)
Koidu (Tarvastu), Viljandi maakond, Tarvastu vald
Koidu-Ellavere, Järva maakond, Koeru vald
Koiduküla, Lääne-Viru maakond, Tamsalu vald
Koidula (Värska), Põlva maakond, Värska vald
Koidula (Kaarma), Saare maakond, Kaarma vald
Koiduvälja, Saare maakond, Leisi vald
Koigera, Põlva maakond, Kanepi vald
Koigi, Järva maakond, Koigi vald
Koigi (Rapla), Rapla maakond, Rapla vald
Koigi (Pöide), Saare maakond, Pöide vald
Koigu (Otepää), Valga maakond, Otepää vald
Koigu (Urvaste), Võru maakond, Urvaste vald
Koikküla, Valga maakond, Taheva vald
Koikla, Saare maakond, Leisi vald
Koikse, Rapla maakond, Raikküla vald
Koila (Jõelähtme), Harju maakond, Jõelähtme vald
Koila (Rakke), Lääne-Viru maakond, Rakke vald
Koila (Viru-Nigula), Lääne-Viru maakond, Viru-Nigula vald
Koimla, Saare maakond, Lümanda vald
Koimula, Jõgeva maakond, Torma vald
Koipsi, Harju maakond, Jõelähtme vald
Koitjärve, Harju maakond, Kuusalu vald
Koiva (Taheva), Valga maakond, Taheva vald
Kojastu, Rapla maakond, Vigala vald
Kokanurga, Jõgeva maakond, Pala vald
Kokaviidika, Viljandi maakond, Saarepeedi vald
Koke, Tartu maakond, Haaslava vald
Koki, Saare maakond, Lümanda vald
Kokora, Tartu maakond, Alatskivi vald
Kokre, Lääne maakond, Martna vald
Koksi, Saare maakond, Valjala vald
Koksvere, Viljandi maakond, Kõo vald
Kokuta, Lääne maakond, Hanila vald
Kokõ, Võru maakond, Rõuge vald
Kokõjüri, Võru maakond, Rõuge vald
Kokõmäe, Võru maakond, Rõuge vald
Koldamäe, Ida-Viru maakond, Iisaku vald
Kolepi, Võru maakond, Võru vald
Kolga (Käina), Hiiu maakond, Käina vald
Kolga (Nõo), Tartu maakond, Nõo vald
Kolga (Rõuge), Võru maakond, Rõuge vald
Kolga-Aabla, Harju maakond, Kuusalu vald
Kolgaküla, Harju maakond, Kuusalu vald
Kolgu, Harju maakond, Kuusalu vald
Kolila, Lääne maakond, Ridala vald
Koljaku, Lääne-Viru maakond, Vihula vald
Koljala, Ida-Viru maakond, Sonda vald
Kolli, Valga maakond, Puka vald
Kollino, Võru maakond, Antsla vald
Kolodavitsa, Põlva maakond, Värska vald
Koloreino, Võru maakond, Võru vald
Kolossova, Põlva maakond, Värska vald
Kolu (Kose), Harju maakond, Kose vald
Kolu (Ridala), Lääne maakond, Ridala vald
Kolu (Türi), Järva maakond, Türi vald
Koluta, Rapla maakond, Märjamaa vald
Koluvere (Kullamaa), Lääne maakond, Kullamaa vald
Koluvere (Rakke), Lääne-Viru maakond, Rakke vald
Komsi, Valga maakond, Puka vald
Konguta, Tartu maakond, Konguta vald
Konju, Ida-Viru maakond, Toila vald
Konnapere, Rapla maakond, Vigala vald
Konsu, Ida-Viru maakond, Illuka vald
Konuvere, Rapla maakond, Märjamaa vald
Koobassaare, Valga maakond, Karula vald
Koogi (Jõelähtme), Harju maakond, Jõelähtme vald
Koogi (Tabivere), Jõgeva maakond, Tabivere vald
Koogimäe, Rapla maakond, Kehtna vald
Koogiste, Rapla maakond, Kehtna vald
Koogu, Ida-Viru maakond, Aseri vald
Kookla, Viljandi maakond, Pärsti vald
Kooli, Põlva maakond, Valgjärve vald
Koolimäe, Lääne-Viru maakond, Vihula vald
Koolma (Maidla), Ida-Viru maakond, Maidla vald
Koolma, Põlva maakond, Veriora vald
Koolmajärve, Põlva maakond, Veriora vald
Koonga, Pärnu maakond, Koonga vald
Koonu, Lääne-Viru maakond, Väike-Maarja vald
Koopsi, Tartu maakond, Rannu vald
Kooraste, Põlva maakond, Kanepi vald
Koordi, Järva maakond, Roosna-Alliku vald
Koorküla, Valga maakond, Helme vald
Koorla, Võru maakond, Misso vald
Koorvere, Põlva maakond, Vastse-Kuuste vald
Koosa, Tartu maakond, Vara vald
Koosalaane, Tartu maakond, Vara vald
Kootsi, Viljandi maakond, Suure-Jaani vald
Koovi, Saare maakond, Lümanda vald
Koovälja, Lääne-Viru maakond, Sõmeru vald
Kopa, Hiiu maakond, Kõrgessaare vald
Kopli (Leisi), Saare maakond, Leisi vald
Kopli (Lüganuse), Ida-Viru maakond, Lüganuse vald
Kopli (Rae), Harju maakond, Rae vald
Koplitaguse, Lääne-Viru maakond, Tamsalu vald
Koppelmaa, Harju maakond, Saue vald
Korba, Järva maakond, Paide vald
Korela, Põlva maakond, Värska vald
Korgõmõisa, Põlva maakond, Orava vald
Korgõssaarõ, Võru maakond, Misso vald
Korijärve, Valga maakond, Tõlliste vald
Korju, Pärnu maakond, Varbla vald
Korjuse, Lääne-Viru maakond, Vihula vald
Korkuna, Valga maakond, Taheva vald
Kornitsa, Võru maakond, Vastseliina vald
Korski, Võru maakond, Meremäe vald
Koruste, Tartu maakond, Rõngu vald
Kose (Jõhvi), Ida-Viru maakond, Jõhvi vald
Kose (Pajusi), Jõgeva maakond, Pajusi vald
Kose (Vändra), Pärnu maakond, Vändra vald
Koseveski, Jõgeva maakond, Saare vald
Kosova, Põlva maakond, Ahja vald
Kossa, Võru maakond, Misso vald
Kosta, Lääne-Viru maakond, Vihula vald
Kostiranna, Harju maakond, Jõelähtme vald
Kostkova, Põlva maakond, Värska vald
Kosu, Harju maakond, Kuusalu vald
Kotinuka, Ida-Viru maakond, Jõhvi vald
Kotka (Haanja), Võru maakond, Haanja vald
Kotka (Kuusalu), Harju maakond, Kuusalu vald
Kotlandi, Saare maakond, Lümanda vald
Kotsma, Saare maakond, Kihelkonna vald
Kraavi, Võru maakond, Antsla vald
Krabi küla, Võru maakond, Varstu vald
Krei, Harju maakond, Kose vald
Kremessova, Põlva maakond, Värska vald
Kriguli, Võru maakond, Haanja vald
Kriilevälja, Järva maakond, Paide vald
Kriimani, Tartu maakond, Haaslava vald
Kriiva, Võru maakond, Misso vald
Krootuse, Põlva maakond, Kõlleste vald
Krundiküla, Pärnu maakond, Häädemeeste vald
Krüüdneri, Põlva maakond, Valgjärve vald
Kudani, Lääne maakond, Noarootsi vald
Kudina, Jõgeva maakond, Palamuse vald
Kudruküla, Ida-Viru maakond, Vaivara vald
Kugalepa, Saare maakond, Mustjala vald
Kuhjavere, Viljandi maakond, Suure-Jaani vald
Kuhu, Pärnu maakond, Koonga vald
Kuiandi, Võru maakond, Haanja vald
Kuiaru, Pärnu maakond, Tori vald
Kuiavere, Viljandi maakond, Suure-Jaani vald
Kuie, Lääne-Viru maakond, Tamsalu vald
Kuigatsi, Valga maakond, Puka vald
Kuigõ, Võru maakond, Meremäe vald
Kuijõe, Lääne maakond, Risti vald
Kuimetsa, Rapla maakond, Kaiu vald
Kuiste, Saare maakond, Valjala vald
Kuivajõe, Harju maakond, Kose vald
Kuivastu, Saare maakond, Muhu vald
Kuke (Hanila), Lääne maakond, Hanila vald
Kuke, Saare maakond, Kaarma vald
Kukepala, Harju maakond, Kõue vald
Kukevere, Järva maakond, Ambla vald
Kukka, Hiiu maakond, Pühalepa vald
Kuklase, Võru maakond, Haanja vald
Kuklasõ, Võru maakond, Rõuge vald
Kukruse, Ida-Viru maakond, Kohtla vald
Kuksema, Järva maakond, Järva-Jaani vald
Kuksina, Võru maakond, Meremäe vald
Kuku, Rapla maakond, Rapla vald
Kukulinna, Tartu maakond, Tartu vald
Kuldre, Võru maakond, Urvaste vald
Kulina, Lääne-Viru maakond, Vinni vald
Kulja, Ida-Viru maakond, Maidla vald
Kulla, Viljandi maakond, Halliste vald
Kullaaru, Lääne-Viru maakond, Rakvere vald
Kullaga, Tartu maakond, Kambja vald
Kullamaa, Lääne maakond, Kullamaa vald
Kullametsa, Lääne maakond, Kullamaa vald
Kullamäe (Jõelähtme), Harju maakond, Jõelähtme vald
Kullamäe (Veriora), Põlva maakond, Veriora vald
Kullenga, Lääne-Viru maakond, Tamsalu vald
Kulli (Hummuli), Valga maakond, Hummuli vald
Kulli (Kärla), Saare maakond, Kärla vald
Kulli (Lümanda), Saare maakond, Lümanda vald
Kulli (Raasiku), Harju maakond, Raasiku vald
Kulli (Rannu), Tartu maakond, Rannu vald
Kulli (Varbla), Pärnu maakond, Varbla vald
Kullimaa (Vändra), Pärnu maakond, Vändra vald
Kullimaa (Käru), Rapla maakond, Käru vald
Kulna, Harju maakond, Keila vald
Kuluse, Lääne maakond, Martna vald
Kumma, Rapla maakond, Kehtna vald
Kumna, Harju maakond, Harku vald
Kunda küla, Lääne-Viru maakond, Viru-Nigula vald
Kundruse, Põlva maakond, Värska vald
Kundsa, Võru maakond, Misso vald
Kungi, Valga maakond, Põdrala vald
Kungla (Kaarma), Saare maakond, Kaarma vald
Kungla (Valjala), Saare maakond, Valjala vald
Kunila, Lääne maakond, Lihula vald
Kuninga (Halinga), Pärnu maakond, Halinga vald
Kuninga (Kõpu), Viljandi maakond, Kõpu vald
Kuningaküla, Ida-Viru maakond, Illuka vald
Kuningamäe, Jõgeva maakond, Põltsamaa vald
Kuninguste, Saare maakond, Orissaare vald
Kuningvere, Tartu maakond, Alatskivi vald
Kunksilla, Põlva maakond, Veriora vald
Kunsu, Rapla maakond, Märjamaa vald
Kupu, Harju maakond, Kuusalu vald
Kuralase, Saare maakond, Kihelkonna vald
Kureküla (Puhja), Tartu maakond, Puhja vald
Kurelaane, Tartu maakond, Konguta vald
Kuremetsa, Saare maakond, Kihelkonna vald
Kuremäe, Ida-Viru maakond, Illuka vald
Kurena, Pärnu maakond, Are vald
Kurenurme, Võru maakond, Sõmerpalu vald
Kurepalu, Tartu maakond, Haaslava vald
Kurese, Pärnu maakond, Koonga vald
Kuressaare küla, Viljandi maakond, Tarvastu vald
Kurevere (Kihelkonna), Saare maakond, Kihelkonna vald
Kurevere (Kiili), Harju maakond, Kiili vald
Kurevere (Martna), Lääne maakond, Martna vald
Kurevere (Sangaste), Valga maakond, Sangaste vald
Kurevere (Vigala), Rapla maakond, Vigala vald
Kurgja, Pärnu maakond, Vändra vald
Kurgjärve, Võru maakond, Rõuge vald
Kurgla, Harju maakond, Raasiku vald
Kuri küla, Hiiu maakond, Pühalepa vald
Kurisoo, Järva maakond, Ambla vald
Kurista (Jõgeva), Jõgeva maakond, Jõgeva vald
Kurista (Võnnu), Tartu maakond, Võnnu vald
Kuriste, Hiiu maakond, Käina vald
Kurisu (Emmaste), Hiiu maakond, Emmaste vald
Kurisu (Kõrgessaare), Hiiu maakond, Kõrgessaare vald
Kurkse, Harju maakond, Padise vald
Kurla, Järva maakond, Türi vald
Kurna, Harju maakond, Rae vald
Kurna (Viru-Nigula), Lääne-Viru maakond, Viru-Nigula vald
Kurnuvere, Viljandi maakond, Suure-Jaani vald
Kursi (Kuusalu), Harju maakond, Kuusalu vald
Kursi (Puurmani), Jõgeva maakond, Puurmani vald
Kursi (Tamsalu), Lääne-Viru maakond, Tamsalu vald
Kurtna (Illuka), Ida-Viru maakond, Illuka vald
Kurtna (Saku), Harju maakond, Saku vald
Kurtna (Väike-Maarja), Lääne-Viru maakond, Väike-Maarja vald
Kuru (Iisaku), Ida-Viru maakond, Iisaku vald
Kuru (Tapa), Lääne-Viru maakond, Tapa vald
Kurvitsa, Võru maakond, Rõuge vald
Kurõ, Võru maakond, Misso vald
Kusma (Vara), Tartu maakond, Vara vald
Kusma (Võru), Võru maakond, Võru vald
Kusnetsova, Võru maakond, Meremäe vald
Kustja, Harju maakond, Kernu vald
Kutsala, Lääne-Viru maakond, Viru-Nigula vald
Kuuda, Võru maakond, Rõuge vald
Kuudeküla, Viljandi maakond, Viiratsi vald
Kuumi, Saare maakond, Kihelkonna vald
Kuura (Haanja), Võru maakond, Haanja vald
Kuura (Viru-Nigula), Lääne-Viru maakond, Viru-Nigula vald
Kuusalu küla, Harju maakond, Kuusalu vald
Kuuse, Saare maakond, Kärla vald
Kuusemäe, Harju maakond, Anija vald
Kuusiku (Emmaste), Hiiu maakond, Emmaste vald
Kuusiku (Kihelkonna), Saare maakond, Kihelkonna vald
Kuusiku (Pihtla), Saare maakond, Pihtla vald
Kuusiku (Vara), Tartu maakond, Vara vald
Kuusiku-Nõmme, Rapla maakond, Rapla vald
Kuusna, Järva maakond, Koeru vald
Kuusnõmme, Saare maakond, Lümanda vald
Kuutsi, Võru maakond, Mõniste vald
Kõdesi, Tartu maakond, Alatskivi vald
Kõdu küla, Rapla maakond, Käru vald
Kõduküla (Tabivere), Jõgeva maakond, Tabivere vald
Kõduküla (Rõngu), Tartu maakond, Rõngu vald
Kõera, Lääne maakond, Hanila vald
Kõidama, Viljandi maakond, Suure-Jaani vald
Kõiguste, Saare maakond, Laimjala vald
Kõima (Audru), Pärnu maakond, Audru vald
Kõima (Koonga), Pärnu maakond, Koonga vald
Kõinastu, Saare maakond, Orissaare vald
Kõivsaare, Põlva maakond, Orava vald
Kõivu, Tartu maakond, Luunja vald
Kõivuküla, Tartu maakond, Haaslava vald
Kõlbi, Võru maakond, Urvaste vald
Kõldu, Lääne-Viru maakond, Haljala vald
Kõliküla, Põlva maakond, Orava vald
Kõljala, Saare maakond, Pihtla vald
Kõlunõmme, Hiiu maakond, Pühalepa vald
Kõmmaste, Harju maakond, Padise vald
Kõmmusselja, Hiiu maakond, Emmaste vald
Kõmsi, Lääne maakond, Hanila vald
Kõnnu (Kuusalu), Harju maakond, Kuusalu vald
Kõnnu (Pihtla), Saare maakond, Pihtla vald
Kõnnu (Räpina), Põlva maakond, Räpina vald
Kõnnu (Torma), Jõgeva maakond, Torma vald
Kõnnu (Valjala), Saare maakond, Valjala vald
Kõnnu (Võnnu), Tartu maakond, Võnnu vald
Kõnnu (Vändra), Pärnu maakond, Vändra vald
Kõnnujõe, Jõgeva maakond, Tabivere vald
Kõo, Viljandi maakond, Kõo vald
Kõo (Vastseliina), Võru maakond, Vastseliina vald
Kõola, Jõgeva maakond, Jõgeva vald
Kõomäe, Võru maakond, Haanja vald
Kõpsta, Lääne-Viru maakond, Rakke vald
Kõpu (Kõrgessaare), Hiiu maakond, Kõrgessaare vald
Kõpu (Pajusi), Jõgeva maakond, Pajusi vald
Kõpu (Tõstamaa), Pärnu maakond, Tõstamaa vald
Kõrbja, Rapla maakond, Kehtna vald
Kõrenduse, Jõgeva maakond, Tabivere vald
Kõrgemäe, Lääne-Viru maakond, Rakvere vald
Kõrgepalu, Võru maakond, Varstu vald
Kõrgessaare, Hiiu maakond, Kõrgessaare vald
Kõrgu, Rapla maakond, Rapla vald
Kõriska, Saare maakond, Valjala vald
Kõrkküla, Saare maakond, Kärla vald
Kõrkküla (Aseri), Ida-Viru maakond, Aseri vald
Kõrkküla (Kambja), Tartu maakond, Kambja vald
Kõrkküla (Pajusi), Jõgeva maakond, Pajusi vald
Kõrkvere, Saare maakond, Pöide vald
Kõrma, Lääne-Viru maakond, Rägavere vald
Kõrsa, Pärnu maakond, Tori vald
Kõrtsialuse, Ida-Viru maakond, Aseri vald
Kõrtsuotsa, Rapla maakond, Märjamaa vald
Kõruse, Saare maakond, Kihelkonna vald
Kõrve (Avinurme), Ida-Viru maakond, Avinurme vald
Kõrve (Vastseliina), Võru maakond, Vastseliina vald
Kõrveküla (Kadrina), Lääne-Viru maakond, Kadrina vald
Kõrveküla (Tapa), Lääne-Viru maakond, Tapa vald
Kõrvemetsa, Ida-Viru maakond, Avinurme vald
Kõrvenurga, Harju maakond, Kõue vald
Kõrvetaguse, Rapla maakond, Raikküla vald
Kõue, Harju maakond, Kõue vald
Kõvaküla, Viljandi maakond, Karksi vald
Kõvera, Põlva maakond, Orava vald
Kõveri, Pärnu maakond, Surju vald
Kõveriku, Ida-Viru maakond, Avinurme vald
Kõõru, Saare maakond, Kihelkonna vald
Kõõru (Meremäe), Võru maakond, Meremäe vald
Käbiküla (Kehtna), Rapla maakond, Kehtna vald
Käbiküla (Märjamaa), Rapla maakond, Märjamaa vald
Käbli, Võru maakond, Misso vald
Kädva, Rapla maakond, Käru vald
Käesalu, Harju maakond, Keila vald
Käesla, Saare maakond, Kärla vald
Kähri (Puka), Valga maakond, Puka vald
Kähri (Põlva), Põlva maakond, Põlva vald
Kähri (Rõuge), Võru maakond, Rõuge vald
Kähu, Valga maakond, Helme vald
Käku, Saare maakond, Kaarma vald
Kämara, Tartu maakond, Laeva vald
Kändliku, Rapla maakond, Käru vald
Kängsepä, Võru maakond, Rõuge vald
Kännuküla, Lääne-Viru maakond, Väike-Maarja vald
Käo (Laimjala), Saare maakond, Laimjala vald
Käo (Rõngu), Tartu maakond, Rõngu vald
Käpa, Võru maakond, Vastseliina vald
Käpla, Lääne maakond, Ridala vald
Kärasi, Ida-Viru maakond, Lohusuu vald
Kärbla, Lääne maakond, Oru vald
Kärbu, Pärnu maakond, Audru vald
Kärde, Jõgeva maakond, Jõgeva vald
Kärdu, Saare maakond, Kaarma vald
Kärdu (Lümanda), Saare maakond, Lümanda vald
Kärevere (Laeva), Tartu maakond, Laeva vald
Kärevere (Suure-Jaani), Viljandi maakond, Suure-Jaani vald
Kärevere (Türi), Järva maakond, Türi vald
Kärgula, Võru maakond, Sõmerpalu vald
Kärinä, Võru maakond, Misso vald
Käriselja, Rapla maakond, Märjamaa vald
Kärkna, Tartu maakond, Tartu vald
Kärksi, Jõgeva maakond, Tabivere vald
Kärmu, Lääne-Viru maakond, Haljala vald
Kärnamäe, Võru maakond, Võru vald
Kärneri, Saare maakond, Pöide vald
Kärpla, Rapla maakond, Kehtna vald
Kärsa (Ahja), Põlva maakond, Ahja vald
Kärsa (Väike-Maarja), Lääne-Viru maakond, Väike-Maarja vald
Kärstna, Viljandi maakond, Tarvastu vald
Kärsu, Pärnu maakond, Saarde vald
Käru (Väike-Maarja), Lääne-Viru maakond, Väike-Maarja vald
Käru (Varbla), Pärnu maakond, Varbla vald
Käsmu, Lääne-Viru maakond, Vihula vald
Käsukonna, Järva maakond, Imavere vald
Kääni, Tartu maakond, Nõo vald
Käänu, Võru maakond, Haanja vald
Kääpa (Lasva), Võru maakond, Lasva vald
Kääpa (Saare), Jõgeva maakond, Saare vald
Kääraku, Võru maakond, Haanja vald
Käärikmäe, Valga maakond, Karula vald
Kääriku, Valga maakond, Otepää vald
Käätso, Võru maakond, Võru vald
Köisi, Järva maakond, Kareda vald
Köstrimäe, Põlva maakond, Räpina vald
Kübassaare, Saare maakond, Pöide vald
Küdema, Saare maakond, Mustjala vald
Kühmamäe, Võru maakond, Lasva vald
Kükita, Jõgeva maakond, Kasepää vald
Kükitaja, Tartu maakond, Tartu vald
Külaaseme, Tartu maakond, Konguta vald
Külaküla, Hiiu maakond, Emmaste vald
Külama, Hiiu maakond, Emmaste vald
Külaoru, Võru maakond, Vastseliina vald
Külasema, Saare maakond, Muhu vald
Külitse, Tartu maakond, Ülenurme vald
Küllätüvä, Võru maakond, Meremäe vald
Külma (Haanja), Võru maakond, Haanja vald
Külma (Leisi), Saare maakond, Leisi vald
Külmaallika, Harju maakond, Kuusalu vald
Kündja, Võru maakond, Vastseliina vald
Küti (Kareda), Järva maakond, Kareda vald
Küti (Vinni), Lääne-Viru maakond, Vinni vald
Kütke, Harju maakond, Harku vald

L


Laabi, Harju maakond, Harku vald
Laadi, Pärnu maakond, Tahkuranna vald
Laadjala, Saare maakond, Kaarma vald
Laadla, Saare maakond, Torgu vald
Laagna, Ida-Viru maakond, Vaivara vald
Laane (Kõpu), Viljandi maakond, Kõpu vald
Laane (Kõue), Harju maakond, Kõue vald
Laane (Padise), Harju maakond, Padise vald
Laane (Ülenurme), Tartu maakond, Ülenurme vald
Laanekuru, Viljandi maakond, Pärsti vald
Laanemetsa, Valga maakond, Taheva vald
Laaneotsa, Järva maakond, Koeru vald
Laartsa, Hiiu maakond, Emmaste vald
Laasi, Hiiu maakond, Kõrgessaare vald
Laasme, Jõgeva maakond, Puurmani vald
Laatre küla, Viljandi maakond, Abja vald
Laekannu, Ida-Viru maakond, Avinurme vald
Laeste, Rapla maakond, Kehtna vald
Laeva, Tartu maakond, Laeva vald
Laguja, Tartu maakond, Nõo vald
Lahavere, Jõgeva maakond, Pajusi vald
Lahe (Alatskivi), Tartu maakond, Alatskivi vald
Lahe (Laheda), Põlva maakond, Laheda vald
Lahe (Vihula), Lääne-Viru maakond, Vihula vald
Laheküla (Kaarma), Saare maakond, Kaarma vald
Laheküla (Käina), Hiiu maakond, Käina vald
Laheküla (Laimjala), Saare maakond, Laimjala vald
Laheküla (Muhu), Saare maakond, Muhu vald
Laheküla (Orissaare), Saare maakond, Orissaare vald
Laheküla (Pihtla), Saare maakond, Pihtla vald
Lahepera, Tartu maakond, Alatskivi vald
Lahetaguse, Saare maakond, Salme vald
Laheva, Lääne maakond, Ridala vald
Lahmuse, Viljandi maakond, Suure-Jaani vald
Laho, Põlva maakond, Mooste vald
Laho (Veriora), Põlva maakond, Veriora vald
Lahu, Lääne-Viru maakond, Rakke vald
Laiaküla, Harju maakond, Viimsi vald
Laiksaare, Pärnu maakond, Saarde vald
Laiküla, Lääne maakond, Martna vald
Laimetsa, Järva maakond, Imavere vald
Laimjala, Saare maakond, Laimjala vald
Laisi, Võru maakond, Misso vald
Laitse, Harju maakond, Kernu vald
Laiusevälja, Jõgeva maakond, Jõgeva vald
Lakovitsa, Võru maakond, Sõmerpalu vald
Lalli (Kambja), Tartu maakond, Kambja vald
Lalli (Kehtna), Rapla maakond, Kehtna vald
Lalli (Muhu), Saare maakond, Muhu vald
Lalsi, Viljandi maakond, Kolga-Jaani vald
Lammasküla, Lääne-Viru maakond, Rakke vald
Lammiku, Tartu maakond, Tartu vald
Langa, Harju maakond, Padise vald
Lange, Tartu maakond, Haaslava vald
Langerma, Pärnu maakond, Halinga vald
Lanksaare, Pärnu maakond, Saarde vald
Lannuste, Lääne maakond, Ridala vald
Lante, Lääne-Viru maakond, Kadrina vald
Lao, Pärnu maakond, Tõstamaa vald
Laoküla (Kaarma), Saare maakond, Kaarma vald
Laoküla (Keila), Harju maakond, Keila vald
Laossaarõ, Võru maakond, Rõuge vald
Laossina, Põlva maakond, Mikitamäe vald
Lapetukme, Tartu maakond, Rõngu vald
Lapi, Võru maakond, Võru vald
Lasari, Viljandi maakond, Abja vald
Lasila, Lääne-Viru maakond, Rakvere vald
Lasinurme, Lääne-Viru maakond, Rakke vald
Lassi (Emmaste), Hiiu maakond, Emmaste vald
Lassi (Salme), Saare maakond, Salme vald
Lasva, Võru maakond, Lasva vald
Lau, Rapla maakond, Kehtna vald
Lauga, Võru maakond, Lasva vald
Laugu, Saare maakond, Leisi vald
Lauka, Hiiu maakond, Kõrgessaare vald
Laukna, Rapla maakond, Märjamaa vald
Lauküla, Valga maakond, Sangaste vald
Laulasmaa, Harju maakond, Keila vald
Lauli, Lääne-Viru maakond, Vihula vald
Laupa, Järva maakond, Türi vald
Lauri (Kanepi), Põlva maakond, Kanepi vald
Lauri (Käru), Rapla maakond, Käru vald
Lauri (Rõuge), Võru maakond, Rõuge vald
Laurimäe, Võru maakond, Varstu vald
Lautna, Lääne maakond, Lihula vald
Lavi, Lääne-Viru maakond, Rägavere vald
Lebavere, Jõgeva maakond, Põltsamaa vald
Leebiku, Valga maakond, Põdrala vald
Leedi küla, Jõgeva maakond, Torma vald
Leediküla, Lääne maakond, Taebla vald
Leedri, Saare maakond, Lümanda vald
Leeli, Viljandi maakond, Karksi vald
Leemeti, Viljandi maakond, Pärsti vald
Leerimetsa, Hiiu maakond, Pühalepa vald
Leesi, Harju maakond, Kuusalu vald
Leeskopa, Saare maakond, Muhu vald
Leetva, Pärnu maakond, Vändra vald
Leevaku, Põlva maakond, Räpina vald
Leevi küla, Põlva maakond, Veriora vald
Leevijõe, Põlva maakond, Vastse-Kuuste vald
Leevre, Rapla maakond, Märjamaa vald
Lehemetsa, Võru maakond, Lasva vald
Lehetu, Harju maakond, Nissi vald
Lehmja, Harju maakond, Rae vald
Lehola, Harju maakond, Keila vald
Lehtma, Hiiu maakond, Kõrgessaare vald
Lehtmetsa (Albu), Järva maakond, Albu vald
Lehtmetsa (Anija), Harju maakond, Anija vald
Lehtmetsa (Halinga), Pärnu maakond, Halinga vald
Lehtmetsa (Muhu), Saare maakond, Muhu vald
Lehu, Pärnu maakond, Halinga vald
Leibre, Rapla maakond, Vigala vald
Leie, Viljandi maakond, Kolga-Jaani vald
Leigri, Hiiu maakond, Kõrgessaare vald
Leikude, Lääne-Viru maakond, Kadrina vald
Leila, Lääne maakond, Kullamaa vald
Leimani, Võru maakond, Misso vald
Leina (Tahkuranna), Pärnu maakond, Tahkuranna vald
Leina (Pihtla), Saare maakond, Pihtla vald
Leipste, Pärnu maakond, Saarde vald
Leisi, Saare maakond, Leisi vald
Leiso, Võru maakond, Sõmerpalu vald
Leistu, Harju maakond, Kõue vald
Leisu, Hiiu maakond, Emmaste vald
Leivaste, Tartu maakond, Rõngu vald (endine)
Lellapere, Rapla maakond, Kehtna vald
Lellapere-Nurme, Rapla maakond, Kehtna vald
Lelu, Hiiu maakond, Käina vald
Lembevere, Tartu maakond, Konguta vald
Lemmaku, Ida-Viru maakond, Tudulinna vald
Lemmakõnnu, Viljandi maakond, Suure-Jaani vald
Lemmaru, Harju maakond, Vasalemma vald
Lemmatsi, Tartu maakond, Ülenurme vald
Lemmetsa, Pärnu maakond, Audru vald
Lemmikküla, Lääne maakond, Kullamaa vald
Lemmküla, Lääne-Viru maakond, Tamsalu vald
Lemsi, Pärnu maakond, Kihnu vald
Lemuvere, Jõgeva maakond, Jõgeva vald
Leoski, Võru maakond, Haanja vald
Lepa, Valga maakond, Taheva vald
Lepaküla, Pärnu maakond, Tahkuranna vald
Lepassaare, Põlva maakond, Orava vald
Lepaste, Harju maakond, Nissi vald
Lepiksaare, Ida-Viru maakond, Avinurme vald
Lepiku (Emmaste), Hiiu maakond, Emmaste vald
Lepiku (Muhu), Saare maakond, Muhu vald
Lepiku (Vinni), Lääne-Viru maakond, Vinni vald
Lepiku (Ülenurme), Tartu maakond, Ülenurme vald
Lepplaane, Pärnu maakond, Are vald
Leppneeme, Harju maakond, Viimsi vald
Lepä, Võru maakond, Meremäe vald
Lestima, Rapla maakond, Märjamaa vald
Letipea, Lääne-Viru maakond, Viru-Nigula vald
Levala (Pöide), Saare maakond, Pöide vald
Levala (Rakvere), Lääne-Viru maakond, Rakvere vald
Levala (Saare), Jõgeva maakond, Saare vald
Levalõpme, Saare maakond, Muhu vald
Levi, Pärnu maakond, Tori vald
Libatse, Pärnu maakond, Halinga vald
Ligema, Hiiu maakond, Käina vald
Liguri, Võru maakond, Varstu vald
Lihtensteini, Põlva maakond, Veriora vald
Lihulõpe, Lääne-Viru maakond, Haljala vald
Liiapeksi, Harju maakond, Kuusalu vald
Liigalaskma, Saare maakond, Orissaare vald
Liiguste, Lääne-Viru maakond, Haljala vald
Liigvalla, Lääne-Viru maakond, Rakke vald
Liikatku, Jõgeva maakond, Torma vald
Liikva, Harju maakond, Harku vald
Liiküla, Saare maakond, Mustjala vald
Liimala, Ida-Viru maakond, Lüganuse vald
Liinamäe, Põlva maakond, Orava vald
Liispõllu, Tartu maakond, Võnnu vald
Liiva (Audru), Pärnu maakond, Audru vald
Liiva (Kihelkonna), Saare maakond, Kihelkonna vald
Liiva (Kose), Harju maakond, Kose vald
Liiva (Leisi), Saare maakond, Leisi vald
Liiva (Muhu), Saare maakond, Muhu vald
Liiva (Mustjala), Saare maakond, Mustjala vald
Liiva (Orissaare), Saare maakond, Orissaare vald
Liiva (Pihtla), Saare maakond, Pihtla vald
Liiva (Sõmerpalu), Võru maakond, Sõmerpalu vald
Liiva-Putla, Saare maakond, Pihtla vald
Liivakupalu, Võru maakond, Rõuge vald
Liivaküla (Martna), Lääne maakond, Martna vald
Liivaküla (Ridala), Lääne maakond, Ridala vald
Liivaküla (Väike-Maarja), Lääne-Viru maakond, Väike-Maarja vald
Liivakünka, Ida-Viru maakond, Mäetaguse vald
Liivamäe, Harju maakond, Jõelähtme vald
Liivi, Lääne maakond, Kullamaa vald
Liivoja, Jõgeva maakond, Jõgeva vald
Lilastvere, Jõgeva maakond, Torma vald
Lilbi (Kõrgessaare), Hiiu maakond, Kõrgessaare vald
Lilbi (Kaarma), Saare maakond, Kaarma vald
Lilli (Anija), Harju maakond, Anija vald
Lilli (Karksi), Viljandi maakond, Karksi vald
Lilli-Anne, Võru maakond, Sõmerpalu vald
Lillimõisa, Võru maakond, Haanja vald
Lilu, Jõgeva maakond, Tabivere vald
Limu, Harju maakond, Rae vald
Linaküla, Pärnu maakond, Kihnu vald
Linaleo, Tartu maakond, Alatskivi vald
Lindi, Pärnu maakond, Audru vald
Lindmetsa, Saare maakond, Torgu vald
Lindora, Võru maakond, Vastseliina vald
Lindsi, Võru maakond, Meremäe vald
Linna (Helme), Valga maakond, Helme vald
Linna (Jõhvi), Ida-Viru maakond, Jõhvi vald
Linnaaluste, Rapla maakond, Kehtna vald
Linnaka, Saare maakond, Leisi vald
Linnakse, Harju maakond, Anija vald
Linnamäe (Oru), Lääne maakond, Oru vald
Linnamäe (Sõmerpalu), Võru maakond, Sõmerpalu vald
Linnape, Lääne-Viru maakond, Tapa vald
Linnumäe, Hiiu maakond, Pühalepa vald
Linnuse (Hanila), Lääne maakond, Hanila vald
Linnuse (Leisi), Saare maakond, Leisi vald
Linnuse (Muhu), Saare maakond, Muhu vald
Linnuse (Viru-Nigula), Lääne-Viru maakond, Viru-Nigula vald
Linte, Põlva maakond, Räpina vald
Lipa, Rapla maakond, Raikküla vald
Lipametsa, Rapla maakond, Raikküla vald
Lipniku, Ida-Viru maakond, Iisaku vald
Lipstu, Rapla maakond, Rapla vald
Lipu, Ida-Viru maakond, Maidla vald
Listaku (Lasva), Võru maakond, Lasva vald
Listaku (Rõuge), Võru maakond, Rõuge vald
Litsmetsa, Võru maakond, Antsla vald
Litu, Lääne maakond, Ridala vald
Litvina, Põlva maakond, Värska vald
Liu, Pärnu maakond, Audru vald
Liusvere, Järva maakond, Koeru vald
Liva, Valga maakond, Põdrala vald
Lobi, Lääne-Viru maakond, Vihula vald
Lobotka, Põlva maakond, Värska vald
Lodja, Pärnu maakond, Saarde vald
Loe küla, Rapla maakond, Raikküla vald
Logina, Põlva maakond, Vastse-Kuuste vald
Lohkuse, Ida-Viru maakond, Lüganuse vald
Lohkva, Tartu maakond, Luunja vald
Lohu, Rapla maakond, Kohila vald
Lohusalu, Harju maakond, Keila vald
Loime, Viljandi maakond, Viiratsi vald
Loja (Pühalepa), Hiiu maakond, Pühalepa vald
Loko, Põlva maakond, Ahja vald
Loksa (Kuusalu), Harju maakond, Kuusalu vald
Loksa (Tamsalu), Lääne-Viru maakond, Tamsalu vald
Loksu, Lääne-Viru maakond, Tapa vald
Lokuta (Kehtna), Rapla maakond, Kehtna vald
Lokuta (Märjamaa), Rapla maakond, Märjamaa vald
Lokuta (Tapa), Lääne-Viru maakond, Tapa vald
Lokuta (Türi), Järva maakond, Türi vald
Lokuti, Harju maakond, Saku vald
Lolu, Viljandi maakond, Paistu vald
Lombi, Tartu maakond, Tartu vald
Lompka, Võru maakond, Võru vald
Londi, Valga maakond, Karula vald
Loo, Harju maakond, Jõelähtme vald
Loobu, Lääne-Viru maakond, Kadrina vald
Loodi, Viljandi maakond, Paistu vald
Loodna, Rapla maakond, Märjamaa vald
Loogamäe, Võru maakond, Haanja vald
Looküla, Harju maakond, Anija vald
Loomse, Pärnu maakond, Halinga vald
Loona, Saare maakond, Kihelkonna vald
Loone, Rapla maakond, Kohila vald
Loopre, Viljandi maakond, Kõo vald
Loopre (Pajusi), Jõgeva maakond, Pajusi vald
Loosi, Võru maakond, Vastseliina vald
Loosu, Võru maakond, Võru vald
Lootvina, Põlva maakond, Vastse-Kuuste vald
Lossiküla, Valga maakond, Sangaste vald
Lossimäe, Tartu maakond, Rõngu vald
Lota, Valga maakond, Õru vald
Lubja, Harju maakond, Viimsi vald
Luguse, Hiiu maakond, Käina vald
Luhametsa, Võru maakond, Antsla vald
Luhte, Võru maakond, Vastseliina vald
Luidja, Hiiu maakond, Kõrgessaare vald
Luiga, Viljandi maakond, Paistu vald
Luige (Pajusi), Jõgeva maakond, Pajusi vald
Luigu, Lääne maakond, Taebla vald
Luiste, Rapla maakond, Märjamaa vald
Luke, Tartu maakond, Nõo vald
Lungu, Rapla maakond, Käru vald
Lusti (Antsla), Võru maakond, Antsla vald
Lusti (Karula), Valga maakond, Karula vald
Lustivere, Jõgeva maakond, Põltsamaa vald
Lutepää, Põlva maakond, Värska vald
Lutika, Võru maakond, Rõuge vald
Lutike, Valga maakond, Palupera vald
Lutja, Võru maakond, Meremäe vald
Lutsu (Kõue), Harju maakond, Kõue vald
Lutsu (Põlva), Põlva maakond, Põlva vald
Lutsu (Taheva), Valga maakond, Taheva vald
Luua, Jõgeva maakond, Palamuse vald
Luulupe, Saare maakond, Leisi vald
Luuri, Pärnu maakond, Vändra vald
Luusika, Lääne-Viru maakond, Laekvere vald
Luuska, Põlva maakond, Orava vald
Luutsniku, Võru maakond, Haanja vald
Lõbe, Lääne maakond, Ridala vald
Lõbembe, Hiiu maakond, Pühalepa vald
Lõetsa, Saare maakond, Muhu vald
Lõhavere, Viljandi maakond, Suure-Jaani vald
Lõiuse, Rapla maakond, Juuru vald
Lõmala, Saare maakond, Salme vald
Lõo, Lääne maakond, Hanila vald
Lõpe (Iisaku), Ida-Viru maakond, Iisaku vald
Lõpe (Jõgeva), Jõgeva maakond, Jõgeva vald
Lõpe (Koonga), Pärnu maakond, Koonga vald
Lõpe (Pühalepa), Hiiu maakond, Pühalepa vald
Lõpemetsa, Rapla maakond, Raikküla vald
Lõpi, Saare maakond, Leisi vald
Lõu, Saare maakond, Salme vald
Lõuka, Pärnu maakond, Tõstamaa vald
Lõupõllu, Saare maakond, Torgu vald
Lõve, Valga maakond, Põdrala vald
Lõõla, Järva maakond, Väätsa vald
Läbara, Saare maakond, Torgu vald
Lähevere, Järva maakond, Koigi vald
Lähkma, Pärnu maakond, Surju vald
Lähtse, Harju maakond, Kiili vald
Lähtse (Vinni), Lääne-Viru maakond, Vinni vald
Länga, Saare maakond, Salme vald
Läpi, Lääne-Viru maakond, Tapa vald
Läsna, Lääne-Viru maakond, Kadrina vald
Läste, Lääne-Viru maakond, Tapa vald
Läti (Vigala), Rapla maakond, Vigala vald
Läti (Ülenurme), Tartu maakond, Ülenurme vald
Lätiniidi, Saare maakond, Kihelkonna vald
Lätkalu, Viljandi maakond, Kolga-Jaani vald
Läägi, Saare maakond, Kihelkonna vald
Lääneotsa, Harju maakond, Viimsi vald
Lääniste, Tartu maakond, Võnnu vald
Läätsa, Saare maakond, Salme vald
Lööne, Saare maakond, Valjala vald
Lööra, Harju maakond, Kõue vald
Lükati, Harju maakond, Anija vald
Lükkä, Võru maakond, Rõuge vald
Lülle, Saare maakond, Torgu vald
Lüllemäe, Valga maakond, Karula vald
Lümanda, Saare maakond, Lümanda vald
Lümandu (Kohila), Rapla maakond, Kohila vald
Lümandu (Märjamaa), Rapla maakond, Märjamaa vald
Lümati, Jõgeva maakond, Pala vald
Lümatu (Maidla), Ida-Viru maakond, Maidla vald
Lümatu (Urvaste), Võru maakond, Urvaste vald
Lütä, Võru maakond, Misso vald
Lüübnitsa, Põlva maakond, Mikitamäe vald
Lüüste, Pärnu maakond, Vändra vald
Lüütsepa, Võru maakond, Varstu vald
Lüütsepä, Võru maakond, Haanja vald

M


Maade, Pärnu maakond, Varbla vald
Maalasti, Viljandi maakond, Kõo vald
Maantee küla, Saare maakond, Torgu vald
Maardla küla, Jõgeva maakond, Saare vald
Maardu küla, Harju maakond, Jõelähtme vald
Maaritsa, Põlva maakond, Valgjärve vald
Maarja-Magdaleena, Jõgeva maakond, Tabivere vald
Maasi, Saare maakond, Orissaare vald
Maaslova, Võru maakond, Meremäe vald
Madala, Võru maakond, Lasva vald
Madi, Põlva maakond, Orava vald
Madila, Harju maakond, Nissi vald
Madise (Antsla), Võru maakond, Antsla vald
Madise (Kambja), Tartu maakond, Kambja vald
Madise (Padise), Harju maakond, Padise vald
Maeru, Harju maakond, Keila vald
Maetsma, Ida-Viru maakond, Avinurme vald
Magari, Põlva maakond, Kanepi vald
Mahlamäe, Rapla maakond, Rapla vald
Mahtja, Võru maakond, Haanja vald
Mahtra, Rapla maakond, Juuru vald
Mahu, Lääne-Viru maakond, Viru-Nigula vald
Maidla (Saue), Harju maakond, Saue vald
Maidla, Ida-Viru maakond, Maidla vald
Maidla (Juuru), Rapla maakond, Juuru vald
Maidla (Märjamaa), Rapla maakond, Märjamaa vald
Maikse, Pärnu maakond, Koonga vald
Maima, Pärnu maakond, Halinga vald
Majaka, Pärnu maakond, Häädemeeste vald
Majala (Konguta), Tartu maakond, Konguta vald
Majala (Sõmerpalu), Võru maakond, Sõmerpalu vald
Makita küla, Valga maakond, Palupera vald
Malda, Pärnu maakond, Audru vald
Maleva (Kaarma), Saare maakond, Kaarma vald
Malla, Lääne-Viru maakond, Viru-Nigula vald
Mallavere, Harju maakond, Raasiku vald
Mallika, Võru maakond, Haanja vald
Maltsa, Viljandi maakond, Tarvastu vald
Malvaste, Hiiu maakond, Kõrgessaare vald
Mammaste, Põlva maakond, Põlva vald
Mangu, Hiiu maakond, Kõrgessaare vald
Manija, Pärnu maakond, Tõstamaa vald
Mannare, Pärnu maakond, Tori vald
Manni, Rapla maakond, Vigala vald
Manniva, Harju maakond, Jõelähtme vald
Maramaa, Tartu maakond, Tartu vald
Marana, Pärnu maakond, Saarde vald
Mardihansu, Hiiu maakond, Kõrgessaare vald
Marga, Põlva maakond, Orava vald
Marguse, Harju maakond, Kõue vald
Marina, Pärnu maakond, Saarde vald
Marinova, Võru maakond, Meremäe vald
Marinu, Lääne-Viru maakond, Viru-Nigula vald
Marjamäe, Viljandi maakond, Tarvastu vald
Marksa, Pärnu maakond, Audru vald
Marna, Viljandi maakond, Pärsti vald
Martna, Lääne maakond, Martna vald
Martsa, Ida-Viru maakond, Toila vald
Martsina, Võru maakond, Meremäe vald
Maru, Viljandi maakond, Halliste vald
Masa, Saare maakond, Pihtla vald
Masluva, Võru maakond, Meremäe vald
Massiaru, Pärnu maakond, Häädemeeste vald
Massu (Hanila), Lääne maakond, Hanila vald
Massu (Vändra), Pärnu maakond, Vändra vald
Masti, Rapla maakond, Kohila vald
Matapera, Viljandi maakond, Pärsti vald
Matjama, Tartu maakond, Vara vald
Matka, Ida-Viru maakond, Lüganuse vald
Matsalu, Lääne maakond, Lihula vald
Matsi (Varbla), Pärnu maakond, Varbla vald
Matsi (Rõuge), Võru maakond, Rõuge vald
Matsi (Varstu), Võru maakond, Varstu vald
Matsiranna, Saare maakond, Pihtla vald
Matsuri, Põlva maakond, Värska vald
Matu, Valga maakond, Puka vald (endine)
Mauri, Võru maakond, Misso vald
Meedla, Saare maakond, Kaarma vald
Meegaste, Valga maakond, Puka vald
Meegomäe, Võru maakond, Võru vald
Meeksi, Tartu maakond, Meeksi vald
Meelaku, Võru maakond, Haanja vald
Meeliku, Võru maakond, Võru vald
Meelste, Hiiu maakond, Kõrgessaare vald
Meelva (Lihula), Lääne maakond, Lihula vald
Meelva (Räpina), Põlva maakond, Räpina vald
Meemaste, Põlva maakond, Põlva vald
Meerapalu, Tartu maakond, Meeksi vald
Meeri, Tartu maakond, Nõo vald
Mehama, Saare maakond, Orissaare vald
Mehide, Ida-Viru maakond, Maidla vald
Meiuste, Saare maakond, Leisi vald
Meleski, Viljandi maakond, Kolga-Jaani vald
Melliste, Tartu maakond, Mäksa vald
Melso, Võru maakond, Meremäe vald
Meoma, Tartu maakond, Vara vald
Meossaare, Järva maakond, Türi vald
Merekülä, Võru maakond, Meremäe vald
Meremäe, Võru maakond, Meremäe vald
Meremõisa, Harju maakond, Keila vald
Mereäärse, Pärnu maakond, Varbla vald
Meriküla, Ida-Viru maakond, Vaivara vald
Merise, Saare maakond, Mustjala vald
Merja, Järva maakond, Koeru vald
Metsakasti, Harju maakond, Viimsi vald
Metsakivi, Tartu maakond, Vara vald
Metsaküla (Karksi), Viljandi maakond, Karksi vald
Metsaküla (Kihelkonna), Saare maakond, Kihelkonna vald
Metsaküla (Kõrgessaare), Hiiu maakond, Kõrgessaare vald
Metsaküla (Kasepää), Jõgeva maakond, Kasepää vald
Metsaküla (Türi), Järva maakond, Türi vald
Metsaküla (Kaarma), Saare maakond, Kaarma vald
Metsaküla (Ridala), Lääne maakond, Ridala vald
Metsaküla (Pihtla), Saare maakond, Pihtla vald
Metsaküla (Tahkuranna), Pärnu maakond, Tahkuranna vald
Metsaküla (Vändra), Pärnu maakond, Vändra vald
Metsalaane, Tartu maakond, Konguta vald
Metsalauka, Hiiu maakond, Emmaste vald
Metsalõuka, Saare maakond, Salme vald
Metsamägara, Ida-Viru maakond, Toila vald
Metsanuka, Tartu maakond, Tartu vald
Metsanurga (Pala), Jõgeva maakond, Pala vald
Metsanurga (Kernu), Harju maakond, Kernu vald
Metsanurga (Kiili), Harju maakond, Kiili vald
Metsanurga (Vihula), Lääne-Viru maakond, Vihula vald
Metsanurga (Haaslava), Tartu maakond, Haaslava vald
Metsanurme, Harju maakond, Saku vald
Metsapere (Emmaste), Hiiu maakond, Emmaste vald
Metsapere (Lümanda), Saare maakond, Lümanda vald
Metsapoole (Häädemeeste), Pärnu maakond, Häädemeeste vald
Metsara, Saare maakond, Pöide vald
Metsavere, Pärnu maakond, Vändra vald
Metsavälja, Lääne-Viru maakond, Viru-Nigula vald
Metsaääre (Kehtna), Rapla maakond, Kehtna vald
Metsaääre (Märjamaa), Rapla maakond, Märjamaa vald
Metsaääre (Surju), Pärnu maakond, Surju vald
Metsaääre (Leisi), Saare maakond, Leisi vald
Metsiku, Lääne-Viru maakond, Vihula vald
Metskaevu, Lääne-Viru maakond, Tamsalu vald
Metsküla (Mäetaguse), Ida-Viru maakond, Mäetaguse vald
Metsküla (Lihula), Lääne maakond, Lihula vald
Metsküla (Märjamaa), Rapla maakond, Märjamaa vald
Metsküla (Raikküla), Rapla maakond, Raikküla vald
Metsküla (Leisi), Saare maakond, Leisi vald
Metsküla (Jaani), Viljandi maakond, Suure-Jaani vald
Metsla, Järva maakond, Järva-Jaani vald
Metsla (Tarvastu), Viljandi maakond, Tarvastu vald
Metslõugu, Harju maakond, Padise vald
Metstaga, Võru maakond, Varstu vald
Metstaguse, Järva maakond, Järva-Jaani vald
Metste, Põlva maakond, Põlva vald
Mihkli, Pärnu maakond, Koonga vald
Miiaste, Põlva maakond, Põlva vald
Miiduranna, Harju maakond, Viimsi vald
Miikse, Võru maakond, Meremäe vald
Miila, Lääne-Viru maakond, Rägavere vald
Miilimäe, Võru maakond, Haanja vald
Mikita (Haanja), Võru maakond, Haanja vald
Mikita (Rõuge), Võru maakond, Rõuge vald
Mikitamäe, Põlva maakond, Mikitamäe vald
Miku, Võru maakond, Meremäe vald
Missokülä, Võru maakond, Misso vald
Miti, Valga maakond, Palupera vald
Moe, Lääne-Viru maakond, Tapa vald
Moka (Käina), Hiiu maakond, Käina vald
Moka (Märjamaa), Rapla maakond, Märjamaa vald
Mokra, Võru maakond, Misso vald
Moku, Jõgeva maakond, Pala vald
Moldova (Lüganuse), Ida-Viru maakond, Lüganuse vald
Moora, Lääne-Viru maakond, Laekvere vald
Moori, Viljandi maakond, Saarepeedi vald
Mooritsa, Jõgeva maakond, Jõgeva vald
Moosi, Saare maakond, Leisi vald
Morna, Viljandi maakond, Karksi vald
Muda küla, Hiiu maakond, Emmaste vald
Mudaste, Hiiu maakond, Kõrgessaare vald
Mudiste, Viljandi maakond, Suure-Jaani vald
Muduri, Võru maakond, Rõuge vald
Muhkamõtsa, Võru maakond, Rõuge vald
Muhkva, Valga maakond, Tõlliste vald
Mui, Saare maakond, Pöide vald
Muike, Lääne-Viru maakond, Vihula vald
Mujaste, Saare maakond, Leisi vald
Mukri, Rapla maakond, Kehtna vald
Muksi, Viljandi maakond, Tarvastu vald
Mulgi, Viljandi maakond, Halliste vald
Mullavere, Jõgeva maakond, Palamuse vald
Mullutu, Saare maakond, Kaarma vald
Muna küla, Võru maakond, Rõuge vald
Munalaskme, Harju maakond, Nissi vald
Munsi, Viljandi maakond, Suure-Jaani vald
Muraja, Saare maakond, Pöide vald
Muraka, Pärnu maakond, Tori vald
Muraski, Võru maakond, Misso vald
Muraste, Harju maakond, Harku vald
Murati, Võru maakond, Haanja vald
Muratsi, Saare maakond, Kaarma vald
Murdõmäe, Võru maakond, Rõuge vald
Muri (Luunja), Tartu maakond, Luunja vald
Muri (Karksi), Viljandi maakond, Karksi vald
Murika, Saare maakond, Leisi vald
Muriste, Pärnu maakond, Varbla vald
Murksi, Harju maakond, Kuusalu vald
Murru, Pärnu maakond, Are vald
Muru küla, Lääne-Viru maakond, Sõmeru vald
Mustahamba (Haanja), Võru maakond, Haanja vald
Mustahamba (Rõuge), Võru maakond, Rõuge vald
Mustajõe, Põlva maakond, Laheda vald
Mustakurmu, Põlva maakond, Ahja vald
Mustametsa (Kuusalu), Harju maakond, Kuusalu vald
Mustametsa (Vara), Tartu maakond, Vara vald
Mustanina, Ida-Viru maakond, Vaivara vald
Mustapali, Viljandi maakond, Paistu vald
Mustaru, Pärnu maakond, Vändra vald
Mustassaare, Võru maakond, Sõmerpalu vald
Mustivere, Viljandi maakond, Pärsti vald
Mustja, Võru maakond, Sõmerpalu vald
Mustjala, Saare maakond, Mustjala vald
Mustjõe, Harju maakond, Anija vald
Mustla (Saarde), Pärnu maakond, Saarde vald
Mustla (Paide), Järva maakond, Paide vald
Mustla (Laimjala), Saare maakond, Laimjala vald
Mustla (Pihtla), Saare maakond, Pihtla vald
Mustla-Nõmme, Järva maakond, Paide vald
Mustmätta, Ida-Viru maakond, Lüganuse vald
Mustoja, Lääne-Viru maakond, Vihula vald
Mustu, Harju maakond, Nissi vald
Mustumetsa, Valga maakond, Õru vald
Mutemetsa, Võru maakond, Varstu vald
Muti, Pärnu maakond, Tori vald
Mutsu, Võru maakond, Vastseliina vald
Muuga (Viimsi), Harju maakond, Viimsi vald
Muuga (Laekvere), Lääne-Viru maakond, Laekvere vald
Muuksi, Harju maakond, Kuusalu vald
Muusika küla, Harju maakond, Kernu vald
Mõdriku, Lääne-Viru maakond, Vinni vald
Mõedaka, Lääne-Viru maakond, Rägavere vald
Mõega, Saare maakond, Muhu vald
Mõhküla, Jõgeva maakond, Põltsamaa vald
Mõisaaseme, Rapla maakond, Rapla vald
Mõisaküla (Kaarma), Saare maakond, Kaarma vald
Mõisaküla (Muhu), Saare maakond, Muhu vald
Mõisaküla (Torgu), Saare maakond, Torgu vald
Mõisaküla (Halinga), Pärnu maakond, Halinga vald
Mõisaküla (Salme), Saare maakond, Salme vald
Mõisaküla (Kiili), Harju maakond, Kiili vald
Mõisaküla (Oru), Lääne maakond, Oru vald
Mõisaküla (Hanila), Lääne maakond, Hanila vald
Mõisaküla (Lümanda), Saare maakond, Lümanda vald
Mõisaküla (Pajusi), Jõgeva maakond, Pajusi vald
Mõisamaa (Kohtla), Ida-Viru maakond, Kohtla vald
Mõisamaa (Jõgeva), Jõgeva maakond, Jõgeva vald
Mõisamaa (Rakke), Lääne-Viru maakond, Rakke vald
Mõisamaa (Märjamaa), Rapla maakond, Märjamaa vald
Mõisamäe, Võru maakond, Võru vald
Mõisanurme, Tartu maakond, Puhja vald
Mõksi, Võru maakond, Võru vald
Mõndavere, Lääne-Viru maakond, Kadrina vald
Mõniste, Võru maakond, Mõniste vald
Mõnnaste, Viljandi maakond, Tarvastu vald
Mõnnuste, Saare maakond, Kärla vald
Mõntu, Saare maakond, Torgu vald
Mõnuste, Harju maakond, Kernu vald
Mõnuvere, Järva maakond, Albu vald
Mõra küla, Tartu maakond, Haaslava vald
Mõraste, Rapla maakond, Märjamaa vald
Mõrdu, Lääne maakond, Kullamaa vald
Mõrgi, Võru maakond, Lasva vald
Mõrtsi, Jõgeva maakond, Pajusi vald
Mõtsavaara, Põlva maakond, Veriora vald
Mõtsküla, Põlva maakond, Ahja vald
Mõtsu, Pärnu maakond, Varbla vald
Mõõlu, Võru maakond, Rõuge vald
Mõõnaste, Viljandi maakond, Halliste vald
Mädapea, Lääne-Viru maakond, Rakvere vald
Mädara, Pärnu maakond, Vändra vald
Mäe-Kõoküla, Võru maakond, Vastseliina vald
Mäe-Palo, Võru maakond, Haanja vald
Mäe-Suhka, Võru maakond, Haanja vald
Mäe-Tilga, Võru maakond, Haanja vald
Mäebe, Saare maakond, Torgu vald
Mäebe, Saare maakond, Torgu vald
Mäeküla (Halinga), Pärnu maakond, Halinga vald
Mäeküla (Paide), Järva maakond, Paide vald
Mäeküla (Kambja), Tartu maakond, Kambja vald
Mäeküla (Sangaste), Valga maakond, Sangaste vald
Mäeküla (Suure-Jaani), Viljandi maakond, Suure-Jaani vald
Mäeküla (Türi), Järva maakond, Türi vald
Mäeküla (Orissaare), Saare maakond, Orissaare vald
Mäeküla (Karksi), Viljandi maakond, Karksi vald
Mäeküla (Käina), Hiiu maakond, Käina vald
Mäeküla (Ridala), Lääne maakond, Ridala vald
Mäekülä, Võru maakond, Sõmerpalu vald
Mäelooga, Valga maakond, Palupera vald
Mäeltküla, Viljandi maakond, Viiratsi vald
Mäeltse, Hiiu maakond, Käina vald
Mäense, Lääne maakond, Hanila vald
Mäeotsa, Tartu maakond, Konguta vald
Mäepea, Harju maakond, Kuusalu vald
Mäeselja, Tartu maakond, Puhja vald
Mäessaare, Võru maakond, Lasva vald
Mäetaguse (Vinni), Lääne-Viru maakond, Vinni vald
Mäetaguse küla, Ida-Viru maakond, Mäetaguse vald
Mägari, Lääne maakond, Ridala vald
Mägede, Järva maakond, Albu vald
Mägestiku, Valga maakond, Otepää vald
Mägi-Kurdla, Saare maakond, Laimjala vald
Mägiotsa, Põlva maakond, Räpina vald
Mägipe, Hiiu maakond, Kõrgessaare vald
Mägise, Järva maakond, Ambla vald
Mägiste, Valga maakond, Sangaste vald
Mäha, Valga maakond, Otepää vald
Mähkli, Võru maakond, Antsla vald
Mähma, Viljandi maakond, Viiratsi vald
Mäiste, Lääne-Viru maakond, Rakke vald
Mäksa, Tartu maakond, Mäksa vald
Mäla, Saare maakond, Muhu vald
Mäletjärve, Tartu maakond, Mäksa vald
Mälgi, Tartu maakond, Konguta vald
Mäliküla, Pärnu maakond, Varbla vald
Mäliste, Rapla maakond, Märjamaa vald
Mälivere, Rapla maakond, Kohila vald
Mällikvere, Jõgeva maakond, Põltsamaa vald
Mällu, Rapla maakond, Rapla vald
Mändjala, Saare maakond, Kaarma vald
Männamaa, Hiiu maakond, Käina vald
Männiku (Saku), Harju maakond, Saku vald
Männiku (Martna), Lääne maakond, Martna vald
Männiku (Märjamaa), Rapla maakond, Märjamaa vald
Männiku (Valjala), Saare maakond, Valjala vald
Männikuste, Pärnu maakond, Tõstamaa vald
Männikvälja, Lääne-Viru maakond, Rägavere vald
Männisalu, Põlva maakond, Veriora vald
Mänspe, Hiiu maakond, Emmaste vald
Mäo (Paide), Järva maakond, Paide vald
Mäo (Kadrina), Lääne-Viru maakond, Kadrina vald
Märdi (Otepää), Valga maakond, Otepää vald
Märdi (Rõuge), Võru maakond, Rõuge vald
Märdimiku, Võru maakond, Haanja vald
Märjandi, Järva maakond, Ambla vald
Mässa, Saare maakond, Torgu vald
Mätasselja, Saare maakond, Kärla vald
Mätja, Saare maakond, Leisi vald
Määra, Harju maakond, Padise vald
Määri, Lääne-Viru maakond, Väike-Maarja vald
Määsi, Võru maakond, Misso vald
Määsovitsa, Põlva maakond, Värska vald
Määvli, Hiiu maakond, Pühalepa vald
Möldre (Helme), Valga maakond, Helme vald
Möldre (Misso), Võru maakond, Misso vald
Möldri (Salme), Saare maakond, Salme vald
Möldri (Rõuge), Võru maakond, Rõuge vald
Möldri (Vastseliina), Võru maakond, Vastseliina vald
Möllatsi, Tartu maakond, Tartu vald
Mügra, Põlva maakond, Valgjärve vald
Mündi, Järva maakond, Paide vald
Müüriku, Lääne-Viru maakond, Väike-Maarja vald
Müüsleri, Järva maakond, Kareda vald

N


Naage, Harju maakond, Harku vald
Naapka, Võru maakond, Haanja vald
Naartse, Pärnu maakond, Halinga vald
Nabala, Harju maakond, Kiili vald
Nadalama (Kehtna), Rapla maakond, Kehtna vald
Nadalama (Väike-Maarja), Lääne-Viru maakond, Väike-Maarja vald
Naelavere, Tartu maakond, Alatskivi vald
Naha, Põlva maakond, Räpina vald
Nahkjala, Harju maakond, Keila vald
Naissaare, Harju maakond, Viimsi vald
Naissoo, Pärnu maakond, Koonga vald
Naistevalla (Halliste), Viljandi maakond, Halliste vald
Naistevalla, Rapla maakond, Märjamaa vald
Naistevälja, Lääne-Viru maakond, Tamsalu vald
Napanurga, Rapla maakond, Märjamaa vald
Napi (Kõrgessaare), Hiiu maakond, Kõrgessaare vald
Napi (Misso), Võru maakond, Misso vald
Naravere, Rapla maakond, Vigala vald
Naruski, Põlva maakond, Laheda vald
Nasja, Tartu maakond, Puhja vald
Nasva, Saare maakond, Kaarma vald
Nasva (Käina), Hiiu maakond, Käina vald
Natturi, Lääne-Viru maakond, Vihula vald
Nautrasi, Jõgeva maakond, Saare vald
Nautse, Saare maakond, Muhu vald
Nava (Palamuse), Jõgeva maakond, Palamuse vald
Nava (Leisi), Saare maakond, Leisi vald
Navesti, Viljandi maakond, Suure-Jaani vald
Navi, Võru maakond, Võru vald
Navikõ, Võru maakond, Meremäe vald
Neanurme, Jõgeva maakond, Põltsamaa vald
Nedrema, Pärnu maakond, Koonga vald
Nedsaja, Põlva maakond, Värska vald
Neeme (Jõelähtme), Harju maakond, Jõelähtme vald
Neeme (Kihelkonna), Saare maakond, Kihelkonna vald
Neemi, Saare maakond, Pöide vald
Neemisküla, Tartu maakond, Rannu vald
Neeruti (Kadrina), Lääne-Viru maakond, Kadrina vald
Neeruti (Palupera), Valga maakond, Palupera vald
Nehatu (Hanila), Lääne maakond, Hanila vald
Nehatu (Jõelähtme), Harju maakond, Jõelähtme vald
Neitla, Järva maakond, Albu vald
Nenu, Saare maakond, Pöide vald
Nepste, Pärnu maakond, Häädemeeste vald
Nigula (Taebla), Lääne maakond, Taebla vald
Nigula (Tartu), Tartu maakond, Tartu vald
Niguli, Viljandi maakond, Halliste vald
Nihatu, Saare maakond, Leisi vald
Nihka, Lääne maakond, Taebla vald
Niibi, Lääne maakond, Oru vald
Niidiküla, Hiiu maakond, Käina vald
Niidu, Pärnu maakond, Are vald
Niinja, Lääne maakond, Martna vald
Niitsiku, Põlva maakond, Mikitamäe vald
Niitvälja, Harju maakond, Keila vald
Nilbõ, Võru maakond, Rõuge vald
Nina küla, Tartu maakond, Alatskivi vald
Ninase, Saare maakond, Mustjala vald
Ninasi, Ida-Viru maakond, Lohusuu vald
Nogu, Võru maakond, Rõuge vald
Nohipalo, Põlva maakond, Veriora vald
Noodasküla, Võru maakond, Lasva vald
Noonu, Lääne-Viru maakond, Vihula vald
Nooritsmetsa, Põlva maakond, Põlva vald
Noorma, Tartu maakond, Rannu vald
Nooska, Võru maakond, Võru vald
Norra (Koeru), Järva maakond, Koeru vald
Norrby, Lääne maakond, Vormsi vald
Nugeri, Lääne-Viru maakond, Viru-Nigula vald
Nulga, Põlva maakond, Räpina vald
Nurga, Jõgeva maakond, Pajusi vald
Nurkse, Lääne-Viru maakond, Rägavere vald
Nurme (Nissi), Harju maakond, Nissi vald
Nurme (Paide), Järva maakond, Paide vald
Nurme (Leisi), Saare maakond, Leisi vald
Nurme (Sõmeru), Lääne-Viru maakond, Sõmeru vald
Nurme (Muhu), Saare maakond, Muhu vald
Nurme (Sauga), Pärnu maakond, Sauga vald
Nurme (Märjamaa), Rapla maakond, Märjamaa vald
Nurme (Valjala), Saare maakond, Valjala vald
Nurmetu, Lääne-Viru maakond, Vinni vald
Nurmsi (Paide), Järva maakond, Paide vald
Nurmsi (Hanila), Lääne maakond, Hanila vald
Nursi, Võru maakond, Rõuge vald
Nurste, Hiiu maakond, Emmaste vald
Nurtu-Nõlva, Rapla maakond, Märjamaa vald
Nutu, Harju maakond, Kõue vald
Nuutre, Viljandi maakond, Suure-Jaani vald
Nõela, Tartu maakond, Tartu vald
Nõgiaru, Tartu maakond, Nõo vald
Nõlva, Rapla maakond, Kehtna vald
Nõmavere, Jõgeva maakond, Põltsamaa vald
Nõmba, Hiiu maakond, Pühalepa vald
Nõmbra, Harju maakond, Kose vald
Nõmme (Kaarma), Saare maakond, Kaarma vald
Nõmme (Kasepää), Jõgeva maakond, Kasepää vald
Nõmme (Kõrgessaare), Hiiu maakond, Kõrgessaare vald
Nõmme (Käina), Hiiu maakond, Käina vald
Nõmme (Laimjala), Saare maakond, Laimjala vald
Nõmme (Leisi), Saare maakond, Leisi vald
Nõmme (Martna), Lääne maakond, Martna vald
Nõmme (Pühalepa), Hiiu maakond, Pühalepa vald
Nõmme (Rapla), Rapla maakond, Rapla vald
Nõmme (Ridala), Lääne maakond, Ridala vald
Nõmme (Varbla), Pärnu maakond, Varbla vald
Nõmme (Väike-Maarja), Lääne-Viru maakond, Väike-Maarja vald
Nõmmemaa, Lääne maakond, Nõva vald
Nõmmemetsa, Rapla maakond, Raikküla vald
Nõmmeotsa, Rapla maakond, Märjamaa vald
Nõmmerga, Hiiu maakond, Käina vald
Nõmmeri, Harju maakond, Kõue vald
Nõmmeveski, Harju maakond, Kuusalu vald
Nõmmise, Lääne-Viru maakond, Rägavere vald
Nõmmküla (Muhu), Saare maakond, Muhu vald
Nõmmküla (Rakke), Lääne-Viru maakond, Rakke vald
Nõmmküla (Raikküla), Rapla maakond, Raikküla vald
Nõmmküla (Tapa), Lääne-Viru maakond, Tapa vald
Nõmpa, Saare maakond, Kärla vald
Nõnova, Võru maakond, Lasva vald
Nõrava, Harju maakond, Kose vald
Nõuni, Valga maakond, Palupera vald
Nõva (Pala), Jõgeva maakond, Pala vald
Nõva, Lääne maakond, Nõva vald
Näduvere, Jõgeva maakond, Torma vald
Näo, Lääne-Viru maakond, Tapa vald
Närapää, Põlva maakond, Kanepi vald
Nässuma, Saare maakond, Pihtla vald
Näsuvere, Järva maakond, Türi vald
Nätsi, Pärnu maakond, Koonga vald
Nääri, Rapla maakond, Märjamaa vald
Nüpli, Valga maakond, Otepää vald
Nüri, Ida-Viru maakond, Sonda vald

O


Oandu (Maidla), Ida-Viru maakond, Maidla vald
Oandu (Vihula), Lääne-Viru maakond, Vihula vald
Oara, Pärnu maakond, Audru vald
Obinitsa, Võru maakond, Meremäe vald
Obja, Lääne-Viru maakond, Vinni vald
Oblu, Rapla maakond, Kaiu vald
Odalätsi, Saare maakond, Kihelkonna vald
Odiste, Viljandi maakond, Kolga-Jaani vald
Odivere, Jõgeva maakond, Saare vald
Odulemma, Harju maakond, Nissi vald
Oe, Võru maakond, Antsla vald
Oela, Rapla maakond, Rapla vald
Oese (Halinga), Pärnu maakond, Halinga vald
Oese (Vigala), Rapla maakond, Vigala vald
Oessaare, Saare maakond, Valjala vald
Oeti, Järva maakond, Roosna-Alliku vald
Ogandi, Hiiu maakond, Kõrgessaare vald
Ohakvere, Ida-Viru maakond, Illuka vald
Ohekatku, Rapla maakond, Kehtna vald
Ohepalu, Lääne-Viru maakond, Kadrina vald
Ohessaare, Saare maakond, Torgu vald
Ohtja, Saare maakond, Mustjala vald
Ohtla, Lääne maakond, Martna vald
Ohtu, Harju maakond, Keila vald
Ohukotsu, Rapla maakond, Märjamaa vald
Ohulepa, Rapla maakond, Rapla vald
Oidrema, Pärnu maakond, Koonga vald
Oina, Saare maakond, Muhu vald
Oissaare, Pärnu maakond, Saarde vald
Oitme, Saare maakond, Leisi vald
Oiu, Viljandi maakond, Kolga-Jaani vald
Ojaküla (Kõrgessaare), Hiiu maakond, Kõrgessaare vald
Ojaküla (Paide), Järva maakond, Paide vald
Ojaküla (Viru-Nigula), Lääne-Viru maakond, Viru-Nigula vald
Ojamaa küla, Ida-Viru maakond, Maidla vald
Ojapere, Rapla maakond, Vigala vald
Ojasoo, Harju maakond, Kõue vald
Ojaäärse, Rapla maakond, Märjamaa vald
Oju, Saare maakond, Kihelkonna vald
Ole, Hiiu maakond, Emmaste vald
Olehkova, Võru maakond, Meremäe vald
Oleski, Võru maakond, Lasva vald
Olju, Lääne-Viru maakond, Rakke vald
Ollepa, Järva maakond, Türi vald
Omedu, Jõgeva maakond, Kasepää vald
Ongassaare, Ida-Viru maakond, Illuka vald
Ontika, Ida-Viru maakond, Kohtla vald
Ookatku, Jõgeva maakond, Torma vald
Oola, Rapla maakond, Rapla vald
Oomiste, Tartu maakond, Kambja vald
Oonga, Lääne maakond, Martna vald
Oonurme, Ida-Viru maakond, Tudulinna vald
Oore, Pärnu maakond, Tori vald
Oorgu, Viljandi maakond, Kolga-Jaani vald
Orajõe (Häädemeeste), Pärnu maakond, Häädemeeste vald
Orajõe (Põlva), Põlva maakond, Põlva vald
Orava, Põlva maakond, Orava vald
Orgemäe, Tartu maakond, Alatskivi vald
Orgita, Rapla maakond, Märjamaa vald
Orgmetsa, Järva maakond, Albu vald
Orguse (Juuru), Rapla maakond, Juuru vald
Orguse (Väike-Maarja), Lääne-Viru maakond, Väike-Maarja vald
Oriküla, Pärnu maakond, Vändra vald
Orinõmme, Saare maakond, Orissaare vald
Orjaku, Hiiu maakond, Käina vald
Oro, Põlva maakond, Orava vald
Ortuma, Võru maakond, Vastseliina vald
Ortumäe, Võru maakond, Rõuge vald
Oru (Aseri), Ida-Viru maakond, Aseri vald
Oru (Kose), Harju maakond, Kose vald
Oru, Lääne maakond, Oru vald
Orutaguse, Lääne-Viru maakond, Kadrina vald
Osmussaare, Lääne maakond, Noarootsi vald
Ostrova, Võru maakond, Meremäe vald
Osula, Võru maakond, Sõmerpalu vald
Otepää küla, Valga maakond, Otepää vald
Oti (Karksi), Viljandi maakond, Karksi vald
Oti (Pöide), Saare maakond, Pöide vald
Oti (Torma), Jõgeva maakond, Torma vald
Otiku, Järva maakond, Paide vald
Otiküla, Viljandi maakond, Kolga-Jaani vald
Otsa, Võru maakond, Lasva vald
Otslava, Jõgeva maakond, Tabivere vald
Otste, Hiiu maakond, Kõrgessaare vald

P


Paaburissa, Võru maakond, Rõuge vald
Paadenurme, Ida-Viru maakond, Avinurme vald
Paadrema, Pärnu maakond, Varbla vald
Paaduotsa, Rapla maakond, Märjamaa vald
Paaksima, Viljandi maakond, Kõo vald
Paali, Tartu maakond, Kambja vald
Paasi, Lääne-Viru maakond, Vihula vald
Paasiku, Harju maakond, Anija vald
Paasküla, Lääne-Viru maakond, Viru-Nigula vald
Paaste, Saare maakond, Leisi vald
Paasvere, Lääne-Viru maakond, Laekvere vald
Paate, Ida-Viru maakond, Kohtla vald
Paatna, Lääne-Viru maakond, Rakvere vald
Paatsa, Saare maakond, Mustjala vald
Paatsalu, Pärnu maakond, Varbla vald
Pada, Lääne-Viru maakond, Viru-Nigula vald
Pada-Aruküla, Lääne-Viru maakond, Viru-Nigula vald
Padakõrve, Tartu maakond, Alatskivi vald
Padaküla, Lääne-Viru maakond, Rakke vald
Padari, Põlva maakond, Vastse-Kuuste vald
Padise, Harju maakond, Padise vald
Padu, Lääne-Viru maakond, Laekvere vald
Paduvere, Jõgeva maakond, Jõgeva vald
Pae (Kehtna), Rapla maakond, Kehtna vald
Pae (Padise), Harju maakond, Padise vald
Paeboja, Võru maakond, Rõuge vald
Paekna, Harju maakond, Kiili vald
Paeküla, Rapla maakond, Märjamaa vald
Paelama, Viljandi maakond, Suure-Jaani vald
Paenase, Saare maakond, Muhu vald
Paenasti, Viljandi maakond, Kõo vald
Paevere, Saare maakond, Kärla vald
Paganamaa küla, Võru maakond, Varstu vald
Pagari, Ida-Viru maakond, Mäetaguse vald
Pagasi, Lääne maakond, Lihula vald
Pahapilli, Saare maakond, Mustjala vald
Pahavalla, Saare maakond, Laimjala vald
Pahkla, Rapla maakond, Kohila vald
Pahtpää, Põlva maakond, Veriora vald
Pahuvere, Viljandi maakond, Tarvastu vald
Paidra, Võru maakond, Lasva vald
Paiküla, Saare maakond, Kärla vald
Paimala, Saare maakond, Kaarma vald
Paimvere, Pärnu maakond, Koonga vald
Painküla, Jõgeva maakond, Jõgeva vald
Paistu, Viljandi maakond, Paistu vald
Paisumaa, Rapla maakond, Märjamaa vald
Pajaka, Rapla maakond, Märjamaa vald
Paju (Rannu), Tartu maakond, Rannu vald
Paju (Tõlliste), Valga maakond, Tõlliste vald
Paju-Kurdla, Saare maakond, Laimjala vald
Pajualuse, Ida-Viru maakond, Jõhvi vald
Pajukurmu, Tartu maakond, Luunja vald
Pajumaa, Lääne maakond, Hanila vald
Pajumõisa, Saare maakond, Kihelkonna vald
Pajupea, Harju maakond, Rae vald
Pajusi, Jõgeva maakond, Pajusi vald
Pajuveski, Lääne-Viru maakond, Vihula vald
Pakaste, Jõgeva maakond, Jõgeva vald
Paklova, Võru maakond, Meremäe vald
Pala, Jõgeva maakond, Pala vald
Pala (Kuusalu), Harju maakond, Kuusalu vald
Pala (Kõue), Harju maakond, Kõue vald
Pala (Türi), Järva maakond, Türi vald
Palade, Hiiu maakond, Pühalepa vald
Palamulla, Rapla maakond, Rapla vald
Palamuste, Valga maakond, Puka vald
Palandõ, Võru maakond, Meremäe vald
Palanumäe, Võru maakond, Haanja vald
Palase, Rapla maakond, Vigala vald
Palasi (Kehtna), Rapla maakond, Kehtna vald
Palasi (Vinni), Lääne-Viru maakond, Vinni vald
Palatu, Pärnu maakond, Koonga vald
Paljasmaa, Rapla maakond, Vigala vald
Pallasmaa, Saare maakond, Muhu vald
Palli (Haanja), Võru maakond, Haanja vald
Palli, Hiiu maakond, Kõrgessaare vald
Pallika (Vigala), Rapla maakond, Vigala vald
Pallika (Halinga), Pärnu maakond, Halinga vald
Palmse, Lääne-Viru maakond, Vihula vald
Palo, Võru maakond, Meremäe vald
Palometsa, Võru maakond, Võru vald
Paloveere (Meremäe), Võru maakond, Meremäe vald
Paloveere (Vastseliina), Võru maakond, Vastseliina vald
Palujüri, Võru maakond, Haanja vald
Paluküla (Haaslava), Tartu maakond, Haaslava vald
Paluküla (Kehtna), Rapla maakond, Kehtna vald
Paluküla (Pühalepa), Hiiu maakond, Pühalepa vald
Palumäe, Tartu maakond, Kambja vald
Palupera, Valga maakond, Palupera vald
Palupere, Jõgeva maakond, Jõgeva vald
Palupõhja, Tartu maakond, Puhja vald
Palutaja, Põlva maakond, Kõlleste vald
Palvere, Harju maakond, Kose vald
Pamma, Saare maakond, Leisi vald
Pammana, Saare maakond, Leisi vald
Pandivere, Lääne-Viru maakond, Väike-Maarja vald
Panga (Mustjala), Saare maakond, Mustjala vald
Panga (Ridala), Lääne maakond, Ridala vald
Pangodi, Tartu maakond, Kambja vald
Paope, Hiiu maakond, Kõrgessaare vald
Papiaru (Sõmeru), Lääne-Viru maakond, Sõmeru vald
Papiaru (Vara), Tartu maakond, Vara vald
Papisilla, Pärnu maakond, Häädemeeste vald
Papsaare, Pärnu maakond, Audru vald
Parapalu, Tartu maakond, Meeksi vald
Parasmaa, Pärnu maakond, Koonga vald
Parasmetsa, Saare maakond, Leisi vald
Parasmäe, Harju maakond, Jõelähtme vald
Pargitaguse, Ida-Viru maakond, Jõhvi vald
Pari, Võru maakond, Vastseliina vald
Pariisi, Lääne-Viru maakond, Kadrina vald
Parika, Viljandi maakond, Kolga-Jaani vald
Parila (Anija), Harju maakond, Anija vald
Parila (Kaarma), Saare maakond, Kaarma vald
Parila (Ridala), Lääne maakond, Ridala vald
Parisselja, Pärnu maakond, Are vald
Parivere, Lääne maakond, Lihula vald
Parksi, Harju maakond, Kuusalu vald
Parmu, Võru maakond, Misso vald
Parmupalu, Võru maakond, Mõniste vald
Partsaare, Harju maakond, Anija vald
Partsi (Põlva), Põlva maakond, Põlva vald
Partsi, Hiiu maakond, Pühalepa vald
Paslepa, Lääne maakond, Noarootsi vald
Passi, Tartu maakond, Alatskivi vald
Pastaku, Valga maakond, Palupera vald
Pataste, Jõgeva maakond, Tabivere vald
Patika (Rae), Harju maakond, Rae vald
Patika (Tapa), Lääne-Viru maakond, Tapa vald
Patjala, Jõgeva maakond, Jõgeva vald
Patküla, Valga maakond, Helme vald
Pattina, Põlva maakond, Värska vald
Pauastvere, Jõgeva maakond, Põltsamaa vald
Pauliku, Ida-Viru maakond, Jõhvi vald
Paunaste, Harju maakond, Kõue vald
Paunküla, Harju maakond, Kõue vald
Pausakunnu, Võru maakond, Haanja vald
Peantse, Pärnu maakond, Koonga vald
Peatskivi, Tartu maakond, Alatskivi vald
Pedajamäe, Valga maakond, Otepää vald
Pedase, Harju maakond, Padise vald
Pedaspea, Harju maakond, Kuusalu vald
Pedassaare (Saare), Jõgeva maakond, Saare vald
Pedassaare (Vihula), Lääne-Viru maakond, Vihula vald
Pedaste, Valga maakond, Puka vald
Pedejä, Võru maakond, Misso vald
Pedja, Jõgeva maakond, Jõgeva vald
Peebu, Võru maakond, Mõniste vald
Peederga, Saare maakond, Leisi vald
Peedo, Võru maakond, Haanja vald
Peedu (Albu), Järva maakond, Albu vald
Peeri, Ida-Viru maakond, Kohtla vald
Peerni, Pärnu maakond, Tõstamaa vald
Peeterristi, Ida-Viru maakond, Vaivara vald
Peetrimõisa, Põlva maakond, Kanepi vald
Peetrimõisa (Saarepeedi), Viljandi maakond, Saarepeedi vald
Pehka, Lääne-Viru maakond, Haljala vald
Pelsi, Võru maakond, Meremäe vald
Penijõe, Lääne maakond, Lihula vald
Peningi, Harju maakond, Raasiku vald
Penu, Pärnu maakond, Häädemeeste vald
Penuja, Viljandi maakond, Abja vald
Peraküla (Lasva), Võru maakond, Lasva vald
Peraküla (Nõva), Lääne maakond, Nõva vald
Perametsa (Pala), Jõgeva maakond, Pala vald
Perametsa (Vastseliina), Võru maakond, Vastseliina vald
Perdaku, Põlva maakond, Värska vald
Pereküla, Pärnu maakond, Halinga vald
Peressaare, Ida-Viru maakond, Tudulinna vald
Peri, Põlva maakond, Põlva vald
Perila, Harju maakond, Raasiku vald
Perjatsi, Ida-Viru maakond, Vaivara vald
Permisküla, Ida-Viru maakond, Illuka vald
Petaaluse, Lääne maakond, Lihula vald
Petrakuudi, Võru maakond, Rõuge vald
Pibari, Järva maakond, Türi vald
Pidula, Saare maakond, Kihelkonna vald
Piha, Pärnu maakond, Varbla vald
Pihali, Rapla maakond, Kohila vald
Pihke, Pärnu maakond, Saarde vald
Pihla, Hiiu maakond, Kõrgessaare vald
Pihlaspea, Lääne-Viru maakond, Vihula vald
Pihleni, Võru maakond, Urvaste vald
Pihtla, Saare maakond, Pihtla vald
Pihva, Tartu maakond, Tähtvere vald
Piibe, Lääne-Viru maakond, Rakke vald
Piibumäe, Jõgeva maakond, Pala vald
Piigandi (Kanepi), Põlva maakond, Kanepi vald
Piigandi, Tartu maakond, Rõngu vald
Piigaste, Põlva maakond, Kõlleste vald
Piila, Saare maakond, Kaarma vald
Piilse, Ida-Viru maakond, Maidla vald
Piilsi, Ida-Viru maakond, Lohusuu vald
Piilu, Lääne-Viru maakond, Tapa vald
Piipsemäe, Võru maakond, Haanja vald
Piira, Lääne-Viru maakond, Vinni vald
Piiri (Hummuli), Valga maakond, Hummuli vald
Piiri (Muhu), Saare maakond, Muhu vald
Piiri (Piirissaare), Tartu maakond, Piirissaare vald
Piirivarbe, Jõgeva maakond, Pala vald
Piirsalu, Lääne maakond, Risti vald
Piirumi, Pärnu maakond, Tahkuranna vald
Piisi, Võru maakond, Antsla vald
Piissoo, Harju maakond, Kiili vald
Piistaoja, Pärnu maakond, Tori vald
Piisu, Pärnu maakond, Koonga vald
Piisupi, Lääne-Viru maakond, Tamsalu vald
Piiumetsa, Järva maakond, Väätsa vald
Pikajärve, Põlva maakond, Valgjärve vald
Pikakannu, Võru maakond, Lasva vald
Pikaküla, Järva maakond, Paide vald
Pikareinu, Põlva maakond, Valgjärve vald
Pikaristi, Lääne-Viru maakond, Viru-Nigula vald
Pikasilla (Lasva), Võru maakond, Lasva vald
Pikasilla (Põdrala), Valga maakond, Põdrala vald
Pikati, Ida-Viru maakond, Tudulinna vald
Pikavere (Koonga), Pärnu maakond, Koonga vald
Pikevere, Lääne-Viru maakond, Väike-Maarja vald
Pikkjärve (Karula), Valga maakond, Karula vald
Pikkjärve, Jõgeva maakond, Palamuse vald
Pikknurme, Jõgeva maakond, Puurmani vald
Pikru, Viljandi maakond, Tarvastu vald
Pikva, Harju maakond, Anija vald
Pildiküla, Harju maakond, Rae vald
Pilistvere, Viljandi maakond, Kõo vald
Pilka, Tartu maakond, Luunja vald
Pilkuse, Valga maakond, Otepää vald
Pillapalu, Harju maakond, Anija vald
Pillardi, Võru maakond, Haanja vald
Pille, Võru maakond, Lasva vald
Pilpa, Valga maakond, Helme vald
Pilpaküla (Pühalepa), Hiiu maakond, Pühalepa vald
Pilpaküla (Vara), Tartu maakond, Vara vald
Pilu, Jõgeva maakond, Põltsamaa vald
Pimestiku, Ida-Viru maakond, Vaivara vald
Pindi (Räpina), Põlva maakond, Räpina vald
Pindi, Võru maakond, Lasva vald
Pinska, Viljandi maakond, Pärsti vald
Pirgu, Rapla maakond, Juuru vald
Pirmastu, Viljandi maakond, Paistu vald
Pisisaare, Jõgeva maakond, Pajusi vald
Pitsalu, Pärnu maakond, Halinga vald
Piusa, Põlva maakond, Orava vald
Pivarootsi, Lääne maakond, Hanila vald
Plaani, Võru maakond, Haanja vald
Plaksi, Võru maakond, Haanja vald
Plessi, Võru maakond, Vastseliina vald
Pliia, Võru maakond, Meremäe vald
Plika, Valga maakond, Puka vald
Poaka, Järva maakond, Türi vald
Poama, Hiiu maakond, Kõrgessaare vald
Poanse, Lääne maakond, Lihula vald
Podmotsa, Põlva maakond, Värska vald
Pohla, Harju maakond, Kernu vald
Poka (Leisi), Saare maakond, Leisi vald
Poka (Mäksa), Tartu maakond, Mäksa vald
Poksa, Võru maakond, Meremäe vald
Poksi, Tartu maakond, Luunja vald
Polli, Viljandi maakond, Karksi vald
Polovina, Võru maakond, Meremäe vald
Poole, Tartu maakond, Konguta vald
Pootsi, Pärnu maakond, Tõstamaa vald
Pootsiku, Ida-Viru maakond, Iisaku vald
Popovitsa, Põlva maakond, Värska vald
Pori küla, Valga maakond, Põdrala vald
Poriküla, Tartu maakond, Puhja vald
Porkuni, Lääne-Viru maakond, Tamsalu vald
Pornuse, Viljandi maakond, Halliste vald
Porsa, Viljandi maakond, Tarvastu vald
Posti, Võru maakond, Haanja vald
Praaga, Tartu maakond, Vara vald
Praakli, Saare maakond, Kaarma vald
Praaklima, Jõgeva maakond, Palamuse vald
Praakmani, Põlva maakond, Orava vald
Pragi, Põlva maakond, Laheda vald
Prandi, Järva maakond, Koigi vald
Prange, Valga maakond, Puka vald
Prangli küla, Põlva maakond, Kõlleste vald
Prassi, Hiiu maakond, Emmaste vald
Preedi, Järva maakond, Koeru vald
Preeksa, Võru maakond, Haanja vald
Pressi, Võru maakond, Haanja vald
Priipalu, Valga maakond, Õru vald
Pringi (Sangaste), Valga maakond, Sangaste vald
Pringi (Viimsi), Harju maakond, Viimsi vald
Pritsi, Võru maakond, Sõmerpalu vald
Pruntova, Võru maakond, Misso vald
Pruuna, Lääne-Viru maakond, Tapa vald
Prählamäe, Hiiu maakond, Pühalepa vald
Prähnu, Hiiu maakond, Emmaste vald
Prääma, Järva maakond, Paide vald
Pudisoo, Harju maakond, Kuusalu vald
Pudivere (Põltsamaa), Jõgeva maakond, Põltsamaa vald
Pudivere (Väike-Maarja), Lääne-Viru maakond, Väike-Maarja vald
Puduküla, Jõgeva maakond, Põltsamaa vald
Pugritsa, Valga maakond, Karula vald
Pugõstu, Võru maakond, Rõuge vald
Puhatu, Ida-Viru maakond, Illuka vald
Puhkova, Ida-Viru maakond, Vaivara vald
Puhmu, Järva maakond, Koeru vald
Puhtaleiva, Tartu maakond, Tartu vald
Puiatu (Imavere), Järva maakond, Imavere vald
Puiatu (Paide), Järva maakond, Paide vald
Puiatu (Põltsamaa), Jõgeva maakond, Põltsamaa vald
Puiatu (Pärsti), Viljandi maakond, Pärsti vald
Puiatu (Ridala), Lääne maakond, Ridala vald
Puide, Valga maakond, Hummuli vald
Puiga, Võru maakond, Võru vald
Puise, Lääne maakond, Ridala vald
Puista, Võru maakond, Meremäe vald
Puka (Pöide), Saare maakond, Pöide vald
Puka (Vinni), Lääne-Viru maakond, Vinni vald
Pukamäe, Rapla maakond, Kohila vald
Pulgoja, Pärnu maakond, Häädemeeste vald
Puliste, Hiiu maakond, Pühalepa vald
Pulleritsu, Viljandi maakond, Paistu vald
Pullevere, Järva maakond, Albu vald
Pulli (Kambja), Tartu maakond, Kambja vald
Pulli (Misso), Võru maakond, Misso vald
Pulli (Orissaare), Saare maakond, Orissaare vald
Pulli (Rõuge), Võru maakond, Rõuge vald
Pulli, Pärnu maakond, Sauga vald
Pulli (Sõmerpalu), Võru maakond, Sõmerpalu vald
Punaküla, Viljandi maakond, Kõpu vald
Punakülä, Võru maakond, Sõmerpalu vald
Pundi, Võru maakond, Haanja vald
Punikvere, Jõgeva maakond, Pala vald
Punsa, Võru maakond, Varstu vald
Pupastvere, Tartu maakond, Tartu vald
Pupli, Võru maakond, Misso vald
Purdi, Järva maakond, Paide vald
Purga, Rapla maakond, Märjamaa vald
Purila, Rapla maakond, Rapla vald
Purka, Võru maakond, Haanja vald
Purku, Rapla maakond, Raikküla vald
Purtsa, Saare maakond, Leisi vald
Purtse, Ida-Viru maakond, Lüganuse vald
Purtsi, Valga maakond, Puka vald
Puru, Ida-Viru maakond, Jõhvi vald
Pusi, Tartu maakond, Alatskivi vald
Puskaru, Põlva maakond, Põlva vald
Puski, Hiiu maakond, Kõrgessaare vald
Pusku, Lääne maakond, Ridala vald
Puspuri, Võru maakond, Haanja vald
Putkaste (Käina), Hiiu maakond, Käina vald
Putkaste (Martna), Lääne maakond, Martna vald
Putu, Jõgeva maakond, Saare vald
Puugi, Põlva maakond, Valgjärve vald
Puugnitsa, Põlva maakond, Mikitamäe vald
Puuri, Põlva maakond, Põlva vald
Puusepa (Kõue), Harju maakond, Kõue vald
Puusepa (Lasva), Võru maakond, Lasva vald
Puutli, Võru maakond, Vastseliina vald
Põdra (Rõuge), Võru maakond, Rõuge vald
Põdra (Vara), Tartu maakond, Vara vald
Põdrangu, Lääne-Viru maakond, Tamsalu vald
Põdruse, Lääne-Viru maakond, Haljala vald
Põgari-Sassi, Lääne maakond, Ridala vald
Põhara, Pärnu maakond, Audru vald
Põhja, Harju maakond, Kuusalu vald
Põhjaka, Viljandi maakond, Suure-Jaani vald
Põikma, Rapla maakond, Kohila vald
Põikva, Järva maakond, Türi vald
Põima, Lääne-Viru maakond, Kadrina vald
Põitse, Saare maakond, Muhu vald
Põlde, Viljandi maakond, Abja vald
Põldeotsa, Pärnu maakond, Audru vald
Põldmaa, Tartu maakond, Vara vald
Põlendmaa, Pärnu maakond, Paikuse vald
Põlgaste, Põlva maakond, Kanepi vald
Põlli, Rapla maakond, Märjamaa vald
Põlliku, Rapla maakond, Kaiu vald
Põllküla, Harju maakond, Keila vald
Põllu, Rapla maakond, Kehtna vald
Põlluküla (Valjala), Saare maakond, Valjala vald
Põlluküla (Kaarma), Saare maakond, Kaarma vald
Põlluküla (Lümanda), Saare maakond, Lümanda vald
Põlma, Rapla maakond, Raikküla vald
Põlula, Lääne-Viru maakond, Rägavere vald
Põnni, Võru maakond, Misso vald
Põrga, Viljandi maakond, Tarvastu vald
Põrgu küla, Tartu maakond, Vara vald
Põripõllu, Saare maakond, Orissaare vald
Põrsaku, Rapla maakond, Kehtna vald
Põrstõ, Võru maakond, Misso vald
Põru (Puka), Valga maakond, Puka vald
Põru (Rõuge), Võru maakond, Rõuge vald
Põvvatu, Tartu maakond, Luunja vald
Pädaste, Saare maakond, Muhu vald
Päelda, Saare maakond, Muhu vald
Pähkla, Saare maakond, Kaarma vald
Pähni, Võru maakond, Varstu vald
Päide, Lääne-Viru maakond, Rakvere vald
Päidla, Valga maakond, Palupera vald
Päidre, Viljandi maakond, Halliste vald
Päigiste, Viljandi maakond, Halliste vald
Päiksi, Tartu maakond, Alatskivi vald
Päinurme, Järva maakond, Koigi vald
Päite, Ida-Viru maakond, Toila vald
Päka, Põlva maakond, Orava vald
Päkste, Tartu maakond, Haaslava vald
Pällastvere, Järva maakond, Imavere vald
Pälli, Lääne maakond, Taebla vald
Pällu, Jõgeva maakond, Saare vald
Pällu (Saue), Harju maakond, Saue vald
Pältre, Võru maakond, Misso vald
Päraküla (Suure-Jaani), Viljandi maakond, Suure-Jaani vald
Päraküla (Tõstamaa), Pärnu maakond, Tõstamaa vald
Pärase, Saare maakond, Muhu vald
Päri (Kullamaa), Lääne maakond, Kullamaa vald
Päri (Pärsti), Viljandi maakond, Pärsti vald
Pärinurme, Harju maakond, Saue vald
Pärispea, Harju maakond, Kuusalu vald
Pärivere, Pärnu maakond, Are vald
Pärlijõe, Võru maakond, Rõuge vald
Pärna (Emmaste), Hiiu maakond, Emmaste vald
Pärna (Viru-Nigula), Lääne-Viru maakond, Viru-Nigula vald
Pärnamäe, Harju maakond, Viimsi vald
Pärni, Saare maakond, Kaarma vald
Pärnjõe, Pärnu maakond, Vändra vald
Pärnselja, Hiiu maakond, Käina vald
Pärsama, Saare maakond, Leisi vald
Pärsi, Viljandi maakond, Karksi vald
Pärsikivi, Tartu maakond, Alatskivi vald
Pärsti, Viljandi maakond, Pärsti vald
Pässä, Võru maakond, Lasva vald
Päädeva, Rapla maakond, Märjamaa vald
Päärdu, Rapla maakond, Vigala vald
Pääsna, Põlva maakond, Räpina vald
Pääväkese, Põlva maakond, Orava vald
Pöide, Saare maakond, Pöide vald
Pöitse, Saare maakond, Leisi vald
Pöögle, Viljandi maakond, Karksi vald
Pööra, Jõgeva maakond, Puurmani vald
Pööravere, Pärnu maakond, Halinga vald
Pööritsa, Tartu maakond, Konguta vald
Püha (Pihtla), Saare maakond, Pihtla vald
Püha (Saue), Harju maakond, Saue vald
Pühajärve, Valga maakond, Otepää vald
Pühajõe, Ida-Viru maakond, Toila vald
Pühalepa, Hiiu maakond, Pühalepa vald
Pühaste, Valga maakond, Puka vald
Pühatu, Rapla maakond, Raikküla vald
Pühi, Tartu maakond, Kambja vald
Pürksi, Lääne maakond, Noarootsi vald
Püssä, Võru maakond, Rõuge vald
Püünsi, Harju maakond, Viimsi vald

R


Raadama, Põlva maakond, Räpina vald
Raadi, Võru maakond, Vastseliina vald
Raadivere, Jõgeva maakond, Palamuse vald
Raadna, Ida-Viru maakond, Lohusuu vald
Raaduvere, Jõgeva maakond, Jõgeva vald
Raagi, Võru maakond, Haanja vald
Raamatu, Viljandi maakond, Abja vald
Raanitsa, Tartu maakond, Kambja vald
Raassilla, Viljandi maakond, Tarvastu vald
Raatvere, Jõgeva maakond, Pala vald
Raavitsa, Valga maakond, Karula vald
Rabaküla, Pärnu maakond, Surju vald
Rabasaare, Lääne-Viru maakond, Tapa vald
Rabavere, Pärnu maakond, Koonga vald
Rabivere, Rapla maakond, Kohila vald
Rae, Harju maakond, Rae vald
Rae (Vändra), Pärnu maakond, Vändra vald
Raegma, Saare maakond, Muhu vald
Raeküla, Lääne-Viru maakond, Väike-Maarja vald
Raela, Rapla maakond, Raikküla vald
Raespa, Pärnu maakond, Varbla vald
Raheste, Pärnu maakond, Varbla vald
Rahinge, Tartu maakond, Tähtvere vald
Rahivere, Jõgeva maakond, Palamuse vald
Rahkama, Pärnu maakond, Vändra vald
Rahkla (Laekvere), Lääne-Viru maakond, Laekvere vald
Rahkla (Sõmeru), Lääne-Viru maakond, Sõmeru vald
Rahniku, Saare maakond, Pihtla vald
Rahnoja, Pärnu maakond, Vändra vald
Rahtla, Saare maakond, Mustjala vald
Rahu küla, Saare maakond, Valjala vald
Rahula, Harju maakond, Saku vald
Rahumäe (Räpina), Põlva maakond, Räpina vald
Rahuste, Saare maakond, Salme vald
Raidla, Pärnu maakond, Are vald (endine)
Raigaste, Tartu maakond, Rõngu vald
Raigastvere, Jõgeva maakond, Tabivere vald
Raigla, Põlva maakond, Räpina vald
Raigu, Lääne-Viru maakond, Väike-Maarja vald
Raikküla, Rapla maakond, Raikküla vald
Raiste, Võru maakond, Võru vald
Raja (Halliste), Viljandi maakond, Halliste vald
Raja (Kasepää), Jõgeva maakond, Kasepää vald
Rajaküla (Laekvere), Lääne-Viru maakond, Laekvere vald
Rajaküla (Mäetaguse), Ida-Viru maakond, Mäetaguse vald
Raka (Ambla), Järva maakond, Ambla vald
Raka (Rapla), Rapla maakond, Rapla vald
Rame, Lääne maakond, Hanila vald
Ramma, Järva maakond, Järva-Jaani vald
Rammu, Harju maakond, Jõelähtme vald
Rammuka (Misso), Võru maakond, Misso vald
Rammuka (Tõstamaa), Pärnu maakond, Tõstamaa vald
Rampe, Valga maakond, Tõlliste vald
Randivälja, Pärnu maakond, Tori vald
Randküla, Saare maakond, Orissaare vald
Randvere (Kaarma), Saare maakond, Kaarma vald
Randvere (Laimjala), Saare maakond, Laimjala vald
Randvere (Viimsi), Harju maakond, Viimsi vald
Rangu, Rapla maakond, Märjamaa vald
Ranna, Jõgeva maakond, Pala vald
Rannajõe, Lääne maakond, Martna vald
Rannaküla (Emmaste), Hiiu maakond, Emmaste vald
Rannaküla (Hanila), Lääne maakond, Hanila vald
Rannaküla (Kihelkonna), Saare maakond, Kihelkonna vald
Rannaküla (Laimjala), Saare maakond, Laimjala vald
Rannaküla (Muhu), Saare maakond, Muhu vald
Rannaküla (Nõva), Lääne maakond, Nõva vald
Rannaküla (Orissaare), Saare maakond, Orissaare vald
Rannaküla (Pihtla), Saare maakond, Pihtla vald
Rannaküla (Rõngu), Tartu maakond, Rõngu vald
Rannaküla (Valjala), Saare maakond, Valjala vald
Rannaküla (Varbla), Pärnu maakond, Varbla vald
Rannametsa, Pärnu maakond, Häädemeeste vald
Rannamõisa, Harju maakond, Harku vald
Rannapungerja, Ida-Viru maakond, Tudulinna vald
Ranniku, Pärnu maakond, Tõstamaa vald
Rannu küla, Ida-Viru maakond, Aseri vald
Ransi, Valga maakond, Hummuli vald
Raotu, Võru maakond, Meremäe vald
Rasina, Põlva maakond, Mooste vald
Rasivere (Anija), Harju maakond, Anija vald
Rasivere (Vinni), Lääne-Viru maakond, Vinni vald
Rassi, Järva maakond, Türi vald
Rassiku, Jõgeva maakond, Torma vald
Rassiotsa, Rapla maakond, Märjamaa vald
Rastla, Lääne-Viru maakond, Väike-Maarja vald
Rasva, Võru maakond, Rõuge vald
Ratla, Saare maakond, Leisi vald
Ratva, Ida-Viru maakond, Mäetaguse vald
Raudla, Lääne-Viru maakond, Tapa vald
Raudlepa, Lääne-Viru maakond, Sõmeru vald
Raudna, Viljandi maakond, Pärsti vald
Raudoja küla, Harju maakond, Anija vald
Raudsepa (Otepää), Valga maakond, Otepää vald
Raudsepa (Varstu), Võru maakond, Varstu vald
Raudsepa (Võru), Võru maakond, Võru vald
Raudsepä, Võru maakond, Rõuge vald
Raudvere, Lääne-Viru maakond, Sõmeru vald
Raugi, Saare maakond, Muhu vald
Raugu, Saare maakond, Orissaare vald
Raukla, Järva maakond, Türi vald
Rauksi, Pärnu maakond, Varbla vald
Rauskapalu, Võru maakond, Sõmerpalu vald
Rausvere, Ida-Viru maakond, Illuka vald
Rava (Ambla), Järva maakond, Ambla vald
Rava (Kõue), Harju maakond, Kõue vald
Raveliku, Harju maakond, Kose vald
Reastvere, Jõgeva maakond, Torma vald
Rebala, Harju maakond, Jõelähtme vald
Rebase, Tartu maakond, Kambja vald
Rebase (Paistu), Viljandi maakond, Paistu vald
Rebasemõisa, Valga maakond, Karula vald
Rebaski, Saare maakond, Muhu vald
Rebasmäe, Põlva maakond, Orava vald
Rebaste (Kanepi), Põlva maakond, Kanepi vald
Rebaste (Puka), Valga maakond, Puka vald
Rebaste (Viiratsi), Viljandi maakond, Viiratsi vald
Rebu küla, Ida-Viru maakond, Maidla vald
Rebäse (Misso), Võru maakond, Misso vald
Rebäse (Rõuge), Võru maakond, Rõuge vald
Rebäsemõisa, Võru maakond, Rõuge vald
Reegoldi, Viljandi maakond, Suure-Jaani vald
Reeküla, Saare maakond, Pihtla vald
Rehatse, Harju maakond, Kuusalu vald
Rehemetsa, Tartu maakond, Vara vald
Rehemäe, Harju maakond, Nissi vald
Reheselja, Hiiu maakond, Emmaste vald
Reigi, Hiiu maakond, Kõrgessaare vald
Reikama, Hiiu maakond, Pühalepa vald
Reina, Saare maakond, Pöide vald
Reinevere, Järva maakond, Ambla vald
Reinu (Saarde), Pärnu maakond, Saarde vald
Reinu (Tabivere), Jõgeva maakond, Tabivere vald
Reinumurru, Pärnu maakond, Vändra vald
Reiu, Pärnu maakond, Tahkuranna vald
Remniku, Ida-Viru maakond, Alajõe vald
Reo, Saare maakond, Pihtla vald
Reola, Tartu maakond, Ülenurme vald
Reolasoo, Tartu maakond, Kambja vald
Reonda, Rapla maakond, Kehtna vald
Reopalu, Järva maakond, Väätsa vald
Resto, Võru maakond, Haanja vald
Restu, Valga maakond, Sangaste vald
Reti, Valga maakond, Põdrala vald
Retla, Järva maakond, Türi vald
Ridaküla (Kadrina), Lääne-Viru maakond, Kadrina vald
Ridaküla (Puhja), Tartu maakond, Puhja vald
Ridaküla (Rapla), Rapla maakond, Rapla vald
Ridaküla (Viiratsi), Viljandi maakond, Viiratsi vald
Ridala (Laimjala), Saare maakond, Laimjala vald
Ridalepa, Pärnu maakond, Audru vald
Ridase, Lääne maakond, Hanila vald
Ridasi, Saare maakond, Muhu vald
Riguldi, Lääne maakond, Noarootsi vald
Rihkama, Viljandi maakond, Pärsti vald
Riiassaare, Viljandi maakond, Suure-Jaani vald
Riidaja, Valga maakond, Põdrala vald
Riidaku, Rapla maakond, Raikküla vald
Riidaküla, Hiiu maakond, Emmaste vald
Riidamäe, Harju maakond, Kõue vald
Riidma, Tartu maakond, Alatskivi vald
Riihora, Põlva maakond, Orava vald
Riisa, Pärnu maakond, Tori vald
Riitsilla, Võru maakond, Rõuge vald
Riiviku, Tartu maakond, Kambja vald
Rikassaare, Järva maakond, Türi vald
Riksu, Saare maakond, Lümanda vald
Rimmi, Võru maakond, Antsla vald
Rimmu, Viljandi maakond, Halliste vald
Ringiste, Valga maakond, Taheva vald
Ringuta, Rapla maakond, Märjamaa vald
Rinsi, Saare maakond, Muhu vald
Ristemäe, Võru maakond, Rõuge vald
Risti (Kõrgessaare), Hiiu maakond, Kõrgessaare vald
Ristiküla (Surju), Pärnu maakond, Surju vald
Ristiküla (Vinni), Lääne-Viru maakond, Vinni vald
Ristipalo, Põlva maakond, Räpina vald
Ristivälja, Hiiu maakond, Käina vald
Risttee, Valga maakond, Sangaste vald
Risu-Suurküla, Rapla maakond, Märjamaa vald
Ritsiko, Võru maakond, Misso vald
Riuma, Viljandi maakond, Tarvastu vald
Rohe, Jõgeva maakond, Jõgeva vald
Rohense, Lääne maakond, Ridala vald
Rohu, Lääne-Viru maakond, Laekvere vald
Rohuküla, Lääne maakond, Ridala vald
Rohuneeme, Harju maakond, Viimsi vald
Rohusi, Harju maakond, Jõelähtme vald
Rokina, Võru maakond, Meremäe vald
Ronisoo, Tartu maakond, Alatskivi vald
Ronivere, Jõgeva maakond, Palamuse vald
Roobaka, Saare maakond, Leisi vald
Roobe, Valga maakond, Helme vald
Roobi, Võru maakond, Rõuge vald
Roobuka, Harju maakond, Saku vald
Roodevälja, Lääne-Viru maakond, Sõmeru vald
Roodi, Pärnu maakond, Halinga vald
Roodu, Ida-Viru maakond, Kohtla vald
Rookse, Tartu maakond, Võnnu vald
Rooküla, Harju maakond, Anija vald
Roosi, Põlva maakond, Laheda vald
Roosiku, Võru maakond, Antsla vald
Roosilla, Viljandi maakond, Tarvastu vald
Roosisaare, Võru maakond, Võru vald
Rooslepa, Lääne maakond, Noarootsi vald
Roosna, Järva maakond, Ambla vald
Roostoja, Ida-Viru maakond, Tudulinna vald
Rootsi (Kohila), Rapla maakond, Kohila vald
Rootsi (Kõrgessaare), Hiiu maakond, Kõrgessaare vald
Rootsiküla (Alatskivi), Tartu maakond, Alatskivi vald
Rootsiküla (Kihelkonna), Saare maakond, Kihelkonna vald
Rootsiküla (Kihnu), Pärnu maakond, Kihnu vald
Rootsivere, Saare maakond, Muhu vald
Roovere, Järva maakond, Väätsa vald
Rosma, Põlva maakond, Põlva vald
Ruhingu, Võru maakond, Urvaste vald
Ruhnu küla, Saare maakond, Ruhnu vald
Ruhve, Saare maakond, Laimjala vald
Ruila, Harju maakond, Kernu vald
Rukkiküla, Pärnu maakond, Halinga vald
Rulli, Valga maakond, Põdrala vald
Rumba küla, Lääne maakond, Lihula vald
Rummi, Võru maakond, Sõmerpalu vald
Rummu (Kuusalu), Harju maakond, Kuusalu vald
Rummu (Ridala), Lääne maakond, Ridala vald
Rumpo, Lääne maakond, Vormsi vald
Rupsi, Tartu maakond, Alatskivi vald
Rusa, Võru maakond, Haanja vald
Rusima, Võru maakond, Lasva vald
Ruskavere, Jõgeva maakond, Saare vald
Russalu, Rapla maakond, Märjamaa vald
Rutikvere, Järva maakond, Koigi vald
Rutja, Lääne-Viru maakond, Vihula vald
Ruu, Harju maakond, Jõelähtme vald
Ruudiküla, Viljandi maakond, Viiratsi vald
Ruuksu, Võru maakond, Rõuge vald
Ruuna, Valga maakond, Puka vald
Ruusa, Põlva maakond, Räpina vald
Ruusmäe, Võru maakond, Haanja vald
Ruutsi, Võru maakond, Meremäe vald
Rõhu (Koeru), Järva maakond, Koeru vald
Rõhu, Tartu maakond, Tähtvere vald
Rõka, Tartu maakond, Meeksi vald
Rõmeda, Lääne-Viru maakond, Kadrina vald
Rõsna, Põlva maakond, Mikitamäe vald
Rõssa, Põlva maakond, Orava vald
Rõstla, Jõgeva maakond, Põltsamaa vald
Rõude, Lääne maakond, Martna vald
Rõue, Rapla maakond, Kehtna vald
Rõuma, Lääne maakond, Risti vald
Rõusa, Pärnu maakond, Vändra vald
Rõõmu, Tartu maakond, Luunja vald
Rõõsa, Harju maakond, Kõue vald
Räbi, Valga maakond, Palupera vald
Rädi, Pärnu maakond, Varbla vald
Rägavere (Tapa), Lääne-Viru maakond, Tapa vald
Rägavere (Sõmeru), Lääne-Viru maakond, Sõmeru vald
Räimaste, Saare maakond, Pihtla vald
Räitsvere, Lääne-Viru maakond, Rakke vald
Rälby, Lääne maakond, Vormsi vald
Rämsi, Tartu maakond, Puhja vald
Räni küla, Tartu maakond, Ülenurme vald
Räpo, Võru maakond, Võru vald
Räsna, Jõgeva maakond, Põltsamaa vald
Räsna (Tapa), Lääne-Viru maakond, Tapa vald
Rässa, Saare maakond, Muhu vald
Rätla, Harju maakond, Raasiku vald
Rätsepa (Tori), Pärnu maakond, Tori vald
Rätsepa (Vändra), Pärnu maakond, Vändra vald
Rääbise, Jõgeva maakond, Torma vald
Räägi, Saare maakond, Leisi vald
Räägu (Abja), Viljandi maakond, Abja vald
Räägu (Sauga), Pärnu maakond, Sauga vald
Rääka, Viljandi maakond, Suure-Jaani vald
Rääptsova, Põlva maakond, Värska vald
Rääsa, Ida-Viru maakond, Maidla vald
Rääski, Rapla maakond, Vigala vald
Rääsolaane, Põlva maakond, Mikitamäe vald
Röa (Väätsa), Järva maakond, Väätsa vald
Röa (Rapla), Rapla maakond, Rapla vald
Röösa, Saare maakond, Valjala vald
Rünga, Lääne-Viru maakond, Vinni vald
Rütavere, Pärnu maakond, Sauga vald

S


Saabolda, Põlva maakond, Värska vald
Saadjärve, Tartu maakond, Tartu vald
Saagri (Haanja), Võru maakond, Haanja vald
Saagri (Misso), Võru maakond, Misso vald
Saagrimäe, Võru maakond, Misso vald
Saanika, Lääne maakond, Ridala vald
Saara, Lääne-Viru maakond, Vinni vald
Saarde, Pärnu maakond, Saarde vald
Saarde (Vastseliina), Võru maakond, Vastseliina vald
Saardu, Lääne maakond, Ridala vald
Saare (Noarootsi), Lääne maakond, Noarootsi vald
Saare (Piirissaare), Tartu maakond, Piirissaare vald
Saare (Puhja), Tartu maakond, Puhja vald
Saare (Varbla), Pärnu maakond, Varbla vald
Saareküla (Laimjala), Saare maakond, Laimjala vald
Saareküla (Räpina), Põlva maakond, Räpina vald
Saareküla (Viiratsi), Viljandi maakond, Viiratsi vald
Saaremaa (Lasva), Võru maakond, Lasva vald
Saaremetsa, Saare maakond, Laimjala vald
Saareotsa, Järva maakond, Türi vald
Saarepeedi, Viljandi maakond, Saarepeedi vald
Saarepõllu, Rapla maakond, Kehtna vald
Saari, Pärnu maakond, Audru vald
Saarjärve, Jõgeva maakond, Saare vald
Saarlasõ, Võru maakond, Rõuge vald
Saarnakõrve, Harju maakond, Kõue vald
Saastna, Lääne maakond, Lihula vald
Saate, Viljandi maakond, Abja vald
Saatse, Põlva maakond, Värska vald
Saburi, Tartu maakond, Alatskivi vald
Sadramõtsa, Võru maakond, Rõuge vald
Saduküla, Jõgeva maakond, Puurmani vald
Sae (Kõue), Harju maakond, Kõue vald
Sae (Rägavere), Lääne-Viru maakond, Rägavere vald
Sagadi, Lääne-Viru maakond, Vihula vald
Sagariste, Saare maakond, Pihtla vald
Sagevere, Järva maakond, Türi vald
Saha, Harju maakond, Jõelähtme vald
Sahargu, Ida-Viru maakond, Tudulinna vald
Saia, Saare maakond, Kaarma vald
Saiakopli, Lääne-Viru maakond, Tapa vald
Saika (Haanja), Võru maakond, Haanja vald
Saika (Misso), Võru maakond, Misso vald
Saikla, Saare maakond, Orissaare vald
Saka, Ida-Viru maakond, Kohtla vald
Saki küla, Võru maakond, Rõuge vald
Sakla (Pühalepa), Hiiu maakond, Pühalepa vald
Sakla, Saare maakond, Valjala vald
Saksa küla, Rapla maakond, Kehtna vald
Saksaküla, Viljandi maakond, Halliste vald
Saksi, Lääne-Viru maakond, Tapa vald
Sakudi, Võru maakond, Misso vald
Sakurgi, Võru maakond, Mõniste vald
Sakussaare, Lääne-Viru maakond, Vihula vald
Salajõe, Lääne maakond, Oru vald
Salaküla, Ida-Viru maakond, Maidla vald
Salatse, Lääne-Viru maakond, Vihula vald
Salavere, Saare maakond, Pihtla vald
Salda, Lääne-Viru maakond, Kadrina vald
Salevere, Lääne maakond, Hanila vald
Salevere (Koonga), Pärnu maakond, Koonga vald
Salinõmme, Hiiu maakond, Pühalepa vald
Salla, Lääne-Viru maakond, Rakke vald
Salmistu, Harju maakond, Kuusalu vald
Salu (Halinga), Pärnu maakond, Halinga vald
Salu (Orissaare), Saare maakond, Orissaare vald
Salu (Rae), Harju maakond, Rae vald
Salu (Tartu), Tartu maakond, Tartu vald
Salumetsa, Harju maakond, Anija vald
Salumäe, Harju maakond, Anija vald
Saluora, Võru maakond, Haanja vald
Salutaguse (Koeru), Järva maakond, Koeru vald
Salutaguse (Kohila), Rapla maakond, Kohila vald
Salutaguse (Laekvere), Lääne-Viru maakond, Laekvere vald
Samarina, Põlva maakond, Värska vald
Sambu, Harju maakond, Jõelähtme vald
Samliku, Pärnu maakond, Vändra vald
Samma, Lääne-Viru maakond, Viru-Nigula vald
Sammaste, Viljandi maakond, Halliste vald
Sandi, Võru maakond, Misso vald
Sandisuu, Võru maakond, Rõuge vald
Sandla, Saare maakond, Pihtla vald
Sandra, Viljandi maakond, Suure-Jaani vald
Sangla, Tartu maakond, Rannu vald
Santovi, Järva maakond, Koeru vald
Sapi, Võru maakond, Misso vald
Sarakuste, Tartu maakond, Mäksa vald
Sarapuu küla, Valga maakond, Sangaste vald
Sargvere, Järva maakond, Paide vald
Sarise, Võru maakond, Haanja vald
Sarja, Viljandi maakond, Abja vald
Saru, Võru maakond, Mõniste vald
Sarve, Hiiu maakond, Pühalepa vald
Sarvemäe, Põlva maakond, Veriora vald
Sassi, Tartu maakond, Nõo vald
Sassukvere, Jõgeva maakond, Pala vald
Satsu, Ida-Viru maakond, Sonda vald
Sauaru, Saare maakond, Pihtla vald
Saue-Putla, Saare maakond, Pihtla vald
Saueaugu, Järva maakond, Väätsa vald
Saukse, Lääne-Viru maakond, Kadrina vald
Saula, Harju maakond, Kose vald
Saulepa, Pärnu maakond, Audru vald
Saulepi, Pärnu maakond, Varbla vald
Saunaküla, Rapla maakond, Kehtna vald
Saunametsa, Pärnu maakond, Surju vald
Saunja (Kuusalu), Harju maakond, Kuusalu vald
Saunja (Oru), Lääne maakond, Oru vald
Sauste, Lääne-Viru maakond, Haljala vald
Sausti, Harju maakond, Kiili vald
Saustinõmme, Harju maakond, Saku vald
Sauvere, Saare maakond, Kärla vald
Sauvälja, Lääne-Viru maakond, Tamsalu vald
Sava küla, Tartu maakond, Luunja vald
Savala, Ida-Viru maakond, Maidla vald
Savalduma, Lääne-Viru maakond, Tamsalu vald
Savastvere, Tartu maakond, Alatskivi vald
Saverna, Põlva maakond, Valgjärve vald
Saviaugu, Viljandi maakond, Kõo vald
Savikoja, Tartu maakond, Luunja vald
Savikoti, Viljandi maakond, Pärsti vald
Savilöövi, Võru maakond, Antsla vald
Savimetsa, Tartu maakond, Alatskivi vald
Savimäe (Misso), Võru maakond, Misso vald
Savimäe (Mooste), Põlva maakond, Mooste vald
Savioja (Misso), Võru maakond, Misso vald
Savioja (Vastseliina), Võru maakond, Vastseliina vald
Savioru, Võru maakond, Rõuge vald
Saviranna, Harju maakond, Jõelähtme vald
Savka, Tartu maakond, Peipsiääre vald
Saxby, Lääne maakond, Vormsi vald
Seidla, Järva maakond, Albu vald
Seinapalu, Järva maakond, Paide vald
Seira, Lääne maakond, Lihula vald
Selgase, Saare maakond, Mustjala vald
Selgise, Tartu maakond, Vara vald
Seli (Rae), Harju maakond, Rae vald
Seli (Rapla), Rapla maakond, Rapla vald
Seli-Nurme, Rapla maakond, Rapla vald
Seliküla, Järva maakond, Järva-Jaani vald
Selise, Põlva maakond, Mikitamäe vald
Seliste, Pärnu maakond, Tõstamaa vald
Selja (Emmaste), Hiiu maakond, Emmaste vald
Selja (Kehtna), Rapla maakond, Kehtna vald
Selja (Käina), Hiiu maakond, Käina vald
Selja (Leisi), Saare maakond, Leisi vald
Selja (Tori), Pärnu maakond, Tori vald
Selja (Varbla), Pärnu maakond, Varbla vald
Selja (Viru-Nigula), Lääne-Viru maakond, Viru-Nigula vald
Seljaküla, Lääne maakond, Oru vald
Seljametsa, Pärnu maakond, Paikuse vald
Selli, Jõgeva maakond, Jõgeva vald
Sepa (Kaarma), Saare maakond, Kaarma vald
Sepa (Pihtla), Saare maakond, Pihtla vald
Sepa (Tabivere), Jõgeva maakond, Tabivere vald
Sepaküla (Halinga), Pärnu maakond, Halinga vald
Sepaküla (Ridala), Lääne maakond, Ridala vald
Separa, Ida-Viru maakond, Lohusuu vald
Sepaste, Hiiu maakond, Emmaste vald
Sepise, Saare maakond, Kihelkonna vald
Seretsüvä, Võru maakond, Meremäe vald
Serga, Võru maakond, Meremäe vald
Seruküla, Viljandi maakond, Kõpu vald
Servaääre, Ida-Viru maakond, Kohtla vald
Sesniki, Põlva maakond, Värska vald
Siberi, Lääne-Viru maakond, Viru-Nigula vald
Sigala küla, Hiiu maakond, Kõrgessaare vald
Sigaste, Pärnu maakond, Saarde vald
Sigula, Harju maakond, Kuusalu vald
Sihva, Valga maakond, Otepää vald
Siiksaare, Saare maakond, Valjala vald
Siimika, Harju maakond, Nissi vald
Sika (Rõuge), Võru maakond, Rõuge vald
Sika (Võru), Võru maakond, Võru vald
Sikakurmu, Tartu maakond, Meeksi vald
Sikalaanõ, Võru maakond, Rõuge vald
Sikana, Pärnu maakond, Vändra vald
Sikassaare, Saare maakond, Kaarma vald
Sikeldi, Rapla maakond, Rapla vald
Siksälä, Võru maakond, Misso vald
Silla (Kullamaa), Lääne maakond, Kullamaa vald
Silla (Mustjala), Saare maakond, Mustjala vald
Silla (Paikuse), Pärnu maakond, Paikuse vald
Sillaotsa, Järva maakond, Paide vald
Sillapää, Põlva maakond, Räpina vald
Silmsi (Koigi), Järva maakond, Koigi vald
Silmsi (Kõue), Harju maakond, Kõue vald
Simisti, Saare maakond, Muhu vald
Simmuli, Võru maakond, Rõuge vald
Simula, Võru maakond, Haanja vald
Simunamäe, Lääne-Viru maakond, Viru-Nigula vald
Sinalepa, Lääne maakond, Ridala vald
Singa, Võru maakond, Mõniste vald
Sinialliku, Viljandi maakond, Pärsti vald
Siniküla, Tartu maakond, Laeva vald
Sinima, Hiiu maakond, Emmaste vald
Sipa, Rapla maakond, Märjamaa vald
Sipe, Tartu maakond, Kambja vald
Sipelga, Tartu maakond, Peipsiääre vald
Sirevere, Lääne-Viru maakond, Laekvere vald
Sirgova, Võru maakond, Meremäe vald
Sirgu, Tartu maakond, Luunja vald
Sirgumetsa, Tartu maakond, Luunja vald
Sirguvere, Jõgeva maakond, Saare vald
Sirtsi, Ida-Viru maakond, Maidla vald
Sirvaku, Tartu maakond, Kambja vald
Sirvaste, Põlva maakond, Valgjärve vald
Smolnitsa, Ida-Viru maakond, Alajõe vald
Soe (Hummuli), Valga maakond, Hummuli vald
Soe (Orava), Põlva maakond, Orava vald
Soe (Tarvastu), Viljandi maakond, Tarvastu vald
Soekõrdsi, Võru maakond, Rõuge vald
Soeküla, Tartu maakond, Tartu vald
Soela, Saare maakond, Leisi vald
Soemõisa, Võru maakond, Rõuge vald
Soena, Põlva maakond, Orava vald
Soesaare, Põlva maakond, Põlva vald
Soeva, Pärnu maakond, Audru vald
Sohlu, Pärnu maakond, Vändra vald
Soinaste, Tartu maakond, Ülenurme vald
Soitsjärve, Tartu maakond, Tartu vald
Sojamaa, Tartu maakond, Tartu vald
Soldina, Ida-Viru maakond, Vaivara vald
Sompa (Jõhvi), Ida-Viru maakond, Jõhvi vald
Sonni, Rapla maakond, Käru vald
Soo-otsa, Lääne maakond, Martna vald
Sooaluse, Lääne-Viru maakond, Sõmeru vald
Sooaluste, Rapla maakond, Kehtna vald
Sooblase, Valga maakond, Taheva vald
Soodevahe (Torgu), Saare maakond, Torgu vald
Soodevahe (Rae), Harju maakond, Rae vald
Soodi, Võru maakond, Haanja vald
Soodla (Anija), Harju maakond, Anija vald
Soodoma, Põlva maakond, Kanepi vald
Soohara, Põlva maakond, Veriora vald
Sookaera, Harju maakond, Kiili vald
Sookaera-Metsanurga, Harju maakond, Saku vald
Sookalda, Pärnu maakond, Varbla vald
Sookalduse, Tartu maakond, Vara vald
Sookatse, Pärnu maakond, Koonga vald
Sooküla (Häädemeeste), Pärnu maakond, Häädemeeste vald
Sooküla (Lasva), Võru maakond, Lasva vald
Soolu, Lääne maakond, Oru vald
Soolätte, Võru maakond, Varstu vald
Soome (Antsla), Võru maakond, Antsla vald
Soometsa, Pärnu maakond, Häädemeeste vald
Soomevere (Jõgeva), Jõgeva maakond, Jõgeva vald
Soomevere (Kõo), Viljandi maakond, Kõo vald
Soomra, Pärnu maakond, Audru vald
Soomõoru, Võru maakond, Rõuge vald
Soonda, Saare maakond, Muhu vald
Sooniste, Rapla maakond, Märjamaa vald
Soonlepa, Hiiu maakond, Pühalepa vald
Soontaga, Valga maakond, Puka vald
Soonuka, Lääne-Viru maakond, Vinni vald
Soonurme, Ida-Viru maakond, Maidla vald
Soorinna, Harju maakond, Kuusalu vald
Sooru, Valga maakond, Tõlliste vald
Soosalu (Albu), Järva maakond, Albu vald
Soosalu (Halinga), Pärnu maakond, Halinga vald
Soosalu (Märjamaa), Rapla maakond, Märjamaa vald
Soosilla, Tartu maakond, Ülenurme vald
Sootaga, Tartu maakond, Tartu vald
Sootaguse (Laekvere), Lääne-Viru maakond, Laekvere vald
Sootaguse (Rakke), Lääne-Viru maakond, Rakke vald
Sooviku, Viljandi maakond, Tarvastu vald
Sopimetsa, Jõgeva maakond, Pajusi vald
Sormuli, Võru maakond, Haanja vald
Sortsi, Jõgeva maakond, Tabivere vald
Spithami, Lääne maakond, Noarootsi vald
Sudaste, Tartu maakond, Mäksa vald
Sudemäe, Tartu maakond, Alatskivi vald
Sudiste, Viljandi maakond, Karksi vald
Sudiste (Palamuse), Jõgeva maakond, Palamuse vald
Sugalepa, Järva maakond, Albu vald
Suigu (Are), Pärnu maakond, Are vald
Suigu (Vinni), Lääne-Viru maakond, Vinni vald
Suislepa, Viljandi maakond, Tarvastu vald
Sulaoja küla, Põlva maakond, Valgjärve vald
Sulbi (Meremäe), Võru maakond, Meremäe vald
Sulbi (Sõmerpalu), Võru maakond, Sõmerpalu vald
Sultsi, Viljandi maakond, Paistu vald
Sulu (Märjamaa), Rapla maakond, Märjamaa vald
Sulu (Kambja), Tartu maakond, Kambja vald
Sulupere, Rapla maakond, Rapla vald
Sulustvere, Jõgeva maakond, Põltsamaa vald
Sundimetsa, Saare maakond, Pöide vald
Supa, Valga maakond, Tõlliste vald
Supsi, Viljandi maakond, Kõpu vald
Surju, Pärnu maakond, Surju vald
Suru, Harju maakond, Kuusalu vald
Surva, Viljandi maakond, Viiratsi vald
Sutlema, Rapla maakond, Kohila vald
Sutlepa, Lääne maakond, Noarootsi vald
Sutte, Võru maakond, Vastseliina vald
Sutu, Saare maakond, Pihtla vald
Suuga, Viljandi maakond, Karksi vald
Suur-Nõmmküla, Lääne maakond, Noarootsi vald
Suur-Pahila, Saare maakond, Orissaare vald
Suur-Rahula, Saare maakond, Orissaare vald
Suure-Ahli, Lääne maakond, Ridala vald
Suure-Kambja, Tartu maakond, Kambja vald
Suure-Lähtru, Lääne maakond, Martna vald
Suure-Rakke (Rakke), Lääne-Viru maakond, Rakke vald
Suure-Rakke (Rannu), Tartu maakond, Rannu vald
Suure-Rootsi, Saare maakond, Pihtla vald
Suure-Veerksu, Põlva maakond, Räpina vald
Suurejõe, Pärnu maakond, Vändra vald
Suurekivi, Rapla maakond, Kaiu vald
Suuremetsa, Põlva maakond, Orava vald
Suuremõisa (Muhu), Saare maakond, Muhu vald
Suuremõisa (Pühalepa), Hiiu maakond, Pühalepa vald
Suuremõisa (Vormsi), Lääne maakond, Vormsi vald
Suurepsi, Hiiu maakond, Kõrgessaare vald
Suureranna, Hiiu maakond, Kõrgessaare vald
Suuresadama, Hiiu maakond, Pühalepa vald
Suuresta, Harju maakond, Rae vald
Suurküla (Märjamaa), Rapla maakond, Märjamaa vald
Suurküla (Laheda), Põlva maakond, Laheda vald
Suurküla (Padise), Harju maakond, Padise vald
Suurmetsa, Põlva maakond, Mooste vald
Suurna, Saare maakond, Salme vald
Suurpalu, Järva maakond, Paide vald
Suurpea, Harju maakond, Kuusalu vald
Suursoo küla, Harju maakond, Rae vald
Suurupi, Harju maakond, Harku vald
Suurõ-Ruuga, Võru maakond, Rõuge vald
Suurõsuu, Võru maakond, Misso vald
Sviby, Lääne maakond, Vormsi vald
Sõgula, Harju maakond, Kiili vald
Sõitme, Harju maakond, Kuusalu vald
Sõmera, Saare maakond, Kärla vald
Sõmerpalu küla, Võru maakond, Sõmerpalu vald
Sõmeru (Kiili), Harju maakond, Kiili vald
Sõmeru (Kose), Harju maakond, Kose vald
Sõmeru (Märjamaa), Rapla maakond, Märjamaa vald
Sõmeru (Paide), Järva maakond, Paide vald
Sõrandu, Järva maakond, Koigi vald
Sõreste, Põlva maakond, Kanepi vald
Sõru, Hiiu maakond, Emmaste vald
Sõrumäe, Ida-Viru maakond, Iisaku vald
Sõrve, Harju maakond, Harku vald
Sõtke (Märjamaa), Rapla maakond, Märjamaa vald
Sõtke (Vaivara), Ida-Viru maakond, Vaivara vald
Sõõrike, Pärnu maakond, Halinga vald
Sõõru, Jõgeva maakond, Pala vald
Säkna, Põlva maakond, Mooste vald
Sälliksaare, Ida-Viru maakond, Avinurme vald
Sälliku, Ida-Viru maakond, Iisaku vald
Sämi, Lääne-Viru maakond, Sõmeru vald
Sämi-Tagaküla, Lääne-Viru maakond, Sõmeru vald
Sänna, Võru maakond, Rõuge vald
Säpina, Põlva maakond, Värska vald
Säre, Võru maakond, Antsla vald
Särgla, Tartu maakond, Vara vald
Sätsuvere, Jõgeva maakond, Torma vald
Sääla, Rapla maakond, Vigala vald
Sääre (Kihnu), Pärnu maakond, Kihnu vald
Sääre (Pühalepa), Hiiu maakond, Pühalepa vald
Sääre (Torgu), Saare maakond, Torgu vald
Sääritsa, Jõgeva maakond, Pala vald
Sääsekõrva, Tartu maakond, Luunja vald
Sääsküla (Ambla), Järva maakond, Ambla vald
Sääsküla (Kõue), Harju maakond, Kõue vald
Sääsküla (Luunja), Tartu maakond, Luunja vald
Säässaare, Põlva maakond, Mooste vald
Säästla, Pärnu maakond, Vändra vald
Söderby, Lääne maakond, Vormsi vald
Söödi, Võru maakond, Haanja vald
Sülgoja, Põlva maakond, Räpina vald
Sülluste, Hiiu maakond, Kõrgessaare vald
Sürgavere, Viljandi maakond, Suure-Jaani vald
Süvahavva, Põlva maakond, Veriora vald
Süvalepa, Jõgeva maakond, Palamuse vald

T


Taabri, Tartu maakond, Tartu vald
Taadikvere, Järva maakond, Imavere vald
Taagepera, Valga maakond, Helme vald
Taali, Pärnu maakond, Tori vald
Taaliku, Saare maakond, Orissaare vald
Taaravainu, Lääne-Viru maakond, Rakvere vald
Taari, Viljandi maakond, Saarepeedi vald
Tabara, Harju maakond, Nissi vald
Taberlaane, Võru maakond, Antsla vald
Tabina, Võru maakond, Vastseliina vald
Tabria, Pärnu maakond, Are vald
Tade, Harju maakond, Kose vald
Taevaskoja, Põlva maakond, Põlva vald
Taevere, Viljandi maakond, Suure-Jaani vald
Taga-Roostoja, Ida-Viru maakond, Iisaku vald
Tagadi, Harju maakond, Saku vald
Tagajõe, Ida-Viru maakond, Tudulinna vald
Tagakolga, Võru maakond, Varstu vald
Tagaküla, Võru maakond, Võru vald
Tagametsa, Harju maakond, Saue vald
Tagamõisa (Kihelkonna), Saare maakond, Kihelkonna vald
Tagamõisa (Tarvastu), Viljandi maakond, Tarvastu vald
Taganurga, Viljandi maakond, Kolga-Jaani vald
Tagaranna, Saare maakond, Mustjala vald
Tagassaare, Pärnu maakond, Vändra vald
Tagavere (Taebla), Lääne maakond, Taebla vald
Tagavere (Orissaare), Saare maakond, Orissaare vald
Taguküla, Hiiu maakond, Käina vald
Tagula, Valga maakond, Tõlliste vald
Tagumaa, Jõgeva maakond, Pala vald
Taheva, Valga maakond, Taheva vald
Tahkuna, Hiiu maakond, Kõrgessaare vald
Tahkuranna, Pärnu maakond, Tahkuranna vald
Tahu, Lääne maakond, Noarootsi vald
Tahula, Saare maakond, Kaarma vald
Taikse, Järva maakond, Türi vald
Tali, Pärnu maakond, Saarde vald
Talila, Saare maakond, Pöide vald
Talka, Võru maakond, Meremäe vald
Tallikeste, Võru maakond, Vastseliina vald
Tallima, Võru maakond, Rõuge vald
Talvikese, Tartu maakond, Kambja vald
Tamba, Pärnu maakond, Varbla vald
Tamme (Koonga), Pärnu maakond, Koonga vald
Tamme (Orava), Põlva maakond, Orava vald
Tamme (Raikküla), Rapla maakond, Raikküla vald
Tamme (Rannu), Tartu maakond, Rannu vald
Tammejärve, Harju maakond, Saku vald
Tammeküla, Järva maakond, Imavere vald
Tammela, Hiiu maakond, Pühalepa vald
Tammemäe, Harju maakond, Saku vald
Tammese, Saare maakond, Kihelkonna vald
Tammessaare, Ida-Viru maakond, Avinurme vald
Tammetaguse, Ida-Viru maakond, Iisaku vald
Tammevaldma, Tartu maakond, Mäksa vald
Tammiku (Koeru), Järva maakond, Koeru vald
Tammiku (Kose), Harju maakond, Kose vald
Tammiku (Martna), Lääne maakond, Martna vald
Tammiku (Puurmani), Jõgeva maakond, Puurmani vald
Tammiku (Rakke), Lääne-Viru maakond, Rakke vald
Tammiku (Ridala), Lääne maakond, Ridala vald
Tammiku (Vinni), Lääne-Viru maakond, Vinni vald
Tammispea, Harju maakond, Kuusalu vald
Tammispää, Ida-Viru maakond, Lohusuu vald
Tammiste (Rõngu), Tartu maakond, Rõngu vald
Tammiste (Sauga), Pärnu maakond, Sauga vald
Tammistu (Kuusalu), Harju maakond, Kuusalu vald
Tammistu (Kõrgessaare), Hiiu maakond, Kõrgessaare vald
Tammistu (Tartu), Tartu maakond, Tartu vald
Tammneeme, Harju maakond, Viimsi vald
Tammsaare küla, Võru maakond, Lasva vald
Tammuna, Saare maakond, Torgu vald
Tammuru, Pärnu maakond, Paikuse vald
Tamsa, Tartu maakond, Nõo vald
Tamsalu (Kaarma), Saare maakond, Kaarma vald
Tamse, Saare maakond, Muhu vald
Tamsi (Koigi), Järva maakond, Koigi vald
Tamsi (Kaiu), Rapla maakond, Kaiu vald
Tanska, Lääne maakond, Ridala vald
Tapiku, Jõgeva maakond, Pajusi vald
Tapupere, Rapla maakond, Rapla vald
Tapurla, Harju maakond, Kuusalu vald
Tarakuse, Ida-Viru maakond, Mäetaguse vald
Tarakvere, Jõgeva maakond, Saare vald
Tarbja, Järva maakond, Paide vald
Tareste (Pühalepa), Hiiu maakond, Pühalepa vald
Tareste, Saare maakond, Leisi vald
Taritu, Saare maakond, Lümanda vald
Tarumaa, Ida-Viru maakond, Maidla vald
Tarva (Halinga), Pärnu maakond, Halinga vald
Tarva (Koonga), Pärnu maakond, Koonga vald
Tarvastu, Viljandi maakond, Tarvastu vald
Taterma, Hiiu maakond, Käina vald
Tatra, Tartu maakond, Kambja vald
Tatruse, Lääne-Viru maakond, Haljala vald
Taudsa, Võru maakond, Rõuge vald
Tealama, Jõgeva maakond, Torma vald
Tedre, Võru maakond, Meremäe vald
Teedla, Tartu maakond, Rõngu vald
Teenuse, Rapla maakond, Märjamaa vald
Tehumardi, Saare maakond, Salme vald
Teilma (Jõgeva), Jõgeva maakond, Jõgeva vald
Teilma (Puhja), Tartu maakond, Puhja vald
Telise, Lääne maakond, Noarootsi vald
Tellaste, Võru maakond, Vastseliina vald
Tempa, Hiiu maakond, Pühalepa vald
Tepelvälja, Lääne-Viru maakond, Vihula vald
Tepia, Võru maakond, Meremäe vald
Terepi, Põlva maakond, Mooste vald
Terikeste, Tartu maakond, Võnnu vald
Tessova, Võru maakond, Meremäe vald
Teterüvä, Võru maakond, Meremäe vald
Tialasõ, Võru maakond, Rõuge vald
Tiastõ, Võru maakond, Misso vald
Tidriku, Lääne-Viru maakond, Vihula vald
Tiduvere, Rapla maakond, Vigala vald
Tigase, Tartu maakond, Mäksa vald
Tiharu, Hiiu maakond, Kõrgessaare vald
Tiheda, Jõgeva maakond, Kasepää vald
Tiido, Põlva maakond, Valgjärve vald
Tiidu (Sangaste), Valga maakond, Sangaste vald
Tiidu (Rõuge), Võru maakond, Rõuge vald
Tiigi, Lääne-Viru maakond, Vihula vald
Tiilige, Võru maakond, Misso vald
Tiilima, Pärnu maakond, Varbla vald
Tiirhanna, Võru maakond, Meremäe vald
Tiirimetsa, Saare maakond, Salme vald
Tiitsa, Võru maakond, Mõniste vald
Tiitsuotsa, Saare maakond, Leisi vald
Tika, Võru maakond, Misso vald
Tiklasõ, Võru maakond, Meremäe vald
Tila, Tartu maakond, Tartu vald
Tilga (Emmaste), Hiiu maakond, Emmaste vald
Tilga (Rõngu), Tartu maakond, Rõngu vald
Tilgu, Võru maakond, Rõuge vald
Tilla, Viljandi maakond, Halliste vald
Tilsi, Põlva maakond, Laheda vald
Timo, Põlva maakond, Veriora vald
Tindi, Võru maakond, Rõuge vald
Tinnikuru, Viljandi maakond, Tarvastu vald
Tinu, Valga maakond, Tõlliste vald
Tipu, Viljandi maakond, Kõpu vald
Tirbiku, Lääne-Viru maakond, Kadrina vald
Tiri, Võru maakond, Lasva vald
Tiskre küla, Harju maakond, Harku vald
Tobia, Lääne-Viru maakond, Rakvere vald
Tobraselja, Viljandi maakond, Saarepeedi vald
Tobrova, Võru maakond, Meremäe vald
Tohera, Pärnu maakond, Tori vald
Tohkri, Võru maakond, Lasva vald
Tohku, Saare maakond, Kihelkonna vald
Tohvri (Emmaste), Hiiu maakond, Emmaste vald
Tohvri (Pärsti), Viljandi maakond, Pärsti vald
Tokolopi, Lääne-Viru maakond, Kadrina vald
Toku, Võru maakond, Urvaste vald
Tolla, Rapla maakond, Kaiu vald
Tolli, Rapla maakond, Märjamaa vald
Tonja, Põlva maakond, Värska vald
Toodsi (Misso), Võru maakond, Misso vald
Toodsi (Rõuge), Võru maakond, Rõuge vald
Toolamaa (Räpina), Põlva maakond, Räpina vald
Toolamaa (Tartu), Tartu maakond, Tartu vald
Toolse, Lääne-Viru maakond, Vihula vald
Tooma, Jõgeva maakond, Jõgeva vald
Toomalõuka, Saare maakond, Salme vald
Toomasmäe, Põlva maakond, Mikitamäe vald
Toomika, Lääne-Viru maakond, Viru-Nigula vald
Toomja, Rapla maakond, Kaiu vald
Toomla, Lääne-Viru maakond, Sõmeru vald
Tooni küla, Tartu maakond, Piirissaare vald
Toosi, Viljandi maakond, Halliste vald
Tooste, Põlva maakond, Räpina vald
Tootsi (Võru), Võru maakond, Võru vald
Toovere, Jõgeva maakond, Palamuse vald
Tori küla, Järva maakond, Türi vald
Torila, Tartu maakond, Alatskivi vald
Tormi, Jõgeva maakond, Tabivere vald
Tornimäe (Pöide), Saare maakond, Pöide vald
Toruküla, Tartu maakond, Alatskivi vald
Treiali, Võru maakond, Meremäe vald
Treimani, Pärnu maakond, Häädemeeste vald
Treski, Põlva maakond, Värska vald
Triginä, Võru maakond, Meremäe vald
Triigi (Leisi), Saare maakond, Leisi vald
Triigi (Kõue), Harju maakond, Kõue vald
Triigi (Väike-Maarja), Lääne-Viru maakond, Väike-Maarja vald
Trolla, Võru maakond, Haanja vald
Tromsi, Põlva maakond, Põlva vald
Truuta, Valga maakond, Otepää vald
Tserebi, Võru maakond, Misso vald
Tsergondõ, Võru maakond, Meremäe vald
Tsiamäe, Võru maakond, Haanja vald
Tsiiruli, Võru maakond, Haanja vald
Tsiistre, Võru maakond, Misso vald
Tsilgutaja, Võru maakond, Haanja vald
Tsirgu, Võru maakond, Meremäe vald
Tsirgumäe, Valga maakond, Taheva vald
Tsirgupalu, Võru maakond, Rõuge vald
Tsirksi, Põlva maakond, Räpina vald
Tsitre, Harju maakond, Kuusalu vald
Tsolgo, Võru maakond, Lasva vald
Tsolli (Haanja), Võru maakond, Haanja vald
Tsolli (Vastseliina), Võru maakond, Vastseliina vald
Tsooru, Võru maakond, Antsla vald
Tsumba, Võru maakond, Meremäe vald
Tsutsu, Võru maakond, Rõuge vald
Tubala, Hiiu maakond, Pühalepa vald
Tuderna, Põlva maakond, Orava vald
Tudre, Järva maakond, Koeru vald
Tuhala, Harju maakond, Kose vald
Tuhalaane, Viljandi maakond, Karksi vald
Tuhu, Lääne maakond, Lihula vald
Tuimõisa, Jõgeva maakond, Torma vald
Tuiu, Saare maakond, Mustjala vald
Tuka, Lääne maakond, Martna vald
Tuksi, Lääne maakond, Noarootsi vald
Tumala, Saare maakond, Orissaare vald
Tummelka, Võru maakond, Haanja vald
Tundu, Võru maakond, Mõniste vald
Tupenurme, Saare maakond, Muhu vald
Tuplova, Võru maakond, Meremäe vald
Turbuneeme, Harju maakond, Kuusalu vald
Turja, Saare maakond, Valjala vald
Tursa, Võru maakond, Mõniste vald
Turva, Viljandi maakond, Pärsti vald
Turvalepa, Lääne maakond, Taebla vald
Tusari, Lääne maakond, Nõva vald
Tusti (Muhu), Saare maakond, Muhu vald
Tusti (Viiratsi), Viljandi maakond, Viiratsi vald
Tutermaa, Harju maakond, Harku vald
Tuti, Rapla maakond, Rapla vald
Tutku, Saare maakond, Leisi vald
Tuudi, Lääne maakond, Lihula vald
Tuuka, Võru maakond, Haanja vald
Tuula, Harju maakond, Saue vald
Tuulavere, Jõgeva maakond, Saare vald
Tuulemäe, Põlva maakond, Kõlleste vald
Tuulevälja, Harju maakond, Rae vald
Tuuliku, Pärnu maakond, Saarde vald
Tuulna, Harju maakond, Keila vald
Tuulova, Võru maakond, Meremäe vald
Tuuraste, Pärnu maakond, Audru vald
Tuuru, Lääne maakond, Ridala vald
Tõdu, Põlva maakond, Kõlleste vald
Tõdva, Harju maakond, Saku vald
Tõhela, Pärnu maakond, Tõstamaa vald
Tõhelgi, Harju maakond, Raasiku vald
Tõikvere, Jõgeva maakond, Torma vald
Tõitse, Pärnu maakond, Koonga vald
Tõivere, Jõgeva maakond, Pajusi vald
Tõlla, Pärnu maakond, Saarde vald
Tõlli (Kaarma), Saare maakond, Kaarma vald
Tõlli (Tõstamaa), Pärnu maakond, Tõstamaa vald
Tõlliste, Valga maakond, Tõlliste vald
Tõlluste, Saare maakond, Pihtla vald
Tõmmiku, Harju maakond, Keila vald
Tõnija, Saare maakond, Valjala vald
Tõnissaare, Viljandi maakond, Saarepeedi vald
Tõnkova, Võru maakond, Haanja vald
Tõnuküla, Viljandi maakond, Viiratsi vald
Tõnumaa, Rapla maakond, Vigala vald
Tõrdu, Pärnu maakond, Halinga vald
Tõre, Saare maakond, Leisi vald
Tõrenurme, Jõgeva maakond, Põltsamaa vald
Tõreska, Harju maakond, Kuusalu vald
Tõrise, Saare maakond, Kaarma vald
Tõrma (Rakvere), Lääne-Viru maakond, Rakvere vald
Tõrma (Rapla), Rapla maakond, Rapla vald
Tõrreküla, Viljandi maakond, Pärsti vald
Tõrremäe, Lääne-Viru maakond, Rakvere vald
Tõru küla, Saare maakond, Kaarma vald
Tõruvere, Tartu maakond, Alatskivi vald
Tõrvajõe, Ida-Viru maakond, Vaivara vald
Tõrvase, Valga maakond, Taheva vald
Tõrve, Jõgeva maakond, Puurmani vald
Tõugu, Lääne-Viru maakond, Vihula vald
Tõusi, Pärnu maakond, Varbla vald
Tõutsi, Valga maakond, Otepää vald
Tõõrakõrve, Lääne-Viru maakond, Tapa vald
Tõõraste, Tartu maakond, Haaslava vald
Tähemaa, Tartu maakond, Vara vald
Tähkvere, Jõgeva maakond, Torma vald
Tähtvere küla, Tartu maakond, Tähtvere vald
Täkumetsa, Ida-Viru maakond, Kohtla vald
Tällevere, Viljandi maakond, Suure-Jaani vald
Tänassilma, Viljandi maakond, Viiratsi vald
Tänassilma (Saku), Harju maakond, Saku vald
Tännapere, Järva maakond, Roosna-Alliku vald
Tännassilma (Puhja), Tartu maakond, Puhja vald
Tännassilma (Põlva), Põlva maakond, Põlva vald
Tännassilma (Türi), Järva maakond, Türi vald
Täpsi, Pärnu maakond, Varbla vald
Tärivere, Ida-Viru maakond, Iisaku vald
Tärkma, Hiiu maakond, Emmaste vald
Täsvere, Tartu maakond, Ülenurme vald
Tääglova, Võru maakond, Meremäe vald
Tääksi, Viljandi maakond, Suure-Jaani vald
Täätsi, Saare maakond, Leisi vald
Tömbi, Viljandi maakond, Paistu vald
Tühjasma, Pärnu maakond, Halinga vald
Tüki, Tartu maakond, Tähtvere vald
Türi-Alliku, Järva maakond, Türi vald
Türisalu, Harju maakond, Harku vald
Türje, Lääne-Viru maakond, Tamsalu vald
Türju, Saare maakond, Torgu vald
Tüükri, Lääne-Viru maakond, Viru-Nigula vald
Tüütsi, Võru maakond, Rõuge vald
Tüütsmäe, Võru maakond, Lasva vald

U


Ubasalu, Lääne maakond, Kullamaa vald
Ubja, Lääne-Viru maakond, Sõmeru vald
Uderna, Tartu maakond, Rõngu vald
Udeva, Järva maakond, Koeru vald
Udria, Ida-Viru maakond, Vaivara vald
Udriku, Lääne-Viru maakond, Kadrina vald
Udsali (Rõuge), Võru maakond, Rõuge vald
Udsali (Sõmerpalu), Võru maakond, Sõmerpalu vald
Uduvere, Saare maakond, Kaarma vald
Uhe, Ida-Viru maakond, Mäetaguse vald
Uhmardu, Jõgeva maakond, Tabivere vald
Uhti, Tartu maakond, Ülenurme vald
Uhtjärve, Võru maakond, Urvaste vald
Uia, Viljandi maakond, Kõpu vald
Uibujärve, Põlva maakond, Põlva vald
Uikala, Ida-Viru maakond, Toila vald
Uku küla, Lääne-Viru maakond, Kadrina vald
Ula (Pöide), Saare maakond, Pöide vald
Ula (Salme), Saare maakond, Salme vald
Ulaskova, Võru maakond, Meremäe vald
Ulitina, Põlva maakond, Värska vald
Ulja, Hiiu maakond, Emmaste vald
Uljaste (Rägavere), Lääne-Viru maakond, Rägavere vald
Uljaste (Sonda), Ida-Viru maakond, Sonda vald
Ulje, Saare maakond, Kärla vald
Ullaste, Lääne maakond, Hanila vald
Ulvi (Avinurme), Ida-Viru maakond, Avinurme vald
Ulvi (Rägavere), Lääne-Viru maakond, Rägavere vald
Umbsaare, Võru maakond, Võru vald
Umbsoo küla, Viljandi maakond, Abja vald
Umbusi, Jõgeva maakond, Põltsamaa vald
Ummaru, Rapla maakond, Raikküla vald
Unakvere, Viljandi maakond, Kõo vald
Unametsa, Viljandi maakond, Tarvastu vald
Undama, Hiiu maakond, Pühalepa vald
Undi, Tartu maakond, Vara vald
Undimäe, Saare maakond, Valjala vald
Undla, Lääne-Viru maakond, Kadrina vald
Undva, Saare maakond, Kihelkonna vald
Uneste, Lääne maakond, Ridala vald
Unguma, Saare maakond, Pöide vald
Uniküla (Haaslava), Tartu maakond, Haaslava vald
Uniküla (Maidla), Ida-Viru maakond, Maidla vald
Uniküla (Õru), Valga maakond, Õru vald
Unimäe, Saare maakond, Kaarma vald
Unipiha, Tartu maakond, Nõo vald
Univere, Viljandi maakond, Karksi vald
Unukse, Lääne-Viru maakond, Viru-Nigula vald
Upa, Saare maakond, Kaarma vald
Ura, Pärnu maakond, Koonga vald
Uralaane, Valga maakond, Põdrala vald
Urevere, Rapla maakond, Märjamaa vald
Urge (Kohila), Rapla maakond, Kohila vald
Urge (Sauga), Pärnu maakond, Sauga vald
Urissaare, Pärnu maakond, Häädemeeste vald
Urita, Pärnu maakond, Koonga vald
Urmi, Valga maakond, Palupera vald
Urumarja, Pärnu maakond, Tori vald
Urvaste, Võru maakond, Urvaste vald
Urvaste (Rae), Harju maakond, Rae vald
Usinitsa, Põlva maakond, Mikitamäe vald
Ussimäe, Lääne-Viru maakond, Sõmeru vald
Utessuu, Võru maakond, Rõuge vald
Utu, Hiiu maakond, Käina vald
Utukolga, Tartu maakond, Rannu vald
Uudeküla, Lääne-Viru maakond, Tamsalu vald
Uue-Antsla, Võru maakond, Urvaste vald
Uue-Kariste, Viljandi maakond, Halliste vald
Uue-Saaluse, Võru maakond, Haanja vald
Uuearu, Harju maakond, Anija vald
Uuemaa, Pärnu maakond, Häädemeeste vald
Uuemõisa (Pöide), Saare maakond, Pöide vald
Uuemõisa, Lääne maakond, Ridala vald
Uuemõisa (Väike-Maarja), Lääne-Viru maakond, Väike-Maarja vald
Uueveski, Harju maakond, Kõue vald
Uuevälja, Jõgeva maakond, Pajusi vald
Uugla, Lääne maakond, Oru vald
Uulu, Pärnu maakond, Tahkuranna vald
Uuri, Harju maakond, Kuusalu vald
Uusküla (Alajõe), Ida-Viru maakond, Alajõe vald
Uusküla (Jõelähtme), Harju maakond, Jõelähtme vald
Uusküla (Martna), Lääne maakond, Martna vald
Uusküla (Rapla), Rapla maakond, Rapla vald
Uusküla (Vihula), Lääne-Viru maakond, Vihula vald
Uusna, Viljandi maakond, Viiratsi vald
Uusvada, Võru maakond, Meremäe vald
Uuta, Tartu maakond, Nõo vald

V


Vaabina, Võru maakond, Urvaste vald
Vaaksaarõ, Võru maakond, Meremäe vald
Vaali, Järva maakond, Koigi vald
Vaalimäe, Võru maakond, Haanja vald
Vaalu, Valga maakond, Sangaste vald
Vaardi, Valga maakond, Puka vald
Vaarkali (Haanja), Võru maakond, Haanja vald
Vaarkali (Vastseliina), Võru maakond, Vastseliina vald
Vaartsi, Põlva maakond, Värska vald
Vabamatsi, Viljandi maakond, Halliste vald
Vadi küla, Ida-Viru maakond, Avinurme vald
Vadiküla, Lääne-Viru maakond, Tamsalu vald
Vadsa, Võru maakond, Rõuge vald
Vaeküla, Lääne-Viru maakond, Sõmeru vald
Vaela, Harju maakond, Kiili vald
Vaemla, Hiiu maakond, Käina vald
Vagivere, Lääne maakond, Lihula vald
Vaguja, Rapla maakond, Vigala vald
Vagula, Võru maakond, Võru vald
Vahakulmu, Lääne-Viru maakond, Tapa vald
Vahakõnnu, Rapla maakond, Raikküla vald
Vahastu, Rapla maakond, Kaiu vald
Vahastu (Kuusalu), Harju maakond, Kuusalu vald
Vahenurme, Pärnu maakond, Halinga vald
Vahessaare, Tartu maakond, Konguta vald
Vahetüki, Harju maakond, Kõue vald
Vahi (Harku), Harju maakond, Harku vald
Vahi (Tabivere), Jõgeva maakond, Tabivere vald
Vahi (Tartu), Tartu maakond, Tartu vald (alates 2011. aastast alevik)
Vahtraste, Saare maakond, Muhu vald
Vahtrepa, Hiiu maakond, Pühalepa vald
Vahuküla, Järva maakond, Koeru vald
Vahva, Saare maakond, Lümanda vald
Vaiatu (Kadrina), Lääne-Viru maakond, Kadrina vald
Vaiatu (Torma), Jõgeva maakond, Torma vald
Vaibla, Viljandi maakond, Kolga-Jaani vald
Vaidasoo, Harju maakond, Rae vald
Vaidavere, Jõgeva maakond, Palamuse vald
Vaigu, Saare maakond, Kihelkonna vald
Vaikla, Ida-Viru maakond, Iisaku vald
Vaila, Harju maakond, Harku vald
Vaimastvere, Jõgeva maakond, Jõgeva vald
Vaimõisa, Rapla maakond, Märjamaa vald
Vainu (Sauga), Pärnu maakond, Sauga vald
Vainu (Sonda), Ida-Viru maakond, Sonda vald
Vainupea, Lääne-Viru maakond, Vihula vald
Vaisi, Lääne maakond, Nõva vald
Vaiste, Pärnu maakond, Varbla vald
Vaivara, Ida-Viru maakond, Vaivara vald
Vaivere, Saare maakond, Kaarma vald
Vaivina, Ida-Viru maakond, Toila vald
Vajangu, Lääne-Viru maakond, Tamsalu vald
Vakalepa, Pärnu maakond, Halinga vald
Vakari, Võru maakond, Haanja vald
Vaki, Pärnu maakond, Vändra vald
Valaste, Ida-Viru maakond, Kohtla vald
Valasti, Järva maakond, Roosna-Alliku vald
Valgejõe, Harju maakond, Kuusalu vald
Valgemetsa, Põlva maakond, Vastse-Kuuste vald
Valgeranna, Pärnu maakond, Audru vald
Valgesoo küla, Põlva maakond, Põlva vald
Valgevälja, Lääne maakond, Ridala vald
Valgjärve, Põlva maakond, Valgjärve vald
Valgma (Paide), Järva maakond, Paide vald
Valgma, Jõgeva maakond, Tabivere vald
Valgu, Rapla maakond, Märjamaa vald
Valgu (Emmaste), Hiiu maakond, Emmaste vald
Valguta, Tartu maakond, Rõngu vald
Valila, Järva maakond, Koeru vald
Valingu, Harju maakond, Saue vald
Valipe, Hiiu maakond, Pühalepa vald
Valistre, Pärnu maakond, Halinga vald
Valkla, Harju maakond, Kuusalu vald
Valkse, Harju maakond, Keila vald
Vallapalu, Tartu maakond, Rannu vald
Valli, Rapla maakond, Raikküla vald
Valma, Viljandi maakond, Viiratsi vald
Valmaotsa, Tartu maakond, Laeva vald
Valtina, Valga maakond, Karula vald
Valtu, Rapla maakond, Rapla vald
Valtu-Nurme, Rapla maakond, Kehtna vald
Valuste, Lääne maakond, Lihula vald
Vana-Jõgeva, Jõgeva maakond, Jõgeva vald
Vana-Kaiu, Rapla maakond, Kaiu vald
Vana-Kariste, Viljandi maakond, Halliste vald
Vana-Kastre, Tartu maakond, Mäksa vald
Vana-Koiola, Põlva maakond, Laheda vald
Vana-Kuuste, Tartu maakond, Kambja vald
Vana-Lahetaguse, Saare maakond, Lümanda vald
Vana-Nursi, Võru maakond, Võru vald
Vana-Nurtu, Rapla maakond, Märjamaa vald
Vana-Otepää, Valga maakond, Otepää vald
Vana-Roosa, Võru maakond, Varstu vald
Vana-Saaluse, Võru maakond, Vastseliina vald
Vana-Vastseliina, Võru maakond, Vastseliina vald
Vana-Vigala, Rapla maakond, Vigala vald
Vana-Vinni, Lääne-Viru maakond, Vinni vald
Vana-Võidu, Viljandi maakond, Viiratsi vald
Vanakubja, Saare maakond, Mustjala vald
Vanaküla (Kuusalu), Harju maakond, Kuusalu vald
Vanaküla (Martna), Lääne maakond, Martna vald
Vanaküla (Noarootsi), Lääne maakond, Noarootsi vald
Vanaküla (Põlva), Põlva maakond, Põlva vald
Vanalõve, Saare maakond, Valjala vald
Vanamõisa (Ahja), Põlva maakond, Ahja vald
Vanamõisa (Emmaste), Hiiu maakond, Emmaste vald
Vanamõisa (Haljala), Lääne-Viru maakond, Haljala vald
Vanamõisa (Kõue), Harju maakond, Kõue vald
Vanamõisa (Muhu), Saare maakond, Muhu vald
Vanamõisa (Märjamaa), Rapla maakond, Märjamaa vald
Vanamõisa (Pihtla), Saare maakond, Pihtla vald
Vanamõisa (Põdrala), Valga maakond, Põdrala vald
Vanamõisa (Pärsti), Viljandi maakond, Pärsti vald
Vanamõisa (Rõuge), Võru maakond, Rõuge vald
Vanamõisa (Saue), Harju maakond, Saue vald
Vanamõisa (Torma), Jõgeva maakond, Torma vald
Vanamõisa (Vigala), Rapla maakond, Vigala vald
Vanassaare, Jõgeva maakond, Saare vald
Vanaussaia, Tartu maakond, Vara vald
Vanausse, Viljandi maakond, Tarvastu vald
Vanaveski, Viljandi maakond, Kõpu vald
Vanavälja, Viljandi maakond, Viiratsi vald
Vanavälja (Palamuse), Jõgeva maakond, Palamuse vald
Vandjala, Harju maakond, Jõelähtme vald
Vandu, Lääne-Viru maakond, Kadrina vald
Vankse, Rapla maakond, Juuru vald
Vansi, Harju maakond, Kernu vald
Vantri, Saare maakond, Kaarma vald
Vao (Koeru), Järva maakond, Koeru vald
Vao (Väike-Maarja), Lääne-Viru maakond, Väike-Maarja vald
Vaopere, Rapla maakond, Kaiu vald
Vara küla, Tartu maakond, Vara vald
Varangu (Haljala), Lääne-Viru maakond, Haljala vald
Varangu (Väike-Maarja), Lääne-Viru maakond, Väike-Maarja vald
Varbevere, Jõgeva maakond, Palamuse vald
Varbla, Pärnu maakond, Varbla vald
Varbola, Rapla maakond, Märjamaa vald
Varbuse, Põlva maakond, Kanepi vald
Vardi, Viljandi maakond, Pärsti vald
Vardja (Kose), Harju maakond, Kose vald
Vardja (Laheda), Põlva maakond, Laheda vald
Vardja (Viiratsi), Viljandi maakond, Viiratsi vald
Varese (Sõmerpalu), Võru maakond, Sõmerpalu vald
Varesmetsa, Ida-Viru maakond, Iisaku vald
Varesmäe, Põlva maakond, Mikitamäe vald
Vareste, Põlva maakond, Veriora vald
Variku, Lääne maakond, Nõva vald
Varinurme, Ida-Viru maakond, Sonda vald
Varja, Ida-Viru maakond, Lüganuse vald
Varkja, Saare maakond, Kihelkonna vald
Varni, Lääne maakond, Ridala vald
Varpe, Saare maakond, Lümanda vald
Varudi, Lääne-Viru maakond, Viru-Nigula vald
Varudi-Altküla, Lääne-Viru maakond, Sõmeru vald
Varudi-Vanaküla, Lääne-Viru maakond, Sõmeru vald
Vasara, Viljandi maakond, Viiratsi vald
Vasavere, Ida-Viru maakond, Illuka vald
Vaskjala, Harju maakond, Rae vald
Vasknarva, Ida-Viru maakond, Alajõe vald
Vaskrääma, Pärnu maakond, Paikuse vald
Vasla, Võru maakond, Meremäe vald
Vassevere, Jõgeva maakond, Saare vald
Vassivere, Lääne-Viru maakond, Laekvere vald
Vasta, Lääne-Viru maakond, Viru-Nigula vald
Vastaba, Pärnu maakond, Koonga vald
Vastemõisa, Viljandi maakond, Suure-Jaani vald
Vastja, Rapla maakond, Kehtna vald
Vastse-Roosa, Võru maakond, Mõniste vald
Vastsekivi, Võru maakond, Haanja vald
Vasula, Tartu maakond, Tartu vald
Vatku, Lääne-Viru maakond, Vihula vald
Vatla, Lääne maakond, Hanila vald
Vatsa, Võru maakond, Vastseliina vald
Vatsküla, Saare maakond, Kaarma vald
Vatsla, Harju maakond, Saue vald
Vea, Jõgeva maakond, Pala vald
Veadla, Lääne-Viru maakond, Vinni vald
Vedernika, Põlva maakond, Värska vald
Vedra, Lääne maakond, Oru vald
Vedruka (Roosna), Järva maakond, Roosna-Alliku vald
Vedruka, Saare maakond, Kihelkonna vald
Vedu, Tartu maakond, Tartu vald
Vee, Pärnu maakond, Halinga vald
Veelikse (Abja), Viljandi maakond, Abja vald
Veelikse (Saarde), Pärnu maakond, Saarde vald
Veere (Kihelkonna), Saare maakond, Kihelkonna vald
Veere (Pöide), Saare maakond, Pöide vald
Veeriku küla, Saare maakond, Valjala vald
Vehendi, Tartu maakond, Rannu vald
Veia, Jõgeva maakond, Saare vald
Veibri, Tartu maakond, Luunja vald
Veisjärve, Viljandi maakond, Tarvastu vald
Velise, Rapla maakond, Märjamaa vald
Velise-Nõlva, Rapla maakond, Märjamaa vald
Velisemõisa, Rapla maakond, Märjamaa vald
Vellavere, Tartu maakond, Konguta vald
Velna, Põlva maakond, Värska vald
Veltsa, Pärnu maakond, Koonga vald
Veltsi, Lääne-Viru maakond, Rakvere vald
Vendise, Saare maakond, Kärla vald
Venekuusiku, Pärnu maakond, Vändra vald
Veneküla, Harju maakond, Rae vald
Veneoja, Ida-Viru maakond, Maidla vald
Venevere (Kõo), Viljandi maakond, Kõo vald
Venevere (Laekvere), Lääne-Viru maakond, Laekvere vald
Vennati, Saare maakond, Kärla vald
Veretinä, Võru maakond, Meremäe vald
Verevi, Tartu maakond, Rannu vald
Vergi, Lääne-Viru maakond, Vihula vald
Verhulitsa, Põlva maakond, Värska vald
Verijärve, Võru maakond, Võru vald
Verilaske, Viljandi maakond, Viiratsi vald
Verioramõisa, Põlva maakond, Veriora vald
Veske, Saare maakond, Leisi vald
Veski (Kõlleste), Põlva maakond, Kõlleste vald
Veski (Märjamaa), Rapla maakond, Märjamaa vald
Veskiaru, Järva maakond, Paide vald
Veskiküla, Harju maakond, Vasalemma vald
Veskimäe (Abja), Viljandi maakond, Abja vald
Veskimäe (Mäksa), Tartu maakond, Mäksa vald
Veskisoo, Pärnu maakond, Vändra vald
Veskitaguse, Harju maakond, Rae vald
Vesneri, Tartu maakond, Tartu vald
Vestla, Saare maakond, Kaarma vald
Vetepere, Järva maakond, Albu vald
Vetiku, Lääne-Viru maakond, Vinni vald
Vetla, Harju maakond, Anija vald
Vidrike, Valga maakond, Otepää vald
Vidruka, Lääne maakond, Taebla vald
Vihasoo, Harju maakond, Kuusalu vald
Vihavu, Tartu maakond, Puhja vald
Vihi, Viljandi maakond, Suure-Jaani vald
Vihkla, Võru maakond, Haanja vald
Vihterpalu, Harju maakond, Padise vald
Vihtra, Pärnu maakond, Vändra vald
Vihula, Lääne-Viru maakond, Vihula vald
Viidike, Tartu maakond, Tartu vald
Viidu, Saare maakond, Lümanda vald
Viilupi, Hiiu maakond, Pühalepa vald
Viinistu, Harju maakond, Kuusalu vald
Viira (Kaarma), Saare maakond, Kaarma vald
Viira (Leisi), Saare maakond, Leisi vald
Viira (Luunja), Tartu maakond, Luunja vald
Viira (Muhu), Saare maakond, Muhu vald
Viira (Veriora), Põlva maakond, Veriora vald
Viirapalu, Võru maakond, Antsla vald
Viiri, Hiiu maakond, Emmaste vald
Viisireiu, Pärnu maakond, Saarde vald
Viisli, Põlva maakond, Mooste vald
Viisu, Järva maakond, Roosna-Alliku vald
Viisuküla, Viljandi maakond, Paistu vald
Viita, Hiiu maakond, Kõrgessaare vald
Viitasoo, Hiiu maakond, Kõrgessaare vald
Viitina, Võru maakond, Rõuge vald
Viitka, Võru maakond, Vastseliina vald
Viitna, Lääne-Viru maakond, Kadrina vald
Viki küla, Saare maakond, Kihelkonna vald
Vikipalu, Harju maakond, Anija vald
Vila küla, Lääne-Viru maakond, Vihula vald
Vilama, Harju maakond, Kose vald
Vilaski, Valga maakond, Tõlliste vald
Vilidu, Saare maakond, Valjala vald
Viliksaarõ, Võru maakond, Rõuge vald
Vilima, Hiiu maakond, Kõrgessaare vald
Vilimeeste, Viljandi maakond, Tarvastu vald
Vilina, Jõgeva maakond, Jõgeva vald
Vilita, Järva maakond, Türi vald
Vilivalla (Padise), Harju maakond, Padise vald
Vilivalla (Pühalepa), Hiiu maakond, Pühalepa vald
Vilivere, Rapla maakond, Kohila vald
Vilkla, Lääne maakond, Ridala vald
Villa (Haanja), Võru maakond, Haanja vald
Villa (Lasva), Võru maakond, Lasva vald
Villa (Tarvastu), Viljandi maakond, Tarvastu vald
Villakvere, Lääne-Viru maakond, Rakke vald
Villamaa, Hiiu maakond, Kõrgessaare vald
Villandi, Lääne-Viru maakond, Vihula vald
Villemi, Hiiu maakond, Käina vald
Villevere, Järva maakond, Türi vald
Villike, Võru maakond, Mõniste vald
Vilsandi küla, Saare maakond, Kihelkonna vald
Vilta, Rapla maakond, Märjamaa vald
Viltina, Saare maakond, Laimjala vald
Vilumäe, Harju maakond, Nissi vald
Vilusi, Ida-Viru maakond, Lohusuu vald
Vilussaare, Tartu maakond, Tartu vald
Viluste, Põlva maakond, Veriora vald
Viluvere, Pärnu maakond, Vändra vald
Vinski, Võru maakond, Meremäe vald
Vinso, Põlva maakond, Veriora vald
Vintri, Saare maakond, Salme vald
Vintse, Harju maakond, Padise vald
Viraksaare, Järva maakond, Paide vald
Virita, Saare maakond, Kihelkonna vald
Virla, Harju maakond, Kõue vald
Viro, Võru maakond, Meremäe vald
Virtsu (Alatskivi), Tartu maakond, Alatskivi vald
Viru küla, Võru maakond, Varstu vald
Viru-Kabala, Lääne-Viru maakond, Rägavere vald
Viruküla, Harju maakond, Nissi vald
Virulase, Tartu maakond, Kambja vald
Virunurme, Ida-Viru maakond, Maidla vald
Viruvere, Jõgeva maakond, Jõgeva vald
Virve, Harju maakond, Kuusalu vald
Visela, Võru maakond, Urvaste vald
Viskla, Harju maakond, Kose vald
Visnapuu, Tartu maakond, Kambja vald
Vissi (Nõo), Tartu maakond, Nõo vald
Vissi (Valgjärve), Põlva maakond, Valgjärve vald
Vissuvere (Kolga-Jaani), Viljandi maakond, Kolga-Jaani vald
Vissuvere (Väätsa), Järva maakond, Väätsa vald
Vistla, Lääne-Viru maakond, Tamsalu vald
Visusti (Koeru), Järva maakond, Koeru vald
Visusti, Jõgeva maakond, Palamuse vald
Viti, Harju maakond, Harku vald
Vitsiku, Ida-Viru maakond, Kohtla vald
Vitsjärve, Jõgeva maakond, Põltsamaa vald
Vivva, Põlva maakond, Orava vald
Vodava, Ida-Viru maakond, Vaivara vald
Vodja, Järva maakond, Kareda vald
Vohnja, Lääne-Viru maakond, Kadrina vald
Voika, Tartu maakond, Nõo vald
Voka, Ida-Viru maakond, Toila vald
Voki, Võru maakond, Vastseliina vald
Voki-Tamme, Võru maakond, Lasva vald
Voldi, Jõgeva maakond, Tabivere vald
Voorbahi, Valga maakond, Põdrala vald
Voore (Saare), Jõgeva maakond, Saare vald
Voore (Vinni), Lääne-Viru maakond, Vinni vald
Vooreküla, Põlva maakond, Vastse-Kuuste vald
Voorepalu, Põlva maakond, Kõlleste vald
Voorepera, Ida-Viru maakond, Lüganuse vald
Vooru, Viljandi maakond, Tarvastu vald
Voose (Anija), Harju maakond, Anija vald
Voose (Hanila), Lääne maakond, Hanila vald
Vorbuse, Tartu maakond, Tähtvere vald
Voropi, Põlva maakond, Värska vald
Vorsti (Pajusi), Jõgeva maakond, Pajusi vald
Vorsti (Väike-Maarja), Lääne-Viru maakond, Väike-Maarja vald
Vorstimäe, Võru maakond, Haanja vald
Vungi, Võru maakond, Haanja vald
Vuti, Järva maakond, Koeru vald
Võduvere (Jõgeva), Jõgeva maakond, Jõgeva vald
Võduvere (Kadrina), Lääne-Viru maakond, Kadrina vald
Võerdla, Harju maakond, Jõelähtme vald
Võeva, Rapla maakond, Märjamaa vald
Võhma (Lihula), Lääne maakond, Lihula vald
Võhma (Mustjala), Saare maakond, Mustjala vald
Võhma (Mäetaguse), Ida-Viru maakond, Mäetaguse vald
Võhma (Orissaare), Saare maakond, Orissaare vald
Võhma (Sõmeru), Lääne-Viru maakond, Sõmeru vald
Võhma (Vihula), Lääne-Viru maakond, Vihula vald
Võhmanõmme, Jõgeva maakond, Põltsamaa vald
Võhmassaare, Viljandi maakond, Suure-Jaani vald
Võhmetu, Lääne-Viru maakond, Tamsalu vald
Võhmuta, Lääne-Viru maakond, Tamsalu vald
Võhu, Lääne-Viru maakond, Vinni vald
Võiardi, Põlva maakond, Räpina vald
Võibla, Tartu maakond, Tartu vald
Võide, Ida-Viru maakond, Mäetaguse vald
Võidivere, Jõgeva maakond, Torma vald
Võidu, Pärnu maakond, Häädemeeste vald
Võidula, Pärnu maakond, Vändra vald
Võiera, Pärnu maakond, Vändra vald
Võika, Põlva maakond, Veriora vald
Võikvere, Jõgeva maakond, Jõgeva vald
Võiküla, Saare maakond, Muhu vald
Võipere, Lääne-Viru maakond, Kadrina vald
Võisiku, Jõgeva maakond, Põltsamaa vald
Võistre, Viljandi maakond, Saarepeedi vald
Võitra, Pärnu maakond, Koonga vald
Võivaku, Viljandi maakond, Suure-Jaani vald
Võivere, Lääne-Viru maakond, Väike-Maarja vald
Võle, Lääne-Viru maakond, Haljala vald
Võlla (Are), Pärnu maakond, Are vald
Võlla (Muhu), Saare maakond, Muhu vald
Võlle, Harju maakond, Kose vald
Võlli (Suure-Jaani), Viljandi maakond, Suure-Jaani vald
Võlli (Tori), Pärnu maakond, Tori vald
Võllinge, Tartu maakond, Puhja vald
Võlsi, Võru maakond, Võru vald
Võmmorski, Võru maakond, Meremäe vald
Võnnu (Ridala), Lääne maakond, Ridala vald
Võntküla, Lääne maakond, Taebla vald
Võpolsova, Põlva maakond, Värska vald
Võrevere, Järva maakond, Imavere vald
Võrkla, Lääne-Viru maakond, Viru-Nigula vald
Võrnu, Ida-Viru maakond, Mäetaguse vald
Võrsna, Saare maakond, Valjala vald
Võruküla, Tartu maakond, Mäksa vald
Võrumõisa, Võru maakond, Võru vald
Võrungi, Pärnu maakond, Koonga vald
Võrusoo, Võru maakond, Võru vald
Võsivere, Tartu maakond, Puhja vald
Võsupere, Lääne-Viru maakond, Vihula vald
Võtikvere, Jõgeva maakond, Torma vald
Võuküla, Põlva maakond, Räpina vald
Võõbu, Järva maakond, Paide vald
Võõpste, Tartu maakond, Mäksa vald
Võõpsu küla, Põlva maakond, Mikitamäe vald
Vägari, Jõgeva maakond, Pajusi vald
Vägeva, Jõgeva maakond, Jõgeva vald
Väheru, Valga maakond, Karula vald
Väike-Ahli, Lääne maakond, Ridala vald
Väike-Kamari, Jõgeva maakond, Põltsamaa vald
Väike-Kareda, Järva maakond, Koigi vald
Väike-Kõpu, Viljandi maakond, Pärsti vald
Väike-Lähtru, Lääne maakond, Martna vald
Väike-Nõmmküla, Lääne maakond, Noarootsi vald
Väike-Pahila, Saare maakond, Orissaare vald
Väike-Pungerja, Ida-Viru maakond, Mäetaguse vald
Väike-Rahula, Saare maakond, Orissaare vald
Väike-Rakke (Rakke), Lääne-Viru maakond, Rakke vald
Väike-Rakke (Rannu), Tartu maakond, Rannu vald
Väike-Rootsi, Saare maakond, Pihtla vald
Väike-Rõsna, Põlva maakond, Värska vald
Väike-Tammiku, Lääne-Viru maakond, Rakke vald
Väike-Veerksu, Põlva maakond, Veriora vald
Väiko-Härmä, Võru maakond, Meremäe vald
Väiko-Serga, Võru maakond, Meremäe vald
Väiko-Tiilige, Võru maakond, Misso vald
Väiku-Ruuga, Võru maakond, Rõuge vald
Väinjärve, Järva maakond, Koeru vald
Väiso, Võru maakond, Võru vald
Väkra, Saare maakond, Valjala vald
Välgi, Tartu maakond, Vara vald
Välgita, Viljandi maakond, Saarepeedi vald
Väljaküla (Alatskivi), Tartu maakond, Alatskivi vald
Väljaküla (Orissaare), Saare maakond, Orissaare vald
Väljaküla (Pihtla), Saare maakond, Pihtla vald
Väljaküla (Saarde), Pärnu maakond, Saarde vald
Väljaküla (Tõlliste), Valga maakond, Tõlliste vald
Väljaküla (Valjala), Saare maakond, Valjala vald
Väljaotsa, Jõgeva maakond, Jõgeva vald
Väljaotsa (Türi), Järva maakond, Türi vald
Väljataguse (Pajusi), Jõgeva maakond, Pajusi vald
Väljataguse (Rapla), Rapla maakond, Rapla vald
Väljataguse (Väätsa), Järva maakond, Väätsa vald
Välta, Saare maakond, Pöide vald
Väluste, Viljandi maakond, Tarvastu vald
Vändra (Veriora), Põlva maakond, Veriora vald
Vängla, Rapla maakond, Vigala vald
Vänni, Võru maakond, Haanja vald
Värati, Pärnu maakond, Tõstamaa vald
Värssu, Hiiu maakond, Pühalepa vald
Vätse, Lääne maakond, Ridala vald
Väägvere, Tartu maakond, Tartu vald
Vääna, Harju maakond, Harku vald
Vääna-Jõesuu, Harju maakond, Harku vald
Väänikvere, Tartu maakond, Laeva vald
Väänla, Lääne maakond, Taebla vald

Õ


Õepa, Pärnu maakond, Koonga vald
Õeste, Saare maakond, Leisi vald
Õha, Saare maakond, Kaarma vald
Õhu, Pärnu maakond, Varbla vald
Õlatu, Valga maakond, Õru vald
Õle, Järva maakond, Kareda vald
Õngu, Hiiu maakond, Emmaste vald
Õrsava, Põlva maakond, Värska vald
Õruste, Valga maakond, Õru vald
Õssu, Tartu maakond, Ülenurme vald
Õuna, Jõgeva maakond, Jõgeva vald
Õvanurme, Jõgeva maakond, Tabivere vald
Õvi, Tartu maakond, Tartu vald

Ä


Ädu, Valga maakond, Sangaste vald
Äherdi, Rapla maakond, Rapla vald
Ähijärve, Võru maakond, Antsla vald
Äiamaa, Järva maakond, Türi vald
Äigrumäe, Harju maakond, Viimsi vald
Äila, Lääne maakond, Hanila vald
Äksi (Kõue), Harju maakond, Kõue vald
Ämbra, Järva maakond, Kareda vald
Ämmuste, Viljandi maakond, Tarvastu vald
Änari, Järva maakond, Türi vald
Ängi, Viljandi maakond, Suure-Jaani vald
Änglema, Harju maakond, Padise vald
Änkküla, Jõgeva maakond, Palamuse vald
Änniksaare, Ida-Viru maakond, Avinurme vald
Ännikse, Pärnu maakond, Varbla vald
Äntu, Lääne-Viru maakond, Väike-Maarja vald
Äriküla, Viljandi maakond, Karksi vald
Ärina, Lääne-Viru maakond, Väike-Maarja vald
Äteniidi, Jõgeva maakond, Pala vald
Ätte, Tartu maakond, Vara vald
Ääsmäe, Harju maakond, Saue vald

Ö


Österby, Lääne maakond, Noarootsi vald
Ööriku, Saare maakond, Orissaare vald
Öötla, Järva maakond, Kareda vald

Ü


Üdruma, Lääne maakond, Kullamaa vald
Ühtri, Hiiu maakond, Käina vald
Üksnurme, Harju maakond, Saku vald
Ülde, Viljandi maakond, Suure-Jaani vald
Ülejõe (Anija), Harju maakond, Anija vald
Ülejõe (Koigi), Järva maakond, Koigi vald
Ülejõe (Märjamaa), Rapla maakond, Märjamaa vald
Ülejõe (Rae), Harju maakond, Rae vald
Ülejõe (Rapla), Rapla maakond, Rapla vald
Ülejõe (Väätsa), Järva maakond, Väätsa vald
Ülemõisa, Viljandi maakond, Halliste vald
Ülendi, Hiiu maakond, Kõrgessaare vald
Ülensi, Viljandi maakond, Tarvastu vald
Ülgase, Harju maakond, Jõelähtme vald
Ünnaste, Pärnu maakond, Vändra vald
Ürjaste, Harju maakond, Nissi vald
Üru, Saare maakond, Kihelkonna vald
Üsse, Lääne maakond, Ridala vald
Üüdibe, Saare maakond, Salme vald
Üüvere, Saare maakond, Laimjala vald

Endised külad


Aabla (kuni 1997. aastani), Harjumaa, Kuusalu vald, Kuusalu kihelkond
Aadumäe ehk Aadomäe, Lääne-Virumaa, Laekvere vald, Simuna kihelkond
Aarla, Lääne-Virumaa, Rägavere vald, Viru-Nigula kihelkond
Aasa (Oru), Läänemaa, Oru vald, Lääne-Nigula kihelkond
Aavidu ehk Avido (kuni 1977. aastani), Lääne-Virumaa, Haljala vald, Haljala kihelkond
Aberoti ehk Tammiku-Haberisti (kuni 1977. aastani), Ida-Virumaa, Jõhvi vald, Jõhvi kihelkond
Abikülä ehk Abiküla ehk Abi, Võrumaa, Haanja vald, Rõuge kihelkond
Jaskametsa, Torma kihelkond
Joodiku, Lääne-Virumaa, Laekvere vald
Kannuka, Ida-Viru maakond, Vaivara vald
Kirikuküla (Jõgeva), Laiuse kihelkond
Kirimäe (Kose), Kose vald, Harjumaa
Krivasoo küla oli küla Vaivara vald
Lagedi (Lohusuu), Lohusuu alevik
Lapiotsa, Vaivara kihelkond
Lullikatku on Jõgevamaal kuni 1977. aastani eksisteerinud küla, mis liideti Tormaga
Lõusa, Lääne-Viru maakond, Laekvere vald
Matsisaare, Mooste vald (1939)
Matu, Valgamaa, Puka vald, Rõngu kihelkond
Pedaspää, Meeksi vald, Võnnu kihelkond
Pullapää on endine küla Ridala vald
Ridala (Läänemaa) on Haapsalu rajoonis Ridala külanõukogus 1977-1997 eksisteerinud küla
Saaremetsa (Torma)
Soodla (Valgjärve) on praeguses Põlva maakonnas Valgjärve vallas kuni 1977. aastani eksisteerinud küla.
Sootaguse (Illuka), Ida-Viru maakond, Illuka vald, Iisaku kihelkond
Tamsalu (Kohila) on praeguses Rapla maakonnas Kohila vallas kuni 1977. aastani eksisteerinud küla.
Ubakalu, Järva maakond, Koigi vald, Peetri kihelkond
Veneküla (Lohusuu), Lohusuu alevik

Vaata ka


Eesti külad välismaal
Eesti alevike loend
Eesti alevite loend
Eesti linnade loend

Viited


Kategooria:Eesti külad
Kategooria:Asulate loendid
Kategooria:Eesti geograafia loendid

Einar Soone

Pilt:Soone Einar.IMG_3929.JPG oikumeeniline jumalateenistus Harkujärve Stefanose Kirikus 23. mail 2010]]
Einar Soone (sündis 26. september 1947 Raplas) on Eesti Evangeelne Luterlik Kirik (EELK) vaimulik, EELK piiskop.
1970. aastal asus ta õppima EELK Usuteaduse Instituuti.
Ordinatsioon aseõpetajaks 3. oktoober 1973 peapiiskop Alfred Toominga poolt. EELK Usuteaduse Instituut lõpetas ja sai õpetajaõigused 29. mail 1980.
Aastal 1973 asus teenima Lüganuse Ristija Johannese kogudust ja Kiviõli Peetri kogudust.
Alates 1985. aastast on E. Soone Tallinna Tallinna Toompea Kaarli koguduse õpetaja.
31. mail 1988 ilmus ajalehes Edasi üleskutse Eesti Kristliku Liit loomiseks, millele kirjutasid alla Ardalion Kesküla, Rein Õunapuu ja Einar Soone.
1990 määrati ta Tallinna praostiks ja valiti Konsistooriumi assessoriks.
Kirikukogu valis 1992 Einar Soone EELK piiskopiks. Piiskopiks pühitsemine leidis aset 12. detsember 1992. Piiskopina on ta peapiiskopi asetäitja.
Alates 22. jaanuarist 1993. aastast on ta Eesti Kirikute Nõukogu president.
1994 kandideeris ta peapiiskopiks.
27. jaanuaril 1995 valis Kirikute Nõukogu ühehäälselt Einar Soone taas oma presidendiks. 20. märtsil 2001 valiti ta jälle samale kohale.
Alates 21. juunist 2007 on piiskop Soone ka Ühiskondliku Leppe Sihtasutuse nõukogu liige.
Einar Soone on abielus. Tal on viis last.

Aumärgid


1996 – Jeruusalemma Püha Laatsaruse Sõjalise Hospidalivendade Ordu vaimulik rüütlirist
1998 – EV kaitseväe teenetemärk
2001 – mälestusmedal "10 aastat taastatud kaitseväge"
2002 – Eesti Punase Risti II klassi teenetemärk
2006 – EELK Teeneteristi I järk

Välislingid


http://www.eelk.ee/piiskop.html EELK piiskop
http://www.ngonet.ee/eltt/postimees/post34.html Foto, intervjuu vaimulikuametist
http://www.ngonet.ee/eltt/postimees/post85.html Foto, jõulutervitus
http://www.viro.org/soone.htm Foto koos Wille Riekkineniga, Vaata ka Wille Riekkinen
http://www.ekn.ee/index.php?lk=ekn Foto
http://ajakiri.ohvriabi.ee/arhiiv/ Foto; artikkel ohvriabist
http://www.nadal.ee/index.aw/section=14374 Intervjuu kirikust ja televisioonist
http://www.kirikuleht.ee/arhiiv/00/2/16/esileht.html Artikkel: miks vaimulikke ei piisa
http://www.kirikuleht.ee/arhiiv/99/10/20/esileht.html Artikkel kohalike omavalitsuste valimistest
http://www.kirikuleht.ee/arhiiv/00/4/12/esileht.html Artikkel evangeeliumi kuulutamisest
http://www.kirikuleht.ee/arhiiv/00/12/20/esileht.html Artikkel: vastuoluline maailm
http://www.ngonet.ee/kaarli/sulane/sulane6.html#JUTLUS Jutlus ristimisest
http://www.ekspress.ee/viewdoc/2881DF3722533DD2C2256C5300604CF3 Palve Euroopa Liidu laienemisreferendumi pärast
Kategooria:Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskopid
Kategooria:Eesti Punase Risti II klassi teenetemärgi kavalerid
Kategooria:Sündinud 1947

Eesti riigipeade loend


Eesti riigipeade loend

Riigivanem

Presidendid


1933–1940 Konstantin Päts (5)
1940–1940 Johannes Vares-Barbarus (kohusetäitja)

Peaminister Vabariigi Presidendi ülesandeis

Ülemnõukogu esimees

Presidendid

Vaata ka


Eesti valitsejad
Eesti presidentide loend

Välislingid


http://www.president.ee/et/vabariik/riigipead.php Eesti Vabariigi riigipead
Kategooria:Eesti riigipead
Kategooria:Riigipeade loendid
Kategooria:Eesti poliitika loendid
Kategooria:Eesti inimeste loendid

Eesti ministrite loend

Eesti ministreid on loetletud järgmistes loendites:
Eesti haridusministrite loend
Eesti kaitseminister
Eesti peaministrite loend
Eesti põllutööministrid
Eesti rahandusministrite loend
Eesti siseministrite loend
Eesti välisministrite loend
Eesti Vabariigi naisministrid

Vaata ka


Eesti NSV Ministrite Nõukogu
Kategooria:Eesti ministrite loendid

Eesti peaministrite loend

Peaministrid või muud valitsusjuhid


1918 kuni 1920


<br clear=all>

1920 kuni 1934


''Peaministri ametinimetus puudus. Valitsust juhtis riigivanem.''
<br clear=all>

1934 kuni 1937


Tiitel: Peaminister

1938 kuni 1940

Vabariigi Valitsus eksiilis 1940 kuni 1992


Tiitel: Peaministri asetäitja

alates 1991. aastast

Märkused


<cite id="fn_1">Märkus 1:</cite> Eelnevalt, alates 24. veebruarist 1918, oli Päts Ministrite Nõukogu esimees. Päts oli vangistuses kuni 20. november 1918, tema ametisse määramisest kuni vangistusest vabanemiseni täitis peaministri kohuseid Jaan Poska.
<cite id="fn_1">Märkus 2:</cite> Kuigi nimetati ametisse, ei asunud Birk ametikohuseid täitma.
<cite id="fn_1">Märkus 3:</cite> Oli peaministri kohusetäitja 29. juuli kuni 30. juuli 1920.
<cite id="fn_1">Märkus 4:</cite> Oli peaministri kohusetäitja 21. aprillist kuni 9. mai 1938.
<cite id="fn_1">Märkus 5:</cite> Nimetati ametisse okupatsioonivõimude korraldusel, ei ole Eesti seaduslik peaminister.
<cite id="fn_1">Märkus 6:</cite> Jäi Eestisse, Nõukogude vang alates 10. oktoobrist 1944.

Vaata ka


Eesti riigivanemate loend
Eesti NSV valitsusjuhtide loend

Välislingid


http://www.valitsus.ee/?id=1069 Eesti Vabariigi valitsuste loetelu
Kategooria:Eesti peaministrid
Kategooria:Valitsusjuhtide loendid
Kategooria:Eesti ministrite loendid
ar:رئيس وزراء إستونيا
id:Daftar Perdana Menteri Estonia
ca:Primer Ministre d'Estònia
cs:Seznam estonských premiérů
de:Liste der Ministerpräsidenten Estlands
en:Prime Minister of Estonia
es:Primer ministro de Estonia
fr:Premier ministre de l'Estonie
io:Listo di chefa ministri di Estonia
it:Primi ministri dell'Estonia
ka:ესტონეთის პრემიერ-მინისტრი
ja:エストニアの首相
no:Estlands statsministere
nn:Statsministrar i Estland
oc:Lista dels primièrs ministres d'Estònia
pl:Premierzy Estonii
pt:Anexo:Lista de primeiros-ministros da Estônia
ru:Главы Правительства Эстонии
sl:Seznam vlad Estonije
fi:Viron pääministeri
sv:Estlands premiärminister